0

درباره راهکارهای رفع اختلال یبوست چه می‌دانید؟

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24575
محل سکونت : اصفهان

درباره راهکارهای رفع اختلال یبوست چه می‌دانید؟

درباره راهکارهای رفع اختلال یبوست چه می‌دانید؟

آیا می دانید؛ می‌توان با استفاده از گیاهان خوراکی ساده و پرهیز از شیوه‌های نادرست تغذیه و جایگزینی آن با شیوه‌های اصلاح شده، یبوست را به راحتی مداوا کرد.

درباره راهکارهای رفع اختلال یبوست چه می‌دانید؟

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه جامعه خبرگزاری آنا، از مشکلات بسیار شایعی که به خاطر استفاده از غذاهای فست‌ فودی در عصر حاضر پدید آمده است، یبوست است. این عارضه در زنان، افراد مسن، همچنین افرادی که اضافه وزن بالا دارند، بیشتر دیده می‌شود، اما در راهکارهایی که در طب سنتی ارائه شده است، می‌توان با استفاده از گیاهان خوراکی ساده و پرهیز از شیوه‌های نادرست تغذیه و جایگزینی آن با شیوه‌های اصلاح شده، یبوست را به راحتی مداوا کرد.

علت یبوست چیست؟

یبوست یکی از مشکلاتی است که به دلیل برخی اختلالات در دستگاه گوارش ایجاد می‌شود، عموما این اختلالات ناشی از عادات بد غذایی هستند، کم‌تحرکی، چاقی، مصرف کم مایعات و دلایل بسیار زیاد دیگری می‌توانند این اختلالات را ایجاد کنند، اما نباید از امکان بروز مشکلات پزشکی هم غافل بود. عمده متخصصین گوارش علت یبوست را اختلال در حرکات روده اعلام می‌کنند.

نظر طب سنتی درباره یبوست

طب سنتی معتقد بوده است که بی‌نظمی در رژیم غذایی یکی از دلایل اصلی اختلال یبوست است، مواد غذایی باید با وعده‌های منظمی مصرف شوند که در مناسب‌ترین زمان ممکن تهیه می‌گردند و حوب جویدن غذا به کاهش مشکلات گوارشی کمک می‌کند، مهم است که غذا در هنگام جویدن با بزاغ آغشته شود، این کار راه را برای جذب مواد مغذی و هضم تسهیل می‌کند.

متخصصان طب سنتی به کسانی که یبوست دارند توصیه می‌کند که عادات غذایی خود را به مرور تغییر دهند و آن‌ها را به غذاهایی محدود کنند که با ذائقه و واکنش‌های بدنی آن‌ها سازگار باشد. این کار به مرور زمان یبوست و عوارض ناشی از آن را از بین می‌برد یا تخفیف می‌دهد، همچنین تاثیر بسزایی بر کارکرد دستگاه گوارش دارد.

دوشنبه 18 مرداد 1400  11:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها