0

شرط لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران چیست؟

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 11297
محل سکونت : کرمانشاه

شرط لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران چیست؟

شرط لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران چیست؟

شرط لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران چیست؟

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی وضعیت پول‌های بلوکه شده ایران در کشورهای دیگر با حضور رئیس بانک مرکزی و دیگر مسئولان خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شهریار حیدری درباره خبر خوش رئیس جمهور مبنی برای اینکه از روز یکشنبه بیست و هفتم مهرماه تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران برداشته می‌شود و ما می‌توانیم از هر کشوری که دلمان می‌خواهد سلاح بخریم و به هر کشوری که دوست داریم سلاح بفروشیم، گفت: با توجه به توافقاتی که در این چارچوب صورت گرفته است، آقای روحانی در این خصوص درست می‌گوید اما اینکه عملیاتی و اجرایی شود جای بحث دارد زیرا تاکنون هیچ کدام از تعهدات برجام انجام نشده است.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به سوابقی وجود دارد، مشخص نیست که این بند از برجام هم انجام شود.

نماینده قصرشیرین با بیان اینکه با توجه به عملکرد کشورهای طرف برجام بعید می‌دانم که این اتفاق رخ دهد، گفت: در این داستان مخصوصا آمریکا و اروپا به تعهداتی که بر گردنشان بود عمل نکردند که حالا بخواهند به این موضوع عمل کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یادآور شد: بحث برداشتن تحریم‌های تسلیحاتی در چارچوب توافقات برجام مطرح شده است و قاعدتاً از یکشنبه این اجازه باید صورت گیرد اما عملیاتی شدنش بستگی به رفتار کشورهای مقابل ما و پایبند بودن آنان به توافقات دارد.

منبع: ایلنا

شنبه 26 مهر 1399  7:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها