0

اعلام تخریب ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه زریبار

 
majid68
majid68
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 4493
محل سکونت : اصفهان

اعلام تخریب ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه زریبار

 

ابراهیم همت بلند اظهار کرد: این اقدامات پس از پیگیری های اداره حفاظت محیط زیست و بدنبال حساسیت تالاب زریبار و پیرو مصوبات شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان مریوان و کارگروه نجات بخشی این تالاب پس از طی مراحل حقوقی و صدور رأی و حکم قضایی صورت گرفت.

وی افزود: این عملیات با حضور دادستان مریوان و نمایندگان ادارات حفاظت محیط زیست، جهادکشاورزی، شهرداری و نیروی توزیع برق مریوان انجام شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان مریوان خاطرنشان کرد: پس از ثبت جهانی تالاب زریوار در کنوانسیون رامسر، این اداره با تمام توان با هرگونه تهدید و عوامل تخریب تالاب مقابله خواهد کرد و روند تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز با پیگیری در مراجع قضایی همچنان با قوت ادامه می یابد.

تالاب زریوار یکی از مهمترین دریاچه های آب شیرین در ایران و منطقه بوده و از غنی ترین و متنوع ترین اکوسیستم و پدیده زیست محیطی استان و کشور هست. با مساحت بیش از 2 هزار و 400 هکتار به عنوان پناهگاه حیات وحش جز مناطق چهارگانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان کردستان بوده و بدلیل جایگاه منحصر به فرد آن، از اهمیت اکولوژیکی، گیاهی، جانوری و هیدرولوژیکی بالایی برخوردار است.

اعلام تخریب ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه زریبار

 
پنج شنبه 9 مرداد 1399  1:30 PM
تشکرات از این پست
mahyaran
mahyaran
mahyaran
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 580
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اعلام تخریب ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه زریبار

واقعا دریاچه ای رویایی هست این زریوار در کردستان.

ما قدر داشته هایمون رو متاسفانه نمی دونیم.

توکل به خدا

پنج شنبه 9 مرداد 1399  9:49 PM
تشکرات از این پست
majid68
دسترسی سریع به انجمن ها