0

استاندار تهران: ۱۹۹ مدرسه مرکز واکسیناسیون شد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158508
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

استاندار تهران: ۱۹۹ مدرسه مرکز واکسیناسیون شد

استاندار تهران: ۱۹۹ مدرسه مرکز واکسیناسیون شد

استاندار تهران: ۱۹۹ مدرسه مرکز واکسیناسیون شد

تهران- ایرنا- استاندار تهران با اشاره به ضرورت سرعت بخشیدن به واکسیناسیون افراد ۱۲ تا ۱۸ سال، اعلام کرد: ۱۹۹ مدرسه در سطح استان به این امر اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی عصر دوشنبه در جلسه هفتگی ستاد مقابله با کرونا استان تهران، گفت: بر اساس آمار اداره کل ثبت احوال استان تهران یک میلیون و ۸۶ هزار و ۲۰ دانش آموز ۱۲ تا ۱۸ سال در استان وجود دارد که برای سرعت بخشیدن امر واکسیناسیون به این افراد، ۱۰۰ مدرسه در پایتخت و ۹۹ مدرسه در شهرستان های تهران به این امر اختصاص یافت.

وی افزود: البته از روز ۲۹ شهریورماه واکسیناسیون سنین ۱۲ تا ۱۸ سال شروع شده و تاکنون بیش از ۸۰ هزار نفر از این افراد واکسینه شدند اما بدلیل اُنس دانش آموزان با مدرسه، تصمیم برآن شد تا واکسیناسیون آنان در مدارس انجام می شود.

استاندار تهران ادامه داد: دانش آموزان سنین ۱۲ تا ۱۸ سال می توانند از روز پنجشنبه با مراجعه به مدارسی که بزودی اطلاع رسانی می شود، واکسینه شوند.

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خوشبختانه روند نزولی مراجعان سرپایی، بیماران بستری و آمار فوتی ها در هفته گذشته در استان تهران ادامه پیدا کرد و باز هم شاهد سیر نزولی بودیم.

وی در خصوص بازگشایی مدارس نیز گفت: در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان شده که نیمه دوم آبان ماه ان شاء الله پس از اطمینان بخشی لازم به والدین و رفع هر گونه دغدغه ای برای سلامت دانش آموزان حضور آنان در مدارس انجام شود.
به گفته محسنی بندپی، بی تردید تصمیم برای مراکز دانشگاهی نیز بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.

وی در خصوص کاهش آمارها در حوزه بیماری کرونا در سطح استان تهران نیز گفت: در این هفته نسبت به هفته قبل ۴.۶ درصد کاهش در بیماران بستری، ۴ درصد کاهش در فوتی ها و ۲.۶ درصد کاهش در بیماران سرپایی را شاهد بوده ایم و همچنین تا کنون ۶۹ درصد جمعیت هدف استان تهران واکسینه شده اند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در هنگام شیوع کرونا ویروس و افزایش حجم بیماران بستری در بیمارستان های سطح استان تهران ممنوعیت پذیرش بیماران غیر اورژانسی و انجام اعمال جراحی غیر اورژانسی مصوب شده بود که امروز این مصوبه لغو شد و به این ترتیب بیمارستان ها می توانند فعالیت عادی خود را از سر بگیرند.

وی در ادامه به تزریق هفت میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکسن در دز اول که شامل ۶۹ درصد جمعیت هدف استان تهران است اشاره و افزود: دو میلیون و ۹۹۰ هزار دز اول و دوم نیز در استان تهران تزریق شده که ۲۷ درصد جمعیت هدف استان تهران را شامل می شود. این واکسن ها در ۵۰۶ پایگاه تزریق واکسن در استان تهران تزریق شده است.

 
سه شنبه 13 مهر 1400  12:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها