0

نشانه های بدخلقی زنان و نحوه برخورد با آن

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20677
محل سکونت : کرمانشاه

نشانه های بدخلقی زنان و نحوه برخورد با آن

نشانه های بدخلقی زنان و نحوه برخورد با آن

بدخلقی زنان نشانه‌های زیادی دارد که می‌توان با آگاهی از آن‌ها و صبر، این حالت را برطرف کرد.

بدخلقی زنان؛ امری طبیعی و حل شدنی/نشانه های بدخلقی زنان و نحوه برخورد با آنبه گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر راچنا خانا سینگ، رئیس کلینیک ذهن و سلامتی، گفت: اگر زن شما ناراحت یا بدخلق است، با این توصیه‌ها، می‌توانید متوجه آن شوید و در صدد برطرف کردن آن برآیید.

بدخلقی مسئله‌ای طبیعی است. زیرا زمان‌هایی در زندگی وجود دارد که همه ما بدون هیچ گونه دلیل خاصی، از دنیا عصبانی و ناراحت هستیم یا حتی بدخلق می‌شویم که گاهی اوقات، این حالت‌ها بنا به دلایلی همچون کمبود خواب، گرسنگی و مشکلات هورمونی رخ می‌دهد اما برخی مواقع، صرفاً به این دلیل است که روز بدی را سپری کرده‌ایم ولی اگر متوجه شده‌اید زن شما به صورت مداوم، ناراحت، عصبانی و کم‌انرژی است و یا از شما دوری می‌کند ممکن است دلیل آن مشکلی است که برای او به وجود آمده است. به همین خاطر، زمان آن رسیده که متوجه دلایل آن شویم.

نشانه‌های بدخلقی زنان در رفتار با دیگران

از شما و دوستانش دوری می‌کند

اگر احساس می‌کنید زن شما از گفت‌وگو کردن با شما یا هر یک از دوستانش اجتناب می‌کند احتمال دارد که او از موضوعی ناراحت یا عصبانی باشد که مکالمه‌ها را تا حدّ ممکن کوتاه می‌کند و یا صرفاً به آنچه که از او سؤال می‌شود، پاسخ می‌دهد و حتی زمانی که فردی می‌خواهد اطلاعات بیشتری کسب کند، آشفته می‌شود.

مدام می‌پرسد، "به حرفم گوش می‌دی؟"

هیچ چیز بهتر از داشتن کسی نیست که بتوان در پایان یک روز طولانی و خسته‌کننده با او صحبت کرد. وقتی کسی روحیه خوبی ندارد، طبیعی است که او با کوچک‌ترین حرکتی آزرده یا عصبانی شود و اگر احساس کند که صحبت‌هایش شنیده نمی‌شود، ممکن است دائماً سعی در جلب توجه شما داشته باشد و ممکن است از موضوعی ناراحت باشد که در این میان، اگر او تصمیم گرفت در مورد حال و هوای خود با شما صحبت کند، بهتر است با او بنشینید تا موضوع را بهتر برون‌ریزی کند.

احساس می‌کند در رابطه تلاش خاصی نمی‌کنید

اگر زن شما احساس کرده باشد که برای رابطه زناشویی خود کم تلاش می‌کنید، ممکن است بدخلق شود و بسیار مهم است که به طور مداوم، برای رابطه تان تلاش کنید. زیرا این یک کلید برای رابطه‌ای سالم است؛ بنابراین، این که مرد، هر از گاهی زمان با کیفیت و مطلوبی را با همسر خود سپری کند بسیار ضروری است. زیرا زن اگر احساس کند که همسرش برای کار کردن تلاش کافی نکرده‌، ممکن است به خاطر این موضوع، ناراحت و آزرده خاطر شود. 

به شوخی‌ها بی توجهی می‌کند

اگر احساس می کنید زن شما ظرفیتش در تحمل شوخی‌ها پایین آمده یا پاسخ برخی از شوخی‌ها را با واکنش های ناخوشایند مانند بی‌توجهی کردن یا فقط آه کشیدن می‌دهد، احتمال دارد که حالش بد باشد یا ممکن است موردی باعث ناراحتی یا عصبانیتش شده باشد که هنوز با شما مطرح نکرده است.

خودش را از آدم‌های اطراف جدا کرده است

اگر اخیراً، زن شما، خود را از شما، دوستانش و یا سایر اعضای خانواده جدا کرده، ممکن است واقعاً موضوعی، دلیل اصلی دور شدن او باشد که در این میان، اگر رفتارش هم بسیار متفاوت از حالت عادی باشد، نشانه بدخلقی است. به طورمثال، اگر او هیچ گونه برنامه‌ریزی برای دیدن دوستانش در محیط خارج از خانه نداشته باشد ممکن است از چیزی ناراحت باشد.

چگونه می توانید به زن خود کمک کنید تا بر بدخلقی اش غلبه کند؟

دلیل آن را بفهمید

سعی کنید دلیل بدخلقی زن خود را متوجه شوید. اگر دلیل خاصی برای اذیت شدن او وجود دارد، علت واقعی آن را پیدا کنید. به طوری که وقتی احساس می‌کنید آرام است، از او بپرسید که چه چیزی او را آزار می‌دهد؟! و به دنبال آن، سعی کنید میزان عصبانیت او را بسنجید و بدون هیچ قضاوتی با او به گفت‌وگو بپردازید. چرا که اگر احساسات او مورد توجه قرار گیرد، احساس محبت می‌کند و همین موضوع باعث افزایش روحیه او می‌شود.

مهارت های خوب گوش دادن را تمرین کنید

شنونده خوب بودن کلیدی است برای اینکه زن شما مسائلی را بدون احساس قضاوت به اشتراک بگذارد. وقتی احساسات دشواری مانند غم و اندوه را بیان می‌کند، با او همدردی کنید. زیرا، مواقعی که در زندگی احساس سختی می‌کند دشوار است که بتواند در مورد بسیاری از مسائل صحبت کند اما وقتی شریکی داشته باشد که بتواند مشکلات خود را با او در میان بگذارد، رویارویی با آن‌ها کمی آسان می‌شود. زیرا می‌داند شخصی در کنارش است که گوش جان به حرف‌هایش می‌سپارد.

به دل نگیرید

ممکن است وقتی زنتان با شما صحبت می‌کند، شما را با کلمات تند، سرزنش کند که در چنین مواقعی به دل نگیرید.  چراکه بنا به دلایلی نتوانسته احساساتش را به اشتراک بگذارد و آن‌ها را درون خود نگه داشته است و به همین خاطر، با عصبانیت با شما صحبت می کند که در این زمان، فقط با خونسردی به او گوش دهید و اجازه دهید بدون هیچ گونه سپر دفاعی، صحبت کند. سعی کنید حرف او را بفهمید و از او بپرسید چگونه می‌توانید به او کمک کنید؟!

حامی او باشید

وقتی زن شما احساس ناراحتی و ناامیدی می‌کند، او را در آغوش بگیرید. ممکن است مقاومت کند اما در نهایت، یک آغوش از طرف کسی که دوستش دارد، او را آرام می‌کند. حرف‌های او را گوش دهید. زیرا اگر احساس کند که به وی علاقه دارید، روحیه‌اش بهتر و ارتباط شما با یکدیگر قوی‌تر می‌شود.

صبور باشید

ممکن است وقتی زن شما عصبانی یا حالش بد است، احساس آزردگی کنید. طبیعی است که چنین احساسی داشته باشید، اما صبوری نکته اصلی است. این حالت خواهد گذشت؛ فقط به او فضای لازم را برای آرام شدن بدهید و سپس، احساس خود را با او در میان بگذارید. از زن خود بپرسید چه چیزی او را آزار می‌دهد و سعی کنید به او کمک کنید. زیرا گاهی اوقات، تغییرات بسیار کوچکی وجود دارد که همه ما می‌توانیم برای شاد کردن شریک زندگی خود انجام دهیم.

مسئولیت کارهای خود را بپذیرید

اگر می‌دانید زن شما به خاطر کاری که کرده‌اید، ناراحت است، عذرخواهی کنید زیرا اشکالی ندارد اگر بگویید ببخشید و اشتباه از شما بوده است. این فقط ارتباط شما با همسرتان را تقویت می‌‌کند. زیرا متوجه می شود که شما نیازهای او را درک می‌کنید و مراقب احساسات او هستید.

عشق و همدلی خود را بروز دهید

سعی کنید نیاز زن خود به عشق و همدلی را پاسخ دهید. اگر او چیزی به شما گفت، یک گوش شنوا به او هدیه کنید. سعی کنید حرف‌هایش را بفهمید و از او حمایت کنید. او را در آغوش گرم خود بگیرید و یا غذای مورد علاقه‌اش را درست کنید و گاهی فقط در سکوت با او بنشینید. به او احساس عشق را القا کنید. نگذارید او با روحیه بد بخوابد و اجازه دهید عشق شما را احساس کند. اگر او احساس کند که کسی او را دوست دارد و از وی مراقبت می‌کند، هرگز برای مدت طولانی بدخلقی نخواهد کرد.

عشق بی‌پایان خود را یادآوری کنید

همه ما واقعاً همسرمان را دوست داریم اما گاهی اوقات فراموش می‌کنیم به او نشان دهیم. عشق خود را به او نشان دهید تا خیلی سریع روحیه‌اش را تقویت کنید. برای او هدیه بگیرید یا او را برای یک شام غافلگیرانه بیرون ببرید؛ شاید هم فقط یک پیاده روی شبانه و گرفتن دستانش کافی باشد. اعمال و رفتارهای کوچک، معانی زیادی دارند و می‌توانند خیلی سریع روحیه شریک زندگی را بالا ببرند.

اگر متوجه بدخلقی همسرتان می‌شوید، نیازی به وحشت و نگرانی نیست اما به محض دریافت چنین نکاتی، باید سعی کنید دلایل آن را بیابید. برای این امر، بسیار مهم است که درباره این مسائل با او بی‌پرده صحبت کنید. زیرا با انجام این کار، می‌توانید به او کمک کنید تا از طریق مشکلاتش، راه خود را پیدا کند؛ تا بتواند تعادل دوباره زندگی‌اش را بدست آورد.


بیشتر بخوانید

  • گفت‌وگوی صمیمانه زوجین؛ یکی از اصول مهم زندگی موفق
  • امید؛ آغازی برای موفقیت در زندگی

ترجمه از فاطمه میرزایی دخت

چهارشنبه 16 مهر 1399  10:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها