0

چرا باید قبل از صبحانه مسواک بزنیم نه بعد از آن؟

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20610
محل سکونت : کرمانشاه

چرا باید قبل از صبحانه مسواک بزنیم نه بعد از آن؟

چرا باید قبل از صبحانه مسواک بزنیم نه بعد از آن؟

مسواک زدن

تاریخ: ۱۴/فروردين/۰۱ ساعت ۱۵:۳۹ | گوناگون شناسه خبر: ۱۱۹۹۱۴ منبع: brightside

مسواک زدن در صبح ها یکی از راه های مهم برای سالم و زیبا نگه داشتن دندان ها است. با این حال باید توجه داشته باشید که مسواک زدن قبل از صبحانه برای دندان های شما بسیار بهتر از پس از خوردن صبحانه است.

به گزارش سایت طلا، به طور معمول بسیاری از ما صبح ها پس از خوردن صبحانه مسواک می زنیم تا ذرات غذا روی دندان ها باقی نماند. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما متخصصان پیشنهاد می کنند که صبح ها پس از بیدار شدن و پیش از خوردن صبحانه مسواک بزنید.

مسواک زدن بعد از غذا خوردن به مبارزه با باکتری ها کمک می کند و از مینای دندان در برابر آسیب محافظت می کند، اما در برخی موارد می تواند برعکس عمل کند.

مینای دندان

مینای دندان

 

وقتی چیزی اسیدی می خورید یا می نوشید، مانند آب پرتقال، آب گریپ فروت یا آب لیمو، اسید سیتریک موجود در این غذا ها می تواند به طور موقت مینای دندان را نرم کند و مسواک زدن بلافاصله بعد از خوردن غذا می تواند مینای دندان را ضعیف کند.

اگر دوست دارید برای صبحانه یک لیوان آب پرتقال بخورید یا یک تکه لیمو به آب خود اضافه کنید، بهتر است تا 30 دقیقه بعد از آن دندان های خود را مسواک نزنید تا به مینای دندان آسیب نرسانید. و اگر صبح وقت زیادی ندارید، مسواک زدن قبل از صبحانه منطقی تر است.

 

لکه دندان

لکه دندان

 

مینای دندان شما از دندان‌های شما محافظت می‌کند و اگرچه سخت‌ترین بافت بدن انسان است، مسواک زدن بلافاصله بعد از غذا خوردن در برخی موارد می‌تواند به آن آسیب برساند.

زمانی که مینای دندان به اندازه ای که قرار است محکم نباشد، می تواند دندان های شما را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار دهد و آنها را در برابر لکه شدن آسیب پذیرتر کند.

همچنین از آنجایی که مسواک زدن بلافاصله پس از خوردن برخی غذاها می تواند حساسیت دندان را افزایش دهد، بهتر است از این عارضه ناخوشایند جلوگیری کنید و قبل از غذا مسواک بزنید.

پنج شنبه 18 فروردین 1401  10:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها