0

بورس سکته کرد؟..

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 21184
محل سکونت : کرمانشاه

بورس سکته کرد؟..

بورس سکته کرد

  • بورس سکته کرد؟..
بورس سکته کرد
  • بورس سکته کرد؟..افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • بورس سکته کرد؟..اشتراک‌گذاری
  • بورس سکته کرد؟.. 1 پسندیدن
بورس تهران امروز با فشار فروش دسته‌جمعی سهام مواجه شده است. گاز گران و احتمال افت بیشتر قیمت دلار را دلایلی برای سقوط سهام مطرح می‌کنند. رشد قیمت گاز در هاب‌های اروپایی اثرات خود را در قیمت خوراک و سوخت صنایع داخلی منعکس کرده است. به این ترتیب قیمت گاز خوراک به ۳۰ سنت و قیمت سوخت به حدود ۸ سنت رسیده است. دلار نیز دیروز به مرز ۲۷ هزار تومان رسید و در آستانه شکست این سطح است. حالا همه نگاه‌ها به کدال دوخته شده است.

بورسان: شاخص کل بورس تهران در ۹۰ دقیقه ابتدایی معاملات افت بیش از ۱۸ هزار واحدی را تجربه کرده است. ناامیدی و یاس کل بورس را فراگرفته است. ۲۴۱ نماد صف فروش ۶۴۴ میلیارد تومانی را دارند. به مرحله‌ای رسیدیم که دیگر کسی به عوامل اثرگذار توجهی نمی‌کند و صرفا در حال فروش دارایی خود به هر قیمتی هستند.

آثار خستگی در معاملات معامله‌گران مشهود است و شاید همین موضوع باعث می‌شود که اخبار منفی بیش از حد در نگاه معامله‌گران پررنگ به نظر رسد. عملکرد پاییز شرکت‌ها بیش از هر زمان دیگری می‌تواند نقشه راه سرمایه‌گذاران بورس در کوتاه‌مدت باشد.

دلار و گاز دو عامل نگرانی بورسی‌ها

سقوط قیمت دلار در هفته‌های اخیر و رسیدن به کف ۲۷ هزار تومانی نگرانی از افت بیشتر دلار را ایجاد کرده است. افت شدید نرخ دلار می‌تواند اثر قابل توجهی بر فروش شرکت‌ها داشته باشد و در شرایطی که هزینه‌ها خود را در صورت مالی شرکت‌ها نشان می‌دهند این موضوع می‌تواند بر سودآوری شرکت‌ها به عنوان عامل اصلی ارزش‌گذاری سهام منعکس کند. با این حال همچنان دلار در سطح ۲۷ هزار تومان قرار دارد و شاید قیمت دلار در روزهای آتی بتواند مسیر چند ماه آتی بازار ارز را مشخص کند.

قیمت گاز به عقیده تحلیلگران بالاتر از قیمت واقعی به شرکت‌های داخلی داده می‌شود. قیمت گاز خوراک در ماه آذر به بیش از ۷ هزار تومان رسیده است و معادل ۳۰ سنت با دلار ۲۴ هزار تومانی است. این موضوع قطعا اثرات خود را در صورت مالی شرکت‌ها منعکس می‌کند. از این منظر عملکرد پاییز شرکت‌ها از اهمیت بالایی برخودار است. دو روز آینده حجم سنگینی از گزارش‌ها روی کدال منتشر می‌شود که برای تحلیلگران از اهمیت بالایی برخوردار است.

سه شنبه 28 دی 1400  2:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها