0

هفته بسیج

 
shhossein
shhossein
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1392 
تعداد پست ها : 439

هفته بسیج

siyj_یسیج.png

بسم اله الرحمن الرحیم

و نرید ان نمن علی الذین ستضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه  و نجعلهم الوارثین

پنجم آذر سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین را گرامی می داریم .

تقدیم به همه بسیجیان که با عهد و پیمان خویش با روح الله و سید علی ایستادند و ایستاده اند.

تکریم از فرهنگ نورانی همه بسیجیان و راد مردانی است که در فرخنای تاریخ خونین و پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دست از خویش شستند تا سرود بلند رهایی را فریاد کنند.

امروز روز بسیج است که آوازه نام آنها در کوهها ، دشتها ، دریاها ، و پهنه آسمان آبی این سرزمین پراکنده است .

آن مردان که ارتفاع ایمانشان به دست متبرک امام رضوان الله علیه رسم شده بود . آن مردان که مالک اشتر علی بودند و عمار زمان خویش  ، این بسیجیان عصر روح الله در سرنوشت سازترین لحظه تاریخ حیات مسلمین عجیب ترین چرخش فکری را بر مدار اندیشه خود به حرکت در آوردند و زیباترین گرایش را در فضای شکننده و سخت و متلاطم به نمایش گذاشتند. هیچ کس نیست که با بسیج انس الفت بیابد و شگفتن و بالیدن و جوشش و حیات را در خود احساس نکند. بسیج به روح ها طراوت و سرزندگی و شیوه خوب زیستن می آموزد . بسیج اساسنامه ایمان ، فهرست همه خوبیها و فرهنگنامه قبیله معرفت و عشق است .

بسیج بهترین پایگاه الهام برای حرکت و خیزش و قیام است. بسیج یعنی جلودار ، یعنی دلسوز انقلاب ، بسیجی زمان و مکان نمی شناسد و در همه جا باید خدمت کرد، صادقانه و خالصانه ، با خون یا باعرق جبین ، بسیجی از قافله شهدا جامانده ولی از همه تشنگان جلوتر است آنها گمنامند ولی در آسمانها معروفند. از میراث و یادگاریهای گرانقدر امام خمینی (ره) بسیج است . بسیج یعنی صفایی ندارد ارسطو شدن ، پر گشودن پرستو شدن بسیج یعنی یه جنگ و هزاران حماسه ، بسیج یعنی حاج همت ، حاج احمد ، یعنی هزاران بسیجی پاک دیگر .

بسیج یعنی ترکش ودرد و سکوت ، یعنی تن ، مین ، پرواز ،یعنی ایثار ، بسیج یعنی یک گردان لبخند ، خنده ی زیبا، یعنی لطافت ،یعنی تو حلالم کن برادر ، خداحافظ یعنی امروز ماندن و فردا پرکشیدن ، همت کن مثل همت بسیجی باشیم .

بسیج لشگر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه ی مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده اند .

اگر امروز از تفکر بسیجی دم می زنیم همه درس های آن را از عاشورا گرفته ایم تفکری که باور عمیق به قدرت لایزال الهی سر را به خدا می سپارد و فقط به ادای تکلیففکر می کند و در این راه از هیچ دشمنی نمی هراسد .ایستادگی بسیج را مقام معظم رهبری به ما آموخته اند .

افتخار علی در این زمانه مقتدای بسیجی هاست .

نقش و عملکرد بسیج در آغاز انقلاب ، دوران دفاع مقدس ، دوران بعد از آن بر دوستان و دشمنان انقلاب پوشیده نیست ، بسیج از برکات و الطاف جلیه خداوند و بسیج به عنوان یک مصداق کامل از ایثار ، خلوص ، فداکارای و عشق به ذات حق و اسلام ناب می باشد .بسیج یعنی شجره طیبه و درخت تناور و پرثمر انقلاب اسلامی که بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق ، شکوفه های آن است . در مدرسه بسیج اذان شهادتو رشادت از خداوند است که حضور و غیاب و ثبت نام آن از مجاهدان صدر اسلام شروع وتا الی الابد خواهد بود .

بی شک بخش اعظمی از دلاوری ها و ایثارگری های دفاع مقدس جانانه ها در طول هشت سال جنگ تحمیلی به همت و غیرت بسیجیان وطن مربوط می شود که مخلصانه قدم در وادی دفاع و حراست از این مرز و بوم گذاشته اند و درکناردیگر  رزمنده ها با ایستادگی و مقاومت نستوه خود صحنه هایی زیبایی از رشادت ها و دلیرمردی خلق کردند .و حماسه های جاویدانی را آفریدند بسیج مدرسه عشق و مکتب  شاهدان شهیدان گمنامی است که پیروانش برگلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سرداده اند .

بسیجی دانش آموخته مکتبی است که فارغ تحصیلان آن در جنت رضوان الهی سکنی گزید و ثمره  رشادت های خود را در لقا پروردگار خویش یافته اند .بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند .  بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلت های اصلی انقلاب زنده بماند . تفکر بسیجی ترکیبی است از ایمان عمیق ، تلاش مخلصانه ،هوشیاری در شناخت دشمن ،گذشت وایثار ، مقاوم و شجاع وخستگی ناپذیر و این است که حقیقت والایی که امام بزرگوارمان به خاطر آن ، بسیجی بودن و افتخار خود می دانستت .

مقام معظم رهبری می فرمایند : بسیجی نه به پول وابسته است ، نه به عنوان و جاه و جلال وابسته است .

نه به دستور از بالا وابسته است و. معیار بصیرت است و ایمان ، ایمان از دل او می جوشد . بسیجی ها عطر مقتدایشان را می دهند و چه خوب است که مقتدای سید علی ، علی (ع) است .

اباذر به بسیجیان امام خامنه ای می گویند که حتی اگر به ربذه فتنه هم تبعبدشان کنی دست از دامن رهبر خود برنمی دارند . امام خامنه ای خود را قنبر علی (ع) می داند . اما کیست که نداند افتخار علی(ع) در این زمانه مقتدای بسیجی هاست . ما بسیجیان در این راه پرپیچ  و خم همراه با مقام معظم رهبری خواهیم ایستاد و توطئه های داخلی و خارجی را نقش بر آب خواهیم کرد .

ما بسیجیان تا جان داریم پای اسلام و انقلاب ، امام و رهبری ایستاده ایم و شرارت دشمن را به هرشکلی که باشد چه سخت ونرم دفع خواهیم کرد .

پیراهن خاکی بسیجیان را قدر بدانیم ، باور کنیم امروز روشنی چشمانمان مدیون خاموشی هزاران لاله و تپش قلب هایمان مدیون خون هایی است که در این راه به زمین ریخته شده است .

برادران بسیجی پیوند معنوی مان از خدا قطع نشود ، آبادی دنیا باعث خرابی آخرت نشود ، رسیدگی به وضع زندگی ما را از هدف زندگی دور نکند .

شهدا شرمنده ایم .

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

شادی ارواح طیبه شهدای بسیجی صلوات  

reza-shojai[1].gif

جمعه 30 آبان 1399  9:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها