0

هزینه سفر زیارتی به سوریه؟؟

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 21182
محل سکونت : کرمانشاه

هزینه سفر زیارتی به سوریه؟؟

هزینه سفر زیارتی به سوریه چقدر است؟

معاون عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به آغاز اعزام زائران کشورمان به سوریه، هزینه سفر زیارتی به این کشور را اعلام کرد.

صحبت‌الله رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آغاز اعزام زائران به سوریه اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا، اعزام زائر به سوریه متوقف شد و اکنون بعد از این وقفه، همزمان با ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار دلها، امروز نخستین گروه به سوریه اعزام می‌شوند و در مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی حاضر خواهند شد. 

وی با اشاره به اینکه با زحمات زیادی که سردار سلمیانی و همران وی برای سوریه و حرم حضرت زینب کشیدند، امروز شاهدیم که مردم در کمال آرامش و امنیت به سوریه می‌روند، ادامه داد: پس از پیگیری‌های زیاد و سفر ریاست سازمان حج و زیارت به سوریه، صورت جلسه‌ای بین سوریه و ایران به امضا رسید که بر اساس آن اعزام زائران آغاز شود؛ مرحله نخست اعزام‌ها به صورت آزمایشی تا پایان سال در نظر گرفته شده و به دلیل پایین بودن تقاضا، تعداد زائران به اندازه یک پرواز کامل نیست. 

معاون عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امروز نخستین گروه ساعت 17 از فرودگام امام خمینی (ره) اعزام می‌شوند، گفت: دومین گروه 16 دی و سومین گروه 19 دی اعزام خواهد شد؛ مدت اقامت در نظر گرفته شده نیز 4 شب و 5 روز و 3 شب و 4 روز است که هزینه آنها به ترتیب 9 میلیون و 900 هزار تومان و 8 میلیون و 900 هزار تومان است.

وی درباره احتمال کاهش هزینه سفر به سوریه تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به آغاز سال نوی میلادی و ایام فاطمیه، شیعیان بحرین و حوزه خلیج فارس هتل‌ها را رزرو کرده‌اند اما بعد از این ایام و افزایش تعداد متقاضیان به‌گونه‌ای که بتوان هواپیمای چارتر به این سفر اختصاص داد، هزینه سفر تا حدودی کاهش یابد. 

دوشنبه 13 دی 1400  10:10 AM
تشکرات از این پست
aftabm
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8713
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:هزینه سفر زیارتی به سوریه؟؟

خدا راشکر با این حساب همه ی ایرانیان تشریف میبرن زیارت...

دوشنبه 13 دی 1400  12:41 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:هزینه سفر زیارتی به سوریه؟؟

نقل قول ravabet_rasekhoon

خدا راشکر با این حساب همه ی ایرانیان تشریف میبرن زیارت...

 

البته باید این را هم اضافه کنیم..

یعنی یک خانواده 3 نفری 30 میلیون ناقابل باید بدهند...خیلی جالبه...ممنون

 

چند نکته:

1-کسانیکه که الان و بعدا اعزام می شوند ....به نظرتون چقدر درآمد باید داشته باشند که برای رفتن نوبت هم گیرشون نمیاد....تفاوت بین زندگی ایرانیان را ببینید...اگر هست برای همه باشد اگر نیست چرا  اینقدر تفاوت...

2-چیزی که مهم است این است اصل زیارت مستحب است. این همه بدبخت و گرسنه و بیکار تو این مملکت هستند..کسانیکه واجب النفقه هستند و توان پرداخت آنرا ندارند....آیا به نظرتون زیارت با این قیمت مسئولیت آور شرعی نیست.چند نمونه خدمت شما بیاورم دخترانی که بخاطر نداشتن گوشی مبایل امسال نتوانستند درسشان را ادامه بدهند..انصافا خریدن یک مبایل برای این دختران واجب است یا زیارت مستحبی با این قیمت...

3- منظورم من این نیست که زیارت نرویم...خیر خود زیارت رفتن به نحوی جز شعائر الله هست که در قرآن به آن اشاره شده...بحثم این است چرا فکری برای همه نمی شود...کسانیکه هنوز هم آرزوی رفتن به امام رضا یک آرزو شده برای آنها..

 

دوشنبه 13 دی 1400  12:58 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
دسترسی سریع به انجمن ها