0

سگ زرد برادر شغاله(چهره واقعی بایدن!)

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 6467
محل سکونت : اصفهان

سگ زرد برادر شغاله(چهره واقعی بایدن!)

چهره واقعی بایدن!

چهره واقعی بایدن!

بایدن درصدد تبدیل استراتژی فشار حداکثری به استراتژی فشار هوشمند است. به عبارت بهتر، بایدن و حزب متبوع وی در تلاش هستند تا استراتژی فشار بر ایران را با استناد به مؤلفه‌ها، فاکتورها و تاکتیک‌های تازه‌ای بازخوانی یا کانالیزه کنند.

به گزارش ایسنا، روزنامه رسالت در یادداشتی نوشت: «جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، اخیرا به نکات قابل‌ تأملی در خصوص نحوه مواجهه با ایران اشاره‌ کرده است. بایدن در یادداشت خود در خصوص نحوه مواجهه با تهران (در صورت پیروزی در انتخابات ماه نوامبر) می‌نویسد: «تحولات ماه گذشته نشان داد که آمریکا در موضوع سیاست‌های مربوط به ایران شکست‌ خورده است. در سازمان ملل، ترامپ حتی نمی‌توانست یکی از نزدیک‌ترین متحدان آمریکا را برای تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران قانع کند. در مرحله بعدی، ترامپ تلاش کرد تا به‌ طور یکجانبه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را مجددا اعمال کند. این در واقع باعث شد که اعضای شورای امنیت سازمان ملل برای رد اعمال آمریکا متحد شوند. راه هوشمندانه‌تری برای سختگیری بر ایران وجود دارد!»

آن چه مسلم است این‌ که بایدن نیز به‌مانند بسیاری از سیاستمداران و استراتژیست‌های آمریکایی معتقد است که ترامپ در مواجهه با ایران و رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت و میان‌مدتی که در زمان خروج از برجام تعیین کرده بود، ناموفق مانده و شکست‌خورده است. اما این به معنای جایگزینی «استراتژی فشار حداکثری» با «استراتژی تعامل با ایران» نیست! بایدن درصدد تبدیل  استراتژی فشار حداکثری به استراتژی فشار هوشمند است. به عبارت بهتر، بایدن و حزب متبوع وی در تلاش هستند تا استراتژی فشار بر ایران  را با استناد به مؤلفه‌ها، فاکتورها و تاکتیک‌های تازه‌ای بازخوانی یا کانالیزه کنند. این همان روشی است که تا قبل از یادداشت اخیر بایدن، افرادی مانند ریچارد نفیو، جک سولیوان، ویلیام برنز، ایلان گلدنبرگ و دیگر صاحب‌نظران حوزه سیاست خارجی حزب دموکرات نیز از آن پرده برداشته بودند.

یادداشت اخیر بایدن، نوعی اعلان‌ جنگ اقتصادی و دیپلماتیک آشکار به ایران محسوب می‌شود. بایدن بسیار سریع‌تر از آن چه برخی تصور می‌کردند، پرده از چهره خود کنار زده و عمق دشمنی دموکرات‌ها با نظام  ملت ایران را آشکار ساخته است. خواسته‌ها و اهداف دموکرات‌ها در این معادله کاملا بارز و مشخص است. خواسته‌هایی که دموکرات‌ها در این توافق جدید دارند دقیقا همان خواسته‌های دولت ترامپ است یعنی محدودیت‌های موشکی، منطقه‌ای بازرسی بازرسان مسئله‌دار آژانس از اماکن نظامی کشور و دائمی کردن محدودیت‌های هسته‌ای در ایران. این موارد نشان می‌دهد  که بازی دموکرات‌ها در قبال برجام دست‌کمی از جمهوری‌خواهان ندارد البته ممکن است تاکتیک‌ها و اولویت‌های آنها در این خصوص تغییر کند. یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی که سران حزب دموکرات بر روی آن تأکید دارند، دائمی کردن محدودیت‌های هسته‌ای ایران است. حتی برخی تئوریسین‌ها و استراتژیست‌های حوزه سیاست خارجی آمریکا در حزب دموکرات به بایدن توصیه کرده‌اند که نخستین اولویت خود را (جهت بازگشت حداقلی به برجام) همین موضوع قرار دهد. تاریخ انقضای اعمال برخی محدودیت‌های هسته‌ای علیه برنامه هسته‌ای ایران از بین رفته و این موارد، به محدودیت‌هایی دائمی تبدیل شوند. در این خصوص لازم است بند موسوم به غروب آفتاب (Sunset) مورد بازبینی و تغییر قرار گیرد.

آن چه مسلم است این‌ که شکست ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، نه‌تنها به معنای ورود واشنگتن به دوران عقلانیت و منطق در قبال کشورمان نخواهد بود بلکه مترادف با شکل‌گیری تقابل جدیدتر و پیچیده‌تری میان کاخ سفید و تهران می‌باشد؛ منازعه‌ای که بایدن و همراهانش باید از الان  اطمینان داشته باشند در آن برنده نخواهند بود!»

سه شنبه 25 شهریور 1399  11:36 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon ali_81 nazaninfatemeh
aftabm
aftabm
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 6467
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:سگ زرد برادر شغاله(چهره واقعی بایدن!)

این حرامزاده ها.....کاسه را با ماست میخان....یعنی ایران و کل منابع ایران (تسلیم محض) را با هم میخان...تا زمانیکه کشورهای عربی که تمام و کمال در اختیار آمریکا و اسرائیل قرار دارند.....و منابع اینها از خاورمیانه تامین می شود .هر سگی از آمریکا که رئیس جمهور بشود موضع آنها در مورد ایران یکی است و کوتاه نمیان....علت اصلی هم حمایت کشورهای عربی از آمریکا و اسرائیل هستند...اگر خائنین به اسلام و دولتهای اسلامی به اینها اجازه نمیداند در خاورمیانه باشند....امروز نه جنگی بین مسلمانان بود...نه این همه حقارت و سرزنش بین المللی...

سه شنبه 25 شهریور 1399  11:46 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
دسترسی سریع به انجمن ها