0

کشورهای منطقه در حال مصادره میراث نوروز به نام خودند

 
majid68
majid68
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 4403
محل سکونت : اصفهان

کشورهای منطقه در حال مصادره میراث نوروز به نام خودند

 

ایسنا/ براساس سخنان وزیر علوم، کشورهای منطقه در حال مصادره میراث نوروز به نام خودند.

نگذاریم ایران از نظر فرهنگی تکه تکه شود

دکتر منصور غلامی با اشاره به اهمیت تقویت دیپلماسی فرهنگی در سطح منطقه ای و بین المللی اظهار کرد: این مهم موجب توسعه میراث غنی ملی در بین جوانان کشور خواهد شد، چرا که ظرفیتهای زیادی در ذیل فعالیت های یونسکو وجود دارد که حائز اهمیت است و باید به آنها پرداخته شود و البته برون دادهای قابل توجهی هم تاکنون ارائه شده که شایسته قدردانی است.

وی با بیان اینکه باید برای دور کردن جوانان کشور از مناقشات سیاسی و برای سوق دادن آنان به سمت و سوی صلح و ثبات در منطقه، نگاه ویژه ای داشته باشیم، بیان کرد: یکی از مراکزی که می تواند برای این رسالت مهم، مفید و موثر باشد، کمیسیون ملی یونسکو است که می تواند با هماهنگی و هم افزایی، بیشترین بهره را از این حیث مشمول حوزه فرهنگی منطقه کند.

وزیر علوم همچنین با اشاره به اهمیت جهانی سازی میراث نوروز و با بیان اهمیت این موضوع، تصریح کرد: کشورهای منطقه در حال مصادره کردن "میراث نوروز" به نام خود هستند و نباید اجازه دهیم جوانان کشورمان هویت ملی فرهنگی خود را از دست بدهند. در این راستا باید مراکز فرهنگی ورود پیدا کنند و این مهم را به عنوان یک میراث فرهنگی ملی و با اهمیت پیش ببرند.

دکتر غلامی ادامه داد: اعتقاد دارم همواره باید از نظر فرهنگی ایران اسلامی بزرگ را احیا کنیم و نگذاریم تکه تکه شود و این موضوع باید به عنوان یک وظیفه و ماموریت جدی باشد که حتماً برای توسعه منطقه ای آینده نیز مهم خواهد بود.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: محوریت جمهوری اسلامی ایران به شکل های مختلف در منطقه شناخته شده است، اگر در حوزه توسعه فرهنگ غنی کشورمان غفلت کنیم، ممکن است اقتدار نظام اسلامی در این حوزه دچار مشکل شود.

دکتر غلامی همسویی دستگاه های اجرایی فرهنگی و نیز مجامع تاثیرگذار بین المللی را در این راستا مهم ارزیابی و اظهار کرد: باید از استهلاک و موازی کاری پرهیز شود و با تجمیع توانمندی ها از ظرفیت های مختلف همچون رسانه ها به ویژه صدا و سیما در سطح برون مرزی برای معرفی و ارائه فعالیت ها بهره برد.

کشورهای منطقه در حال مصادره میراث نوروز به نام خودند

 
یک شنبه 18 آبان 1399  4:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها