0

تشییع پیکر آیت الله مرحوم صافی گلپایگانی در کربلا

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20610
محل سکونت : کرمانشاه

تشییع پیکر آیت الله مرحوم صافی گلپایگانی در کربلا

 

پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹

ببینید | تشییع باشکوه پیکر آیت الله صافی گلپایگانی در کربلا

پیکر آیت الله «لطف الله صافی گلپایگانی» عصر (پنجشنبه) برای وداع آخر، به کربلای معلی رسید و در صحن مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) و سپس حرم حسینی طواف داده شد تا در جوار حضرت سید الشهدا (ع) به خاک سپرده شود.

 دریافت 8 MB

به گزارش همشهری آنلاین، براساس گزارش های دریافتی، پیکر آیت الله صافی گلپایگانی عصر امروز پنجشنبه برای آغاز مراسم نهایی تشییع به صحن مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) رسید. پیکر آیت الله روز چهارشنبه در شهر مقدس قم پس از اقامه نماز تشییع و سپس برای تدفین در کربلای معلی به عراق منتقل شده است.

پیکر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی پیش از ظهر امروز در نجف اشرف با حضور علما و شمار بسیاری از مؤمنان تشییع شد.

ببینید | تشییع باشکوه پیکر آیت الله صافی گلپایگانی در کربلا

در مراسم تشییع این عالم ربانی، شمار زیادی از شهروندان عراقی و همچنین زائران ایرانی و مقلدان ایشان حضور داشتند و  با این مرجع تقلید شیعیان وداع کردند.

این مراسم حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز، در نجف اشرف از مسجد جامع شیخ طوسی به سمت حرم مطهر امیر المومنین علی (ع) آغاز شد که در آن بسیاری از علمای دینی عراق و ایران، مقام های استان نجف، دیپلمات های ایرانی  و نیز نمایندگان  مراجع حضور داشتند.

بر اساس برخی گزارش ها، فرزندان آیت الله سیستانی از جمله شرکت کنندگان در مراسم تشییع آیت الله صافی گلپایگانی، بودند.

به نوشته برخی رسانه های عراقی، دفتر آیت الله سید علی سیستانی مرجعیت عالی شیعه عراق، دیروز چهارشنبه از حوزه علمیه نجف خواست در مراسم تشییع آیت الله صافی گلپایگانی در روز پنجشنبه (اول رجب) شرکت کنند.

ببینید | تشییع باشکوه پیکر آیت الله صافی گلپایگانی در کربلا

هزاران نفر از شعیان و مقلدان آیت الله صافی گلپایگانی عصر امروز با حضور در کربلای معلی و حرمین امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) تابوت معظم له را بردوش گرفتند.

تشییع پیکر حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در بین الحرمین کربلای معلی با حضور علما و مومنین همراه با روضه خوانی و ذکر مصیبت برگزار شد و جمعیت بسیار زیادی در این مراسم در بین الحرمین شرکت داشتند.

ببینید | تشییع باشکوه پیکر آیت الله صافی گلپایگانی در کربلا

پیکر این عالم ربانی بعد از مراسم تشییع هزاران نفری و با حضور شخصیت های دینی ، علمی و فرهنگی و جمع کثیری از شیعیان عراقی و ایرانی، سرانجام در صحن مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در خانه ابدی اش جای گرفت.

کد خبر 654791

جمعه 15 بهمن 1400  8:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها