0

کاندیدای پوششی دامن همتی را گرفت

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8657
محل سکونت : اصفهان

کاندیدای پوششی دامن همتی را گرفت

گزارش آنا از انصراف مهرعلیزاده؛

کاندیدای پوششی دامن همتی را گرفت

همسویی مهرعلیزاده با همتی در مناظرات و نهایتاً کناره‌گیری وی به نفع این کاندیدای اصلاح طلب، انگشت اتهام کاندیدای پوششی را به سمت این جریان برگرداند.

کاندیدای پوششی دامن همتی را گرفت

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست داخلی گروه سیاست خبرگزاری آنا، سه مناظره تلویزیونی برای کاندیداهای انتخابت ریاست جمهوری برگزار شد. در هر سه مورد این مناظرات عنوانی که عبدالناصر همتی به زاکانی داد کاندیدای پوششی بود. کاندیدایی که آمده است تا پوششی سید ابراهیم رئیسی باشد. این در حالی است که پدیده‌ «کاندیدای پوششی» برای اولین بار در سال ۱۳۹۶ و توسط اسحاق جهانگیری برای حسن روحانی رخداد.

از نظر کارشناسان این عمل نوعی اهانت به شعور و اندیشه مردم است چرا که مردم شناخت کامل نسبت به ماجرا داشته و چنین اقداماتی عملاً باعث آشفتگی سیاسی در کشور می‌شود. با این حال این اظهارات همتی خطاب به زاکانی و موضع سفت و سخت او در این باره با عنوان کاندیدای پوششی مدت زیادی طول نکشید.

صبح امروز خبری در رسانه ها منتشر شد که محسن مهرعلیزاده از ادامه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری انصراف داده است. شنیده ها حاکی از آن است که علی‌رغم موضع علنی اصلاح طلبان مبنی بر عدم حمایت از یک کاندیدای خاص، بزرگان این جریان فشار آورده‌اند تا مهرعلیزاده به نفع همتی کناره گیری کند.

با این حال اظهارات همتی درباره تقبیح کاندیدای پوششی مدت زمان زیادی طول نکشید و مهرعلیزاده عنوان پوششی را برای خود برگزید تا همتی در میدان بماند. هر چند در طول مناظرات نیز همسویی این دو کاندیدای اصلاح‌طلب کاملاً مشخص بود و پیش‌بینی می‌شد که یکی از این دو نامزد به نفع دیگری کنار برود.

اکنون سوال اساسی اینجاست؛ عبدالناصر همتی که منتقد وجود کاندیدای پوششی در صحن انتخابات بوده و دیگران را متهم به پوششی بودن می‌کرد؛ نسبت به همسویی مهرعلیزاده در مناظرات با او و نهایتاً کناره‌گیری وی از انتخابات با فشار اصلاح‌طلبان به نفع این کاندیدای اصلاح طلب، چه پاسخی خواهد داد؟ آیا همتی همچنان از پاسخگویی به اذهان عمومی در رابطه با نقش پوششی مهرعلیزاده امتناع خواهد کرد؟

انتهای پیام/۴۱۰۷/

چهارشنبه 26 خرداد 1400  11:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها