0

دلنوشته سوگوارانه در سوگ استاد اخلاق

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 21060
محل سکونت : کرمانشاه

دلنوشته سوگوارانه در سوگ استاد اخلاق

۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۸

 

دلنوشته سوگوارانه خاتمی در «ماتم تابسوز شخصیتی ممتاز»

دلنوشته سوگوارانه خاتمی در «ماتم تابسوز شخصیتی ممتاز»

جماران نوشت : رییس جمهور اصلاحات تاکید کرد : با اینکه دمی از پیمان خود با امام و انقلاب دست بر نداشت از بسیاری از تنگ نظری ها، خام اندیشی ها و بدکرداری‌هایی که احیانا به نام انقلاب و اسلام صورت می‌گرفت ، بیزار بود و به جای راندن و دور کردن از انقلاب و نظام، دلِ قهرمان او به آهنگ جاذبه می طپید. 

در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
در ماتم تابسوز عزیزی سوگواریم که عشق و عقل، ایمان و اقدام، شور و شعور، سرافرازی و فروتنی و… را در وجود مبارکش به هم آمیخته بود و شخصیت ممتازش برای همه آنان که حق و حقیقت را پاس می‌دارند و اسلام و ایران را سربلند و عزیز می خواهند، خواستنی ، دوست داشتنی و امید بخش بود.
حضرت سید محمود دعاییِ والامنش را می گویم که از آغاز شکل گیری نهضتی که به انقلاب اسلامی انجامید در کنار امام و در خدمت به مردم، بی هیچ ادعایی ایستاد و تاوان این ایستادگی را با مشقت های فراوان از جمله هجرت و در بدری پرداخت و چون انقلاب پیروز شد، چهره ای از خود نشان داد که انقلاب و ایران در مرحله ایجابی و ساختن نظامی مردمی، سخت بدان نیازمند بود. با اینکه دمی از پیمان خود با امام و انقلاب دست بر نداشت از بسیاری از تنگ نظری ها، خام اندیشی ها و بدکرداری‌هایی که احیانا به نام انقلاب و اسلام صورت می‌گرفت بیزار بود و به جای راندن و دور کردن از انقلاب و نظام، دلِ قهرمان او به آهنگ جاذبه می طپید.
و امروز !
امروزِ تلخ برای ما
عزیزمان میهمان لطف و کرم حضرت پرودگار است و انشاالله پاداش پاکی و نیکی و مجاهدت خود را از خوانِ کرمِ حضرتِ حق دریافت می کند.
من این مصیبت سنگین را به همه دوستداران ایران و مدافعان عزّت، برخورداری و سربلندی ملت و به همه وفاداران به اسلام و انقلاب و به انبوه ارادتمندان ، یاران و همراهان این عزیز و به همه بستگان این فقید سعید ، بخصوص به خاندان شریف دعایی و به همسر مهربان و فرزندان گرانقدرش تسلیت می‌گویم و از پیشگاه حضرت پروردگار ، علو درجات ایشان و صبر و اجر و سلامتی بازماندگان محترم را مسألت می کنم.
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.
سیّد محمّد خاتمی

 

«سوگواری» خاتمی در «ماتم تابسوز شخصیتی ممتاز»


بیشتر بخوانید :

 

  • دیدگاه صریح محمود دعایی در باره عطاءالله مهاجرانی و سیدمحمدخاتمی

 

 

  • پیام تسلیت سید حسن خمینی / نام دعایی با تاریخ انقلاب اسلامی گره خورده است

 

 

  • «ماتم بزرگ» ظریف در سوگ «استاد انسانیت و اخلاق»

 

  • اعلامِ جزییات مراسم وداع و تشییع پیکر سیدمحمود دعایی

 

 

 

 

220

 

 

کد خبر 1638340

دوشنبه 16 خرداد 1401  8:25 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها