0

زمستان فوتسال زنان تمام شدنی نیست

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 6737
محل سکونت : اصفهان

زمستان فوتسال زنان تمام شدنی نیست

زمستان فوتسال زنان تمام شدنی نیست

زمستان فوتسال زنان تمام شدنی نیست

تهران- ایرنا- زمستان هم از راه رسید اما خبری از هیاهو و هیجان ملی‌پوشان برای حضور در اردوهای تیم ملی فوتسال زنان نشد.

به گزارش ایرنا، زمستان از راه رسید اما باز هم خبری از اردوی تیم ملی فوتسال زنان نیست. شهناز یاری که هدایت ملی‌پوشان را برعهده دارد این روزها خود را برای حضور در لیگ برتر فوتسال به عنوان سرمربی تیم سایپا آماده می‌کند.

موضوعی که از نقطه نظر سرمربیان باشگاهی کار اشتباهی است و بهتر بود فدراسیون فوتبال از نظر مالی سرمربی تیم ملی را تامین می‌کرد تا وی به هدایت تیم‌های باشگاهی نپردازد. هر چند این رویه در سال‌های گذشته همواره دیده شده است و نمی‌توان بر آن خرده گرفت. زیرا فدراسیون قراردادی با سرمربی امضا نمی‌کند و در کنار آن با توجهی به تیم ملی به خیلی از مسایل دامن می‌زند.  

در این میان نادیده گرفته شدن اردوها و حتی مسابقاتی چون جام جهانی کوچک برزیل و رقابت‌های آسیایی در سال ۱۴۰۰ می‌تواند تیم ملی را که سابقه درخشانی در آسیا  دارد با آسیب روبرو سازد و جایگاه آن را خدشه‌دار کند.

هر چند نباید فراموش کنیم که بازیکنان با انگیزه تیم ملی می‌توانند خود را زیر نظر سرمربی در مسابقات لیگ برتر محک بزنند و از نگاه دیگر حضور یاری در لیگ برتر کمک بزرگی برای پیشبرد اهداف تیم ملی است.  

مسابقات لیگ از ۲۶ دی ماه آغاز می‌شود و زمان شروع آن در واقع هنگامه پایان لیگ‌های برخی از رشته‌های ورزشی دیگر در بخش زنان خواهد بود.

گرچه تیم ملی فوتسال مردان نیز دو دیدار تدارکاتی را در ۲ ماه گذشته پشت سر گذاشت و زنان نه تنها دیدار تدارکاتی نداشتند بلکه اردویی هم برای آنان برگزار نشده است و حتی حرفی در این زمینه به میان نمی‌آید. گویی مسوولان فدراسیون، فوتسال زنان ایران را به فراموشی سپرده‌اند.

اینکه فدراسیون فوتبال مدت‌ها درگیر مسایل مالی و نیز اساسنامه بوده است، درست اما این موارد نباید مانع پیگیری برنامه‌های ملی‌پوشانی شود که هر ۴ سال مدال قهرمانی آسیا را برای ایران به ارمغان می‌آورند.

سه شنبه 2 دی 1399  7:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها