0

بررسی جامع شرایط اب وهوایی شهرهای کانادا

 
09115219775
09115219775

بررسی جامع شرایط اب وهوایی شهرهای کانادا

برخی از شهرهای کانادا از استاندارد های آب و هوایی خوبی برخوردار هستند و آب و هوای این شهر ها در وضعیت نسبتا متعادلی قرار دارد. بنابراین در صورتی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، پیش از هر مسئله ای بررسی های لازم در خصوص شرایط آب و هوایی شهری که قصد زندگی در آن را دارید را انجام دهید چرا که این مسئله می تواند به صورت چشمگیری شرایط زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

برای مطالعه کامل آب و هوای کانادا به تفکیک شهر در سایت کاناداپاس کلیک کنید.

بررسی شاخص کیفیت آب و هوا در کانادا

شاخص شرایط آب و هوایی در کانادا می تواند به نوعی نشان دهد که شرایط آب و هوایی کدام شهرها بهتر است. وب سایت numbeo، 249 شهر جهان را مورد ارزیابی قرار داده است و در این میان نام 14 شهر کانادا نیز دیده می شود. ویکتوریا با نمره 92.52، به عنوان بهترین شهر کانادا از این نظر معرفی شده است و شهر رجینا نیز با نمره 14.28 به عنوان بدترین شهر کانادا معرفی شده است.

شرایط آب و هوایی تورنتو در انتاریو

شهر تورنتو در استان انتاریو یکی از مشهور ترین و بهترین شهر های کانادا برای زندگی است و بدیهی است که درصد بیش تری از خوانندگان این مقاله تمایل به کسب اطلاعات در این خصوص داشته باشند.

آب و هوا در تابستان های تورنتو گرم و در زمستان ها سرد است. موقعیت جغرافیایی تورنتو که در کناره ی دریاچه انتاریو واقع شده است در معتدل شدن هوای این شهر نقش ویژه ای دارد. آب دریاچه سبب می شود تا تابستان ها در این شهر خنک تر و زمستان ها گرم از آنچه باید باشد سپری شود.

موقعیت مکانی دریاچه بزرگ نیز سبب می شود تا رطوبت در این شهر بالا تر از حد عادی باشد و این شرجی هوا موجب نارضایتی بسیاری از شهروندان می شود.

شرایط آب و هوایی کلگری در آلبرتا

شهر کلگری در جنوب آلبرتا قرار دارد که زمستان های بسیار سردی را پشت سر می گذارد اگر چه دمای هوای این شهر هرگز به سردی شهر ادمنتون، مرکز استان آلبرتا، که در شمال این استان واقع شده است نمی رسد. در 88 روز از سال می توان انتظار عمق برف بیش از 1 سانتی متر را در این شهر داشت.

شرایط آب و هوایی اتاوا پایتخت کشور کانادا

شهر اوتاوا موقعیت شمالی تری نسبت به تورنتو دارد و به همین دلیل زمستان در شهر به مراتب سرد تر است. بر خلاف بسیاری از شهرهای دیگر در استان انتاریو، اتاوا در ساحل دریاچه انتاریو قرار ندارد و به همین دلیل درجه حرارت در فصل تابستان بیش تر از آن شهرهاست اما بر خلاف آن ها زمستان های سخت تری در انتظار ساکنین این شهر قرار دارد.

بررسی شرایط آب و هوایی هلیفکس در نوا اسکوشیا

شهر هلیفکس یکی از شهرهای مورد نظر ایرانیان برای زندگی است و به همین منظور، شرایط آب و هوایی این شهر را نیز مورد بررسی قرار می دهیم. این شهر که در شرق کانادا واقع شده است، آب و هوایی معتدل تر از آنچه انتظار می رود دارد.

این شهر که در نزدیکی اقیانوس اطلس واقع شده است، بهره کافی از این همجواری را برده است و همین مسئله باعث شده است تا دمای هوا در زمستان ها بیش تر و در تابستان ها کمتر از شهرهای دور تر و درون مرز های داخلی کانادا باشد. البته یکی از مشکلات آب و هوای هلیفکس، متغیر بودن آن در طول سال است. به طور معمول، 85 روز از سال عمق برف در این شهر به یک سانتی متر می رسد.

پنج شنبه 25 فروردین 1401  7:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها