0

طرحی برای بهبود معضل حاشیه‌نشینی دارم

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24619
محل سکونت : اصفهان

طرحی برای بهبود معضل حاشیه‌نشینی دارم

طرحی برای بهبود معضل حاشیه‌نشینی دارم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در ارومیه ما با معضل حاشیه‌نشینی روبه‌رو هستیم، اظهار کرد: طرحی برای بهبود این وضعیت در کل کشور طراحی شده که این معضل رفع شود.

طرحی برای بهبود معضل حاشیه‌نشینی دارم

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عصر دوشنبه در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت‌های تجاری، اقتصادی و مرزی آذربایجان غربی اظهار کرد: ظرفیت تبادل مرزی در این استان بسیار فوق‌العاده است که فرصت‌های رونق اقتصادی را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی استانی موفق در تولید سیب در کشور است، گفت: بااین‌وجود هر از چند گاهی مشکلات حوزه صادرات و عرضه سیب در کشور سرباز می‌کند که در بسیاری موارد، کشاورزان از خیر فروش آن می‌گذرند درحالی‌که این ظرفیت بسیار مهم است.

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: در آذربایجان غربی کمبود صنایع بزرگ یکی از مشکلات است و باید سرمایه‌گذاری در این خصوص صورت گیرد، ضمن اینکه در حوزه ساخت ماشین‌آلات نظیر ماشین‌آلات باغی می‌توان از ظرفیت این استان استفاده کرد.

وی ظرفیت گردشگری از جمله دریاچه ارومیه و فضای سبز و اقلیم متنوع را دیگر ظرفیت مهم آذربایجان غربی برشمرد و اظهار کرد: با توجه به پیشرفته بودن خدمات پزشکی در این استان، می‌توان از ظرفیت خدمات بهداشتی درمانی در این استان استفاده کرد که نیاز به توسعه خدمات کنسولی و ایجاد «هاب» تجاری فعال در این خصوص بسیار ضروری است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اگر دولتی مقابله با تبعیض و بی‌عدالتی را مسیر اصلی خود قرار دهد و مردم یکسان دیدن دولت را ببینند، کم‌کم پی می‌برند که پشت و پناهی دارند؛ این باید ادبیات ما در گفت‌وگو با مردم همه کشور به‌ویژه آذربایجان غربی باشد.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه یک مظهر ملی بوده و حفظ آن برای ما اهمیت حیاتی دارد، گفت: دولت موظف به حفظ و احیای دریاچه ارومیه است و باید در این خصوص برنامه‌ریزی داشته باشد.

وی با بیان اینکه خشک شدن این دریاچه، آثار زیست‌محیطی بسیار جدی ایجاد می‌کند و ریزگردها تمام شمال غرب و مناطق مرکزی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، گفت: احیای دریاچه ارومیه یکی از اولویت‌های دولت سلام است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به زندگی مسالمت‌آمیز اقوام و پیروان ادیان و مذاهب مختلف به‌صورت مسالمت‌آمیز در آذربایجان غربی عنوان کرد: آذربایجان غربی یکی از مهدهای اصلی تمدن ایران بوده و مردم این خطه علاوه بر ایثار در دوران انقلاب اسلامی، در دفاع مقدس نیز مرزداری و مرزبانی کردند و اجازه تعرض به دشمن ندادند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان بزرگوار آذربایجان غربی اظهار کرد: برادران شهید باکری نمونه بارز شخصیت‌های متعالی و شهدای سرافراز این استان در راه دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در ارومیه ما با معضل حاشیه‌نشینی روبرو هستیم، اظهار کرد: طرحی برای بهبود این وضعیت در کل کشور طراحی شده که این معضل رفع شود.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: ما می‌توانیم با حضور در انتخابات و رأی دادن به کاندیدای اصلح و فردی که وضعیت را تغییر دهد، به بهبود وضع کشور کمک کرده و ضمن حضور پرشور در پای صندوق‌های رأی، در انتخاب اصلح نیز کمک کار باشیم.

عدم‌کفایت درآمد برای معیشت از دغدغه‌های ذهنی مردم است

وی با بیان اینکه عدم‌کفایت درآمد برای معیشت، گرانی و مشکلات اقتصادی، مهم‌ترین دغدغه ذهنی مردم ما به شمار می‌رود، گفت: مشکل ما این نیست که این جناح یا آن جناح سر کار باشند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه ما سعی کرده‌ایم که روش اداره کشور را تغییر داده و امور را به مردم واگذار کنیم و باید این امر اتفاق بیفتد، تأکید کرد: من به‌عنوان نماینده جوانان برای ساخت دوباره ایران با رویکرد جدید پا به میدان گذاشته‌ام تا بتوانم با همراهی شما ملت به نتیجه برسم.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: دولت سلام به همه اقشار و اقوام و جنسیت‌های مختلف سلام می‌دهد و به عدم توجه به مردم و مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات نیز «والسلام» می‌گوید.

قاضی‌زاده هاشمی با تأکید بر اینکه تبعیض تاریخی باید از بین برود، افزود: دولت سلام، دولت همه مردم است و این با کمک جوانان، عدالت‌طلبی و تجربه ۴۰ ساله انقلاب محقق می‌شود.

وی بیان کرد: طرح کلانی برای بر هم زدن عدم توازن آماده کرده‌ایم به‌نحوی‌که به تعداد شهرستان‌های کشور پایتخت داشته باشیم و اختیارات وزیران در حوزه اجرا نیز به فرمانداران تفویض می‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اختیاراتی که در پایتخت وجود دارد، از همه کشور گرفته شده و در اختیار وزیران قرار گرفته است و به همین دلیل در شهرستان‌ها وقتی فردی به اداره‌ای مراجعه می‌کند، برای ساده‌ترین کار نیز پاسخگو نیستند.

وی اظهار کرد: بر اساس این طرح همه اختیارات وزیران در حوزه اجرا به فرمانداران داده می‌شود و بودجه شهرستانی را نیز به فرمانداران و شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌ها واگذار می‌کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: در این رابطه تمام شهرستان‌های کشور دارای ظرفیت‌های سرشار صنعتی، انسانی و زیرساختی و مزیت‌های شغلی هستند که همه احصا شده و می‌دانیم هر شهرستانی چه ظرفیتی دارد.

انتهای پیام/۴۱۲۹/پ

چهارشنبه 26 خرداد 1400  12:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها