0

چرا ویروس کرونا نمی میرد؟

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 6302
محل سکونت : اصفهان

چرا ویروس کرونا نمی میرد؟

یک ویروس شناس عنوان کرد؛

 

عامل کشندگی ویروس کرونا/ شایع ترین علائم کووید ۱۹

 

این ویروس از چنگ آنتی بادی هم جان سالم به در می برد.

متاسفانه تعدادی از افراد جوانی که هیچ بیماری زمینه‌ای ندارند نیز با وخامت حال عمومی شدید به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده‌اند.

 کرونا تابع هیچ قانونی نیست و حتی ممکن است جوانان را با عوارض جدی روبه رو می‌کند.

 توانایی آلوده کردن نوزادان، کودکان، جوانان و به طور کلی همه گروههای سنی جامعه را با عوارض مختلف دارد 

به طور کلی بیماری زایی و عوارض عفونی کووید ۱۹ به پاسخ ایمنی بدن هر فرد بستگی مستقیم دارد و این مهم با ژنتیک هر فرد در ارتباط است.

 به عبارت ساده‌تر یک ویروس مشترک می‌تواند دربدن یک نفر به عنوان عامل کشنده و تهدید کننده حیات تلقی شود و در بدن فرد دیگری بیماری بدون علامتی ایجاد کند.

 نمی‌توان با پروتکلی مشترک افراد را درمان کرد بنابراین صرفاً ژنتیک و سیستم ایمنی هر فردی در نحوه واکنش به بیماری می‌توانند در ادامه روند درمان نقش تعیین کننده داشته باشد.

بخشی از سلول‌های بدن این افراد مثل سلول‌های ریه که بسیار شکننده است، زمانی که به کرونا آلوده می‌شود از بین برود.

ویروس کرونا نمی‌تواند به تنهایی باعث مرگ و میر و عوارض شدید بیماری باشد بلکه پاسخ سیستم ایمنی فرد به بیماری می‌تواند عامل کشندگی این ویروس را بالاببرد.

کرونا صرفاً یک نوع ویروس است و به یک شکل از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و صرفاً همانند تمامی ویروس‌ها تغییرات کوچک ژنتیکی در سطح ماده این ویروس رخ داده است.

، عادی انگاری بیماری را از جمله مهم‌ترین عوامل ابتلای بیشتر جوانان به کرونا دانست 

شایع‌ترین علائم ویروس کووید ۱۹ ابتلا به بیماری تنفسی و احتمالاً گوارشی است، 

ای ویروس می‌تواند با ایجاد تغییراتی با هدف قوی‌تر شدن و ماندگاری بیشتر در طبیعت تغییر ماهیت می‌دهد.

 واکنش طبیعی بدن هر فرد برای مقابله با این ویروس متفاوت بوده است.

 ویروس بدلیل جهش ژنتیکی یا تغییر شکل خود توانایی بیماریزایی متفاوتی پیدا کرده است

علائم بیماری ویروس جهش یافته کرونا تغییری نداشته است و صرفاً بیماری عفونی‌تر بوده چرا که تعداد بیشتری ویروس در بدن مبتلایان تکثیر شده است و این در مورد توانایی ویروس هوشمندی نظیر کرونا بدون تردید غیر قابل تصور نیست.

 ویروس کرونا مدام در حال چرخش میان میزبانان زنده خود است و بنا ندارد تمامی این میزبان را قربانی کند چرا که همانند سایر ویروس‌ها هوشمند است و تمایل به بقا دارد بنابراین تمامی افرادی که به کرونا مبتلا می‌شوند لزوماً با عوارض شدید و یا مرگ و میر روبرو نمی‌شوند و به این شکل بقا و ماندگاری این ویروس در طبیعت تضمین می‌شود.

گام اول باید فاصله ایمنی خصوصاً در فضاهای سرپوشیده به بیش از ۱.۵ متر برسد ضمن اینکه احتمالاً انتقال کرونا در فضاهای سرپوشیده از طریق هوا به بالاترین حد خود خواهد رسید.

همچنین هواسازهایی که دریچه‌های متعددی هم در یک ساختمان دارند و صرفاً با مکش هوای اتاق‌ها و چرخش آن در محیطهای مختلف، هوا را خنک می‌کنند نیز می‌تواند به راحتی آلودگی را منتشر کند بنابراین باز بودن پنجرها با هدف جریان یافتن هوای تازه ضرورت دارد.

 

دوشنبه 6 مرداد 1399  12:22 PM
تشکرات از این پست
borkhar ali_81 donya78 majid68
دسترسی سریع به انجمن ها