0

فینگر فود فیله سوخاری

 
MahdisKalantari
MahdisKalantari
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آبان 1399 
تعداد پست ها : 9
محل سکونت : 07

فینگر فود فیله سوخاری

فینگر فود فیله سوخاری برای اولین بار در کشور آمریکا ابداع و سپس به تدریج در میان مردم جهان معروف و پر طرفدار شد. این فینگر فود خوشمزه و لذیذ  در دسته فینگر فود های گرم قرار دارد. فیله مرغ سوخاری ازجمله فینگر فودهای پرطرفدار و جذاب برای همه گروه‌های سنی است که در هر مراسم و مهمانی می‌توانید آن را سرو کنید. این غذای پرطرفدار عمدتاً به عنوان وعده اصلی غذا سرو میشود اما  امروزه بسیار زیاد مشاهده می کنید که تقریبا بیشتر افراد فیله سوخاری را در کنار غذای خود به جای پیش غذا نیز میل می کنند. می توان گفت مرغ سرخ شده از اروپا و آفریقا آمده و در آمریکا تکمیل شده است. شواهد و مستندات نشان میدهد که اولین بار این غذا در قرون وسطی و در اروپا ابداع شده است. در واقع میتوان گفت زادگاه اصلی مرغ سوخاری، اسکاتلند میباشد که البته با مرغ سوخاری های امروزی تفاوت هایی وجود دارد. این بردگان آفریقایی بودند که طرز تهیه مرغ سوخاری را به شکل جوجه سرخ شده امروزی در آوردند و آن را به عنوان یک غذای جدید و خوشمزه در جنوب آمریکا به اربابان خود ارائه دادند

فینگر فود فیله سوخاری

فینگر فود فیله سوخاری

 مواد تشکیل دهنده این غذای لذیذ که شکل و بوی آن اشتهای هر کسی را باز میکند، فیله مرغ، تخم مرغ، آرد گندم، آرد سوخاری و ادویه می باشد. بیشتر اوقات در کنار این غذا سیب زمینی سرخ کرده و قارچ و انواع سس نیز سرو می شود. البته به دلیل فست فودی بودن این غذا و بالا بودن کالری آن افرادی که رژیم غذایی خاصی را دنبال میکنند میتوانند خمیر سوخاری دور آن را جدا کرده و غذای سالم تری را نوش جان کنند.

طرز تهیه فیله سوخاری به شیوه بومی ایرانی

به منظور تهیه فینگر فود فیله مرغ سوخاری می بایست فیله های مرغ را در تخم مرغ و نمک و فلفل خوابانده، طوری که کاملا همه ی فیله ها با مواد آغشته شده باشند. سپس آرد گندم را در ظرفی ریخته و  فیله ها را یکی پس از دیگری در آرد آغشته می کنیم . مجدداً فیله های آردی را داخل موادی که با تخم مرغ تهیه کرده ایم می ریزیم تا کاملا فیله ها به تخم مرغ آغشته شده باشند. در گام بعدی آرد های سوخاری که تهیه کرده اید در ظرفی ریخته و فیله های مرغ را داخل ظرف بیندازید و مطمئن شوید که فیله ها کاملا با آرد سوخاری پوشانده شده باشند. نهایتاً ماهیتابه و یا ظرف نچسبی را روی حرارت ملایم گاز گذاشته و روغن مایع می ریزیم و سپس فیله های سوخاری را داخل روغن می گذاریم تا با حرارت کم به اصطلاح مغز پخت شوند. پختن هر تکه مرغ حدود 15 تا 20 دقیقه زمان میبرد. پس از مغز پخت شدن مرغ ها آن را بر روی یک صافی یا دستمال روغن گیر قرار داده تا روغن اضافه آن گرفته شود. حال مرغ سوخاری طبخ شده شما آماده میل کردن است.

نوش جان :)

فینگر فود فیله سوخاری

فینگر فود فیله سوخاری

پنج شنبه 11 دی 1399  12:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها