0

خلبان رکورد دار درگذشت

 
mahyaran
mahyaran
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 580
محل سکونت : تهران

خلبان رکورد دار درگذشت

سرهنگ خلبان بازنشسته صمد علی بالازاده از رکورد دارارن پرواز جنگی در ۸ سال دفاع مقدس و از قهرمان بلامنازع جنگ تحمیلی به یاران شهیدش پیوست.

 

                          دارنده نشان فتح از سوی رهبر انقلاب آسمانی شد

 

به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نیروی هوایی ارتش، سرهنگ خلبان بازنشسته صمدعلی بالازاده از خلبانان پرافتخار و نام‌آور این نیرو و از قهرمانان هشت سال دفاع مقدس که در ۱۲۱ عملیات برون مرزی و پشتیبانی هوایی شرکت داشت، شامگاه دوشنبه دعوت حق را لبیک گفت.

مرحوم بالازاده در سال ۱۳۳۲ در اردبیل متولد شد و در سال ۱۳۵۲ وارد دانشکده خلبانی شد، وی پس از تکمیل آموزش خود در آمریکا به میهن بازگشت و در ۱۲۱ عملیات برون مرزی و پشتیبانی هوایی دوران دفاع مقدس نقش موثری ایفا کرد.

او که مفتخر به دریافت نشان «فتح» از دستان مبارک مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شده است، با انجام ۸۵۰ سورتی پرواز، رکورددار پرواز عملیاتی در ارتفاع پست بعد از شهید اردستانی در دوران هشت سال دفاع مقدس بود.

مرحوم بالازاده از همرزمان شهیدان عباس بابایی و مصطفی اردستانی بود و کتاب‌ «آسمان مال من بود» که توسط سوره مهر به چاپ دوم رسیده است، به خاطرات سرهنگ بالازاده از دوران کودکی تا سال ۱۳۷۵ می‌پردازد.

تشییع پیکر مطهر کاپیتان بالازاده  -چهارشنبه- انجام خواهد شد و در قطعه ۲۲۸ بهشت زهرا به خاک سپرده خواهد شد.

توکل به خدا

چهارشنبه 29 مرداد 1399  8:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها