0

استقلال راهکاری برای پرس فولاد نداشت

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 15337
محل سکونت : اصفهان

استقلال راهکاری برای پرس فولاد نداشت

استقلال راهکاری برای پرس فولاد نداشت/ برکناری مجیدی سودی ندارد

پیشکسوت تیم استقلال گفت: اشتباهات فنی باعث شکست استقلال برابر فولاد شد و راهکاری برای مقابله با پرس حریف وجود نداشت.

استقلال راهکاری برای پرس فولاد نداشت/ برکناری مجیدی سودی ندارد

به گزارش خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، تیم فوتبال فولاد خوزستان با شکست استقلال در ضربات پنالتی به عنوان قهرمانی رقابت‌های جام حذفی دست یافت. آبی‌پوشان در شرایطی مغلوب حریف خوزستانی شدند که در این مسابقه فرهاد مجیدی از روی سکوها بازی تیمش را تماشا می‌کرد و به دلیل محرومیت نمی‌توانست از روی نیمکت نظاره‌گر بازی شاگردانش باشد. دومین سال متوالی است که استقلال در فینال جام حذفی با فرهاد مجیدی قهرمانی را از دست می‌دهد. سبو شهبازیان در مورد دلایل ناکامی استقلال مقابل فولاد خوزستان پاسخگوی سؤالات ما بود که در ادامه خواهید خواند.

آنا: مهم‌ترین دلیل شکست استقلال مقابل فولاد چه بود؟
شهبازیان:
استقلال اگر می‌خواست قهرمان شود، نباید اجازه می‌داد تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود چون در چنین ضرباتی، بخت و اقبال تأثیر بسیار زیادی دارد. این نکته اهمیت زیادی داشت که فولاد برای رسیدن به فینال حذفی یکی از رقبایی که به سختی از آن عبور کرد، سپاهان بود و پیروزی برابر نایب قهرمان لیگ برتر در ضربات پنالتی به دست آمد، بنابراین نماینده خوزستان به خوبی خود را آماده برتری در چنین ضرباتی کرده بود.

آنا: چرا استقلال نتوانست در حملات نسبت به فولاد شرایط بهتری داشته باشد؟
شهبازیان:
استقلال در مالکیت توپ بهتر عمل کرد ولی با توجه به پرس شدیدی که فولاد در میانه زمین اجرا می‌کرد، بیشتر پاس‌های بازیکنان تیم دور از دروازه حریف بود و منجر به خلق موقعیت چندانی نمی‌شد. استقلال بیشتر تلاش می‌کرد از عرض زمین و کناره‌ها برای حمله کردن استفاده کند در حالی که باید به عمق دفاع فولاد فشار می‌آورد. فصل گذشته نیز در دیدار با تراکتور اشتباهات فنی باعث شد تا تیم بازنده شود و امسال هم استقلال با اشتباهاتی که داشت، جام را دو دستی تحویل فولاد داد.

آنا: علت اینکه استقلال نتوانست از فشار فولاد خارج شود، چه بود؟
شهبازیان:
چندین بازی فولاد را از نزدیک دیده بودم. این تیم خیلی خوب پرس می‌کند و باید برابر چنین تیمی، تدبیر و استراتژی مشخصی داشت. استقلال از بازیکنانی یک شکل بهره می‌برد و کمتر بازی خلاقانه‌ای ارائه می‌کند. بازیکنی چون فرشید اسماعیلی که از خلاقیت نسبتاً خوبی بهره می‌برد، تنها بود و چون بازیکنان استقلال نتوانستند بدل پرس بزنند و ایجاد ضد حمله کنند، موقعیت‌های فولاد بهتر بود. ضمن اینکه در ضربات پنالتی، بازیکنی باید پشت توپ بایستد که ضربات بغل پای خوبی بزند و اعتماد به نفس هم نباید بیش از حد باشد.

آنا: دور بودن فرهاد مجیدی از نیمکت استقلال تا چه اندازه در قهرمان نشدن آبی‌پوشان تأثیر داشت؟

شهبازیان: تردیدی وجود ندارد که نبودن سرمربی روی نیمکت تأثیرگذار است و او اگر از کنار زمین تیمش را هدایت کند، بیشتر و بهتر می‌تواند روی بازیکنانش اثر بگذارد. البته که مجیدی در تمرینات و کارهای تاکتیکی حضور داشت و بین دو نیمه هم با بازیکنان صحبت کرده است. به نظرم روحیه و انگیزه فولاد بیشتر از استقلال بود و تیم مجیدی با برنامه خوبی بازی نکرد، برای همین خیلی راحت جام قهرمانی را از دست داد.

آنا: با قهرمان نشدن استقلال در جام حذفی زمزمه‌های برکناری مجیدی مطرح است. این اتفاق را به ضرر استقلال می‌دانید یا اینکه سرمربی جدید به سود تیم خواهد بود؟
شهبازیان:
مشکلات مدیریتی زیادی در باشگاه استقلال وجود دارد و یک مربی نمی‌تواند با پاداش دادن به شاگردانش دردسرها را کمتر کند. فرهاد مجیدی برخلاف عرف تلاش کرد تا هر طور شده تیمش را موفق کند و عملکرد وی قابل قبول بوده است. نواقصی در کادر مدیریتی استقلال وجود دارد که باید برطرف شود. بازیکنان مد نظر مجیدی در تیم باید حفظ شوند و آنهایی که در فهرست او قرار دارند، باید جذب شود. ضمن اینکه باید کادر فنی تیم تقویت شود. اگر تمامی نواقص استقلال برطرف شود، مطمئن باشید در فصل آینده با مجیدی اتفاقات بهتری برای آبی‌پوشان رخ می‌دهد. برکناری سرمربی را برای استقلال جایز نمی‌دانم و تیم دوباره در سیر نزولی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/۴۰۴۸/

پنج شنبه 21 مرداد 1400  8:27 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها