0

......خداوند، او را به امر ناخوشايندى گرفتار مى‏سازد 

 
a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14783
محل سکونت : خراسان جنوبی

......خداوند، او را به امر ناخوشايندى گرفتار مى‏سازد 

#معارف_ذکر_های_نماز   

💓 امام صادق عليه السلام: گاه يكى از شيعيان ما، در آغاز كارى، گفتنِ‏ #بسم_الله_الرحمن_الرحیم را ترك مى‏گويد و از اين رو، خداوند، او را به امر ناخوشايندى گرفتار مى‏سازد 

🍃 تا وى را متوجّه سپاس‏گزارى از خداوند بزرگ و ثناى او گردانَد و لكّه ننگِ تقصير در ترك‏ «بِسْمِ الله الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ» را از او بزدايد.

💓 يك بار عبدالله بن يحيى نزد امير مؤمنان رفت. جلو ايشان چهارپايه‏اى بود و به عبدالله فرمود كه روى آن چهارپايه بنشيند. 

🍃 تا عبدالله نشست، چهارپايه كج شد و او به سر افتاد و سرش شكست و خون جارى شد. 

💓 امير مؤمنان دستور داد آب آوردند و خونش را شست. سپس فرمود: «نزديك من بيا». عبد الله نزديك شد. 

🍃 ايشان دستش را بر شكاف سر او كه از شدّت درد آن، تاب نمى‏آورد نهاد و بر آن، دست كشيد و در آن، آب دهان انداخت. بلافاصله، زخم سر به هم آمد، به طورى كه انگار اصلًا صدمه‏اى نديده است.

💓 سپس امير مؤمنان فرمود: «اى عبد الله! ستايش، خدا را كه زدودنِ گناهان شيعيان ما را در دنيا با ايجاد رنج و گرفتارى براى آنان قرار داد تا همچنان طاعت‏هايشان برقرار بماند و براى آنها پاداش داده شوند ...».

🍃 عبد الله بن يحيى گفت: اى امير مؤمنان! مرا آگاه كردى و آموختى. اكنون اگر صلاح مى‏دانى، به من بفرما كه چه گناهى مرتكب شده بودم كه به سبب آن، در اين مجلس تنبيه شدم، تا ديگر آن را تكرار نكنم.

💓 امير مؤمنان فرمود: «وقتى نشستى، نگفتى:" بِسْمِ الله الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ ". پس خداوند، اين تنبيه را براى غفلت تو از كارى قرار داد كه به آن فرا خوانده شده‏اى، تا با اين وسيله، تو را [از اين گناه‏] پاك گرداند. 

🍃 مگر نمى‏دانى كه پيامبر خدا برايم گفت كه خداوند عزّوجلّ فرمود:" هر كار مهمّى كه در آن، بسم الله گفته نشود، ناقص است"؟!».

💓 عبد الله بن يحيى گفت: بله، پدر و مادرم به فدايت! از اين پس، آن را ترك نمى‏كنم. امير مؤمنان فرمود: «در اين صورت، محفوظ و خوش‏بخت خواهى بود».

📚 بحار الأنوار، ج 76، ص 305.

📡حداقل برای☝️نفر ارسال کنید. 

💟 @namazasar

یک شنبه 15 اسفند 1400  7:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها