0

راهکارهای درمان "سردی مزاج جنسی و ..

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

راهکارهای درمان "سردی مزاج جنسی و ..

راهکارهای طب سنتی برای درمان "سردی مزاج جنسی و اختلال در نعوظ"

  • راهکارهای طب سنتی برای درمان "سردی مزاج جنسی و اختلال در نعوظ"
 

در این مطلب برخی راهکارهای رفع "سردی مزاج جنسی" و "اختلال در نعوظ" از منظر طب ایرانی ــ اسلامی ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سلامت "قوای جنسی" یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های سلامت جسمی و روحی افراد است و بروز هرگونه اختلال، ضعف و بیماری جنسی می‌تواند بر تمام مؤلفه‌های سلامتی افراد مؤثر باشد و حتی زمینه‌‌ساز ابتلا به بسیاری از بیماریها، فشارهای عصبی و بیماریهای روحی و روانی نیز شود.

دقیقاً به همین دلیل است که تمام مؤلفه‌‌های "سلامت جنسی" از اهمیت مضاعفی برخوردارند و بخش زیادی از کیفیت زندگی‌ زناشویی به همین مسئله وابسته است؛ از سوی دیگر، ریشه بسیاری از مشکلات زوجین را باید در مسائل جنسی و میزان دانش و توانمندی عملی زن و مرد در برآوردن صحیح و کامل نیازهای جنسی یکدیگر جست‌وجو کرد.

بر همین اساس در منابع طب سنتی و طب اسلامی به مسئله سلامت و قوای جنسی توجه ویژه‌ای شده و دستورالعمل‌ها، راهکارها، تذکرات و تدابیر تغذیه‌ای بسیار دقیق و ریزی در این حوزه ارائه شده است.

اما یکی از مشکلات جدی زوجین در جامعه امروزی ما نیز "ناتوانی و ضعف قوای جنسی" است که در واقع زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات جسمی و روحی بعدی نیز می‌تواند باشد؛ از این رو توجه و تسلط به روشهای غلبه بر ضعف قوای جنسی و روشهای صحیح ارضای نیازهای جنسی از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

از سوی دیگر متأسفانه به‌دلیل برخی معذوریت‌های بی‌دلیل و حیای بی‌جا در فرا گرفتن دانش و توانمندی‌های لازم و ضروری در روابط جنسی زوجین باعث شده که بسیاری از افراد متأهل از همین منظر دچار آسیب‌ها و چالش‌های جدی و بعضاً غیرقابل جبرانی در زندگی مشترک خود شوند!

این مسئله در حالیست که در دین مبین اسلام از به‌خرج دادن "حیای بیجا" در فرا گرفتن و سؤال کردن موضوعات ضروری از این دست به‌شدت نهی شده است به‌گونه‌ای که در سیره پیامبر گرامی اسلام صلّی الله علیه و آله و سلّم و ائمه اطهار علیهم السّلام شاهد صراحت و بیان بسیار دقیق و ریز موضوعات مربوط به زندگی زناشویی و بُعد جنسی روابط زن و مرد هستیم؛ در کلام معصومین علیهم السلام تمام مسائل ضروری جنسی زن و مرد به‌صراحت و با تمام جزئیات و لوازم آن بیان شده است و همین احادیث صحیح‌السند در حوزه موضوعات جنسی زوجین برای جامعه امروز ما نیز بسیار ضروری و راهگشا است.

بر همین اساس تلاش داریم در بخش "طب سنتی" باشگاه خبرنگاران تسنیم در قالب سلسله‌اخبار و گزارشهایی کوتاه و خواندنی به مرور دستورات دینی در کلام معصومین علیهم السلام و آموزه‌های طب ایرانی ــ اسلامی درباره موضوعات و مؤلفه‌های بُعد جنسی زندگی زناشویی بپردازیم تا از این رهگذر شاهد کاهش تنش‌های زناشویی باشیم که بستر و زمینه آن، اختلالات و ناتوانی‌های جنسی است.

 

در این مطلب، به بررسی برخی راهکارهای رفع "سردی مزاج جنسی" می‌پردازیم؛ برخی افراد به‌دلایل مختلف، تمایلات جنسی آنها از مسیر طبیعی خارج می‌شود و عملاً در روابط زناشویی تمایلی برای برقراری ارتباط جنسی ندارند که بروز چنین اختلالی در هر یک از زوجین در صورت عدم درمان می‌تواند لطمات جدی روحی را برای زوجین و به‌تبع آن برای بنیان آن خانواده به‌همراه داشته باشد.

برای درمان چنین اختلالی در افراد با مزاج سرد می‌توان از این ترکیب استفاده کرد: مِلح اَندرانی (نمک سنگ شفاف) + فلفل + زنجبیل پرورده به‌اندازه مساوی با عسل مخلوط و آن را به‌صورت روزانه مصرف کرد.

همچنین می‌توان از ترکیب قوی عسل + ترب استفاده کرد.

از دیگر ترکیباتی ساده‌ای که برای درمان اختلال در قوای جنسی و سردی مزاج جنسی می‌توان بهره‌ برد، این معجون است: خارخاسک، سیر و نخود را جداگانه کوبیده با شیر و روغن (حیوانی) بپزند تا کاملاً مخلوط شود آنگاه سه برابر آن‌ها عسل و به‌اندازه آن‌ها، آب پیاز سفید و ترنجبین در آن بریزند تا سفت شود و سپس از آن بخورند.

اما برای درمان اختلال و سردی جنسی در افراد با مزاج گرم باید از این ترکیب استفاده کرد: نخود سفید را بکوبند و در شیر تازه و روغن بپزند تا مثل حلوا سفت شود و موقع خواب به‌میزان یک گردو بخورند.

از این ترکیب نیز می‌توان استفاده کرد: 200 گرم ترنجبین را در نیم لیتر شیر تازه بپزند تا مثل عسل غلیظ شود و هر روز ناشتا 40 گرم از آن میل کنند.

این نسخه نیز نافع است: تخم یونجه را کوبیده با رب انار مَلَس بیامیزند و هر روز ناشتا به‌اندازه یک گردو بخورند.

بهترین کار برای افراد با مزاج گرم دچار اختلال در قوای جنسی، سرد کردن مزاج با اغذیه نفخ‌آور و به‌کار بردن چیزهای شادی‌آور با طبیعت سرد است همچنین برای تقویت قوای جنسی و شهوانی یکی از مهمترین کارها، نظافت و استفاده از عطرهاست.

راهکارهای درمان اختلال در "نعوظ"

درباره اختلال در نعوظ، اخوینی و جرجانی می‌گویند «‌در درمان اختلال نعوظ ابتدا باید با قی و اسهال، بلغم موجود در مغز را پاک کرد».

اما برای درمان این نوع اختلال، یکی از موارد زیر باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود:

  • نخود، لوبیا، شلغم و انگور شیرین
  • باقلی با چیزهای گرم و خشک که ضد منی نباشد (زنجبیل و دارفلفل و شقاقل)
  • زرده تخم‌مرغ و مغز سر بره و مرغ و گنجشک و مغز استخوان نیز کثیرالغذاء و بادانگیز است اما کم‌حرارت است لذا باید با نعناع و زنجبیل و نمک مخلوط کرد تا اثربخش شود.
  • پختن گوشت با پیاز و مصرف آن
  • نخود هر بامداد یک مشت خام بخورند که نیروی زیادی دارد و عوارضی در آن نیست؛ افراد سردمزاج اگر آن را با مقداری زنجبیل مصرف کنند، خواص بیشتری خواهد داشت؛ اگر نخودآب را با کمی عسل به‌روی آن بخورند، برای اعاده قوای جنسی بی‌نظیر است.
  • مصرف نعناع نیز در تقویت اندام تناسلی مفید است.
شنبه 17 مهر 1400  11:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها