0

دغدغه فعلی بانوان بحث بیکاری و اشتغال است

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

دغدغه فعلی بانوان بحث بیکاری و اشتغال است

زارع:

دغدغه فعلی بانوان بحث بیکاری و اشتغال است/ تسهیلات حمایتی برای کسب‌وکار بانوان ارائه می‌شود

رئیس کمیته تجار و بازرگانان حامی رئیسی گفت: دولت فعلی در بحث بانوان به دنبال عدالت جنسیتی است، که یک جریانسازی جنسیتی در کلیه زمینه‌ها و سطوح برای بانوان بوجود بیاورد. من فکر می‌کنم چیزی که الان دغدغه بانوان است بحث بیکاری و اشتغال است.

دغدغه فعلی بانوان بحث بیکاری و اشتغال است/ تسهیلات حمایتی برای کسب‌وکار  بانوان ارائه می‌شود

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، رحیم زارع نماینده مجلس و رئیس کمیته تجار و بازرگانان حامی ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر برنامه‌های دولت آینده برای شکوفایی و حضور بیشتر بانوان در جامعه گفت: یک آسیبی که در حوزه بانوان وجود دارد این است که نرخ مشارکت زنان در حال حاضر در کشور خودمان حدود ۱۶% است، با اینکه از میانگین منطقه‌ای و جهانی خیلی پایین‌تر است، با همین نرخ مشارکت ۱۶% تقریبا نرخ بیکاری زنان حدود ۱/۱۸% است. این یک آسیب است. دولت فعلی در بحث بانوان به دنبال عدالت جنسیتی است، که یک جریانسازی جنسیتی در کلیه زمینه‌ها و سطوح شامل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و... برای بانوان بوجود بیاورد. من فکر میکنم چیزی که الان دغدغه بانوان است بحث بیکاری و اشتغال است.

وی در ادامه افزود: آن چیزی که این دولت برای آن برنامه دارد، برنامه‌ای چند جانبه است. برخی بانوان هستند که سرپرست خانوار هستند که ما هم از محل هدفمندی یارانه‌ها روی اشتغال و بیمه‌شان تلاش خواهیم کرد تا کمک کنیم و دیگری هم جمعیت عشایر و روستایی است که آن کسب و کارهای کوچکشان می‌تواند بسیار روی اشتغال بانوان اثرگذار باشد. این کسب و کارهای کوچک حتما نرخ تسهیلاتش در مناطق محروم پایین‌تر خواهد بود. آن چیزی که برنامه کلی دولت برای بانوان است این است که چه در بخشی خصوصی و چه در حوزه تعاونی‌هایی که بانوان در حوزه کسب و کار انجام می‌دهند حتما حمایت خواهد کرد و آن چیزی که می‌تواند این نابرابری در ایجاد اشتغال را کمتر کند بحث تسهیلات است.

زارع در رابطه با عدالت جنسیتی گفت: در حال حاضر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بانوان بیشتر از آقایان است و در خیلی حوزه‌ها بیشتر برنامه‌هایی که می‌دهند شامل آقایان است. ما می‌خواهیم این عدالت را بوجود بیاوریم که در حوزه کسب و کار، حوزه‌های اجتماعی و دیگر حوزه‌ها هیچ تبعیضی بین مرد و زن وجود نداشته باشد.

چهارشنبه 26 خرداد 1400  12:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها