0

راه درمان کیست مویی پیشرفته در کلینیک نشیمنگاه

 
nmoein
nmoein

راه درمان کیست مویی پیشرفته در کلینیک نشیمنگاه

آیا من کیست مویی یا سینوس پیلونیدال دارم ؟
کیست مویی یا سینوس پیلونیدال چیست ؟ کیست مویی یک بیماری عفونی در پوست قسمت انتهایی ستون فقرات و درست در بالای خط باسن است. که علت اصلی ایجاد کننده آن برگشت تار مو به داخل پوست ناحیه‌ی می باشد. این بیماری بیشتر مردان را به سبب پرمویی درگیر و مبتلا می‌کند و معمولاً در دوران نوجوانی تا 40 سالگی شایع‌تر است. 

به گزارش https://clinicjarahi.ir/
چاقی و اضافه وزن و داشتن موهای زبر و کلفت از دیگر عوامل ابتلا به بیماری سینوس پیلونیدال است.

علائم و نشانه هایی که ممکن است داشته باشید: 
علائم کیست مویی
درد شدید هنگام نشستن و ایستادن
تورم کیست
قرمز شدن پوست اطراف ناحیه مبتلا
ترشح چرک و خون از آبسه
تشکیل چندین سوراخ در پوست
خارج شدن مو از ضایعه
تب و لرز
ایجاد عفونت و حالت تهوع

درمان کیست مویی با لیزر چگونه است؟
درمان بیماری سینوس پیلونیدال به روش خانگی یا دارو زیاد جوابگو نیست و درمان آن به وضعیت و مرحله‌ی پیشرفت بیماری بستگی دارد.
ابتدا در مرحله‌ی حاد بیماری و بروز آبسه لازم است تا ترشحات عفونی و چرکی طی یک برش ساده در مطب تحت بی‌حسی موضعی تخلیه گردد تا در شرایط ایده‌ال سینوس به صورت کامل تخلیه و جراحی شود.
کیست‌های مویی در مرحله‌ی پیشرفته و مزمن نیاز به عمل لیزر کیست مویی خواهند داشت. روش‌های جراحی بیماری کیست مویی متفاوت بوده و جراح با توجه به شرایط بیمار مناسب‌‌ترین را پیشنهاد می‌کند.

جراحی می‌تواند به دو صورت کلی باز و بسته انجام شود. عمق بیشتر و جراحی گسترده‌تر زمان لازم برای بهبودی کامل را طولانی می‌کند.
جراحی‌های باز نیاز به پانسمان روزانه و مراقبت ویژه در رعایت بهداشت ناحیه دارند. اگرچه روش باز نیازمند مدت زمان بیشتری برای بهبودی و بسته شدن زخم دارد ولی میزان مؤفقیت درمان در این روش بیشتر است.
بستن زخم در روش‌های بسته احتمال عفونت مجدد و عود بیماری را بالا می‌برد ولی در مواردی پیشنهاد پزشک بوده و به صلاح بیمار است.


مزایای درمان کیست مویی با لیزر
در روش لیزری خون ریزی به حداقل می رسد
دارای درد کمتری نسبت به روش های دیگر
زخم به زودی ترمیم می شود
ورم بعد از لیزر به سرعت کاهش میابد
درمان کیست مویی با هزینه ی کمتر نسبت به عمل جراحی سنتی
درمان سریع کیست مویی


مراقبت های بعد از لیزر کیست مویی
استراحت کنید و خواب کافی داشته باشید
سعی کنید هر روز بطور مرتب پیاده روی کنید، قدم زدن باعث افزایش جریان خون و جلوگیری از یبوست می شود.
به حمام بروید و پس از استحمام اطراف ناحیه را با حوله یا دستمال کاغذی خشک کنید. همچنین می توانید با استفاده از باد سشوار ناحیه زخم را خشک کنید.
ناحیه جراحی شده را همیشه خشک و تمیز نگه دارید.
تا زمانی که زخم شما بهبود پیدا کند، از نشستن های طولانی و یا نشستن روی اجسام سخت جلوگیری کنید.
پیشگیری از کیست مویی

یکی از اصلی ترین عامل کیست مویی موهای زائد ناحیه انتهایی کمر است که می تواند با کوتاه نگه داشتن و یا از بین بردن دائمی آنها از این بیماری در امان ماند.
استحمام روزانه می تواند یک راه مناسب دیگر برای پیشگیری باشد. استفاده از صابون های ضد باکتری در ناحیه مورد نظر برای پاک کردن هر گونه باکتری را نباید فراموش کرد اما باید توجه داشت که هنگام شست و شو هیچگونه اثری از صابون در آن ناحیه نماند.
کم تحرکی و نشستن بر روی ناحیه دنبالچه می تواند خطر ابتلا به کیست مویی را افزایش دهد ، زیرا باعث تحریک موهای ناحیه می شود. استفاده از لباس های گشاد نیز می تواند به پیشگیری از این بیماری کمک کند.
اگر به فکر پیشگیری از سینوس پیلونیدال هستید ، برای خود یک رژیم غذایی مناسب در نظر بگیرید ، زیرا چاقی و اضافه وزن از دیگر دلایل ابتلا به کیست مویی است  چرا که با داشتن اضافه وزن و تعریق در قسمت های چین بدن احتمال دچار شدن به بیماری سینوس پیلونیدال بیشتر می شود.
هزینه عمل جراحی لیزر سینوس مویی
بیماری سینوس پیلونیدال بیماری است که برای تعیین دقیق هزینه باید به فاکتورهای مختلفی نگاه کرد از جمله: شدت و گستردگی بیماری، تجربه زشک در انجام جراحی لیزر کیست مویی و …

هرچقدر تجربه جراح در این زمینه بیشتر باشد قاعدتا هزینه درمان نسبت به پزشک هایی که تجربه ای ندارند بالاتر میرود .
همچنین هزینه درمان بسته به گستردگی بیماری میباشد که هر چقدر بزرگتر باشد هزینه بیشتری دارد.
تجربه پزشک به درمان کیست مویی با لیزر ربط دارد ؟
این بیماری باید به درستی درمان شود در غیر این صورت احتمال عود آن وجود دارد بنابراین برای درمان قطعی باید به کلینیک هایی که تجربه زیادی در درمان دارند مانند کلینیک نشیمنگاه مراجعه کنید.

چرا کلینیک نشیمنگاه بهترین انتخاب است ؟

داشتن پزشکانی با اخلاق و متخصص
محیطی آرام
داشتن به روز ترین تجهیزات دنیا
دادن مشاوره ای صحیح برای درمان
دارای سالها تجربه درخشان درمان با لیزر
برای درمان بیماری کیست مویی هرچه زودتر اقدام کنید تا عذاب آور نشود، درمان بیماری های مقعدی از جمله : فیستول ، بواسیر و شقاق توسط پزشکان متخصص کلینیک نشیمن گاه به سرعت قابل انجام است. می توانید برای برقراری ارتباط مستقیم با این کلینیک حرفه ای بر روی صفحه ی تماس با ما کلیک کرده و از مشاوره ی پزشکان آن بهره مند شوید.

 

دوشنبه 4 بهمن 1400  4:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها