0

«دنیای بی سامان» تمدن غرب و عرب را به چالش می‌کشد

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8682
محل سکونت : اصفهان

«دنیای بی سامان» تمدن غرب و عرب را به چالش می‌کشد

معرفی کتاب؛

«دنیای بی سامان» تمدن غرب و عرب را به چالش می‌کشد

کتاب «دنیای بی سامان» اثر امین معطوف با ترجمه عبدالحسین نیک در نشر نی منتشر شد

«دنیای بی سامان» تمدن غرب و عرب را به چالش می‌کشد

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،کتاب «دنیای بی سامان؛ زمانی که تمدن هایمان فرسوده می‌شوند» اثر امین معطوف با ترجمه عبدالحسین نیک گهر در نشر نی منتشر شد این کتاب از تمدن‌هایی می‌گوید که در روزگار کنونی ما فرسوده شده اند فرسودگی این تمدن هاست که دنیا را به سمت دنیایی بی سامان سوق می‌دهد.


بیشتربخوانید

  • ماجرای زندگی سردار سلیمانی را در «از چیزی نمی‌ترسیدم» بخوانید


این اثر از تمدن‌های غرب و عرب می‌گوید تمدن‌هایی که امین معطوف، نویسنده کتاب به  این تمدن‌ها تعلق دارد. نسخه الکترونیک کتاب هم در نشرنی منتشر شده است و در اختیار مخاطبان قرار دارد.

در معرفی کتاب نشر نی آمده است:

«در نخستین دهه‌ قرن بیست‌و یکم، دنیا نشانه‌های متعددی از بی‌سامانی ارائه می‌دهد: بی‌سامانی فکری که از ویژگی‌هایش تأکید عنان‌گسیخته‌ هویّتی است که راه را به روی هرگونه همزیستی مسالمت‌آمیز و گفت‌وگوی واقعی می‌بندد؛ بی‌سامانی اقتصادی و مالی که دنیا را به ورطه‌ی آشوبی با پیامد‌های پیش‌بینی‌ناپذیر کشانده است و خود نشانه‌ای است از اختلال در نظام ارزش‌های ما؛ بی‌سامانی در محیط زیست که نتیجه‌ چندین دهه رفتار غیرمسئولانه است… آیا انسان‌ها به «آستانه‌ی ناتوانی اخلاقی‌شان» رسیده‌اند؟

در این جستار غنی از اندیشه‌های بکر، مؤلف سعی می‌کند بفهمد چگونه به این مرحله‌ بحرانی رسیده‌ایم و چگونه می‌توانیم از آن خارج بشویم. برای نویسنده‌ دنیای بی‌سامان، بی‌سامانی دنیا نه از ناحیه‌ی «جنگ تمدن‌ها» بلکه از فرسودگی هم زمان همه‌ی تمدن‌هاست؛ به‌ویژه دو مجموعه‌ی فرهنگی دنیای غرب و دنیای عرب که امین معلوف به هر دوی آن‌ها تعلق دارد.»


انتهای پیام/

 

سه شنبه 7 بهمن 1399  9:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها