0

سوالات مادر داماد در جلسه خواستگاری !

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20533
محل سکونت : کرمانشاه

سوالات مادر داماد در جلسه خواستگاری !

 

سوالات مادر داماد در جلسه خواستگاری !

سوالات مادر داماد در جلسه خواستگاری اهمیت زیادی برای به نتیجه رسیدن خواستگاری دارد ، در این مطلب سوالات پرتکرار و نحوه جواب دادن به سوالات مادر داماد را با هم بررسی میکنیم.

کد خبر: ۵۱۸۰۲

تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵ - 06 March 2022

موافقت پدر و مادر دختر و پسر اهمیت زیادی در به نتیجه رسیدن خواستگاری دارد. در این میان سوالات مادر داماد از عروس میتواند اهمیت خاصی داشته باشد. معمولا سوالات خواستگاری کلیشه‌ای است و به منظور شناخت کلی انجام می‌شود. در ادامه مقاله میخواهیم در مورد سوالات مادر داماد که در خواستگاری می‌پرسد را صحبت کنیم تا با آشنایی قبلی در این مورد کمی از نگرانی‌ها و استرس جلسه خواستگاریتان کم شود و تا حدودی در جریان واقعیت ماجرا قرار بگیرید. مادر داماد در جلسه خواستگاری توجه زیادی به رفتار‌های عروس خانم دارد، شاید به صورت مستقیم سوالی از او نپرسد، ولی مسلما رفتار او را زیر نظر دارد و کوچکترین حرکات او را تفسیر می‌کند، او ممکن است حتی به چیدن لوازم خانه دقت کند تا رفتار و اخلاق شما بیشتر دستش بیاید.تعلق خاطر مادر به پسرش و همچنین تفکر سنتی و تبعیض آمیز برخی از خانواده‌ها و مهم‌تر دانستن پسر از دختر، باعث می‌شود که مادر داماد نسبت به عروس آینده اش حساس‌تر باشد و نسبت به شما قدرت نمایی کند به خصوص اگر روی پسرش کنترل احساسی داشته باشد. هنگام پاسخ دادن به سوالات مادر داماد باید بتوانید آرامش خود را حفظ کنید؛ بنابراین قبل از هر صحبتی کمی فکر کنید، مکث نمایید و جوانب پاسختان را بسنجید.به طور کلی سوالات مادر داماد از عروس میتواند شامل موارد زیر باشد:

هدفت از ازدواج چیست؟

دلایل ازدواج و این که چرا میخواهی ازدواج کنی یکی از سوالات رایج در خواستگاری است.
مادر شوهر آینده شما ممکن است با این سوال صحبتش را با شما شروع کند، چرا پسر من را برای ازدواج انتخاب کرده ای؟
سپس در مورد دلیل شخصی شما برای ازدواج سوال بپرسد. به عنوان مثال:
فکرمی کنی با ازدواج چه چیزی بدست می‌آوری؟
چرا تصمیم به ازدواج گرفته‌ای؟
چه معیار‌هایی برای ازدواج داری که با پسر من هماهنگ است؟
هدفت از ازدواج چیست؟ ازدواج جزو هدف‌های زندگی شما است؟

بچه دار شدن بعد از ازدواج

یکی از اهداف ازدواج بچه دار شدن است و معمولا مادر پسر اصرار بیشتری برای زودتر بچه دار شدن دارد. احتمال این که درباره برنامه ریزی برای بچه دار شدن با شما صحبت کند زیاد است، اگر دیدگاه مثبتی در این زمینه دارید می‌توانید با خیال راحت به او پاسخ دهید و احساس مثبت خود را به او بگویید. در صورتی که جوابتان منفی است بهتر است صداقت داشته باشید و بگویید که فعلا برای این مسئله زود است و به آن فکر نکرده اید.
سوالات مادر داماد در این زمینه می‌تواند به شکل زیر باشد:
به نظرت چند سال بعد برای بچه دار شدن مناسب است؟
چند تا بچه میخواهی؟
ارتباطت با بچه‌ها چطور است؟
صداقت شما در این مورد می‌تواند ارتباط نزدیکی بین شما و مادر داماد بوجود بیاورد.

سوالات خانوادگی

احتمال این که مادر داماد بخواهد در مورد آداب و رسوم خانواده شما سوال بپرسد زیاد است به خصوص در مورد تعداد رفت و آمد‌های خانوادگی و این که چقدر برای خانواده اهمیت قائل هستید. به عنوان مثال:
چقدر به خانواده وابسته‌ای؟
آیا شده تا به حال از خانواده ات دور باشی؟
رسم و رسومات خانواده شما چطور است و چقدر به آن‌ها آشنایی دارید؟
به نظرت کدام رسم و رسومات بهتر است و کدام رسومات را دوست نداری و چرا؟
هدف مادر داماد در پشت تمام این سوالات این است که میخواهد میزان پایبندی و تعهد شما به زندگی مشترک و رفیق باز بودن شما را بسنجد.

سایر سوالات مادر داماد در خواستگاری

نکته مهمی که هنگام پاسخ دادن به سوالات مادر داماد باید در نظر داشته باشید این است که او به دنبال یک همسر متعهد و سر به زیر برای پسرش است بنابراین از حاضر جوابی بپرهیزید و تا حد ممکن با احترام و در آرامش به او پاسخ دهید، چنانچه مادر داماد متوجه شوید شما دختری سرکش و سرخود هستید متاسفانه با ازدواج شما مخالفت خواهد کرد.
مادر داماد میخواهد بداند شما تا چه حد به بزرگتر‌ها احترام می‌گذارید و با آن‌ها مشورت میکنید. شاید شما دختر مستقلی باشید و اطلاعات خیلی بیشتری از بزرگتر‌ها در زمینه کاری و زندگی خودتان داشته باشید و مشورت کردن با بزرگتر‌ها را کار بیهوده‌ای بدانید (که البته اشتباه است به هر حال شنیدن دیدگاه دیگران باعث می‌شود دید بازتری پیدا کنید.)، ولی نوع حرف زدن شما باعث ایجاد سوتفاهم شده و مادر داماد تصور کند فرد خیره سری هستید که احترامی برای بزرگتر‌ها قائل نیستید و در آینده برای رابطه خودش با پسرش و زندگی پسرش مشکل ساز خواهید شد.
چه چیز‌هایی به شما لذت میدهد.
سرگرمی شما چیست.
به چیز‌هایی تعلق خاطر دارید.
توقعات شما از زندگی مشترک چیست.
چه انتظاراتی از شوهرتان دارید.
روابط اجتماعی شما چقدر گسترده است؟
چقدر در اجتماع و با دوستانتان رفت و آمد دارید؟
چقدر به خانه داری و آشپزی تسلط دارید؟


بیشتر بخوانید

- آداب و رسوم اقوام ایرانی در ازدواج

- با مخالفت خانواده دختر با ازدواج چه کنیم؟

 

منبع : بیتوته

دوشنبه 16 اسفند 1400  9:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها