0

پویش من ماسک میزنم.(ممنون از مشارکت شما)

aftabm
aftabm
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 6302

بهترین نوع ماسک برای مقابله با کرونا

1-مهمترین دغدغه مردم در روزهای شیوع کرونا استفاده از بهترین ماسک برای مقابله با بیماری است

پویش من ماسک میزنم.2-مردم تصور می‌کردند با گرمای هوا کرونا از بین می‌رود، این اتفاق نیفتاد و تبدیل به اپیدمی شد

3-چند استان دیگر که در آن‌ها خبری از کرونا نبود، این بیماری شایع شد و مراجعه‌کننده بستری و حتی فوتی هم وجود دارد.

4-تعداد مراجعه‌کنندگان در حال حاضر بیشتر شده است، 

5-الان دوباره در بیمارستان‌های تعیین شده جا کم است.

6-اوایل ترس زیادی نسبت به این بیماری در دل‌ها ایجاد شد و فکر می‌کردند اگر کرونا بگیرند، ۱۰۰ درصد می‌میرند

7- زمانی که با صحبت اضطراب‌ها کاهش یافت، رعایت می‌کردند و بیماری هم کم شد،

9-اما بعد‌ها مردم خسته شدند و در تمام دنیا هم این خسته‌شدن وجود دارد، اما باید از لحاظ روانی روی مردم کار کنیم.

10-مردم بعد از جریان کرونا دچار افسردگی شدند و همه چیز را رها کردند و از لحاظ روانی باید به آن‌ها رسیدگی شود

11- جوانان ما اجتماعی فکر نمی‌کنند و بیشتر «من» هستند تا ما؛ در صورتی که وظیفه ما در اجتماع حفظ خود و اطرافیان است و باید روی مردم از لحاظ فرهنگی هم کار شود.

ماسک پارچه‌ای قابل شستشو و ارزان بخرید

کافی است ماسک پارچه‌ای قابل شستشو و ارزان بخرید. استفاده‌ از ماسک‌های فیلتردار برای محیط‌های بیمارستانی است و استفاده از آن در اجتماع غلط است و ضرورت ندارد.

دوشنبه 16 تیر 1399  8:36 AM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi borkhar ravabet_rasekhoon fatemeh_75 negin9 saeedazimi hermes65 iustminers donya78 mansoor67 farshon tanhaie2020 shirdel2 majid68 nazaninfatemeh zahra_53 fsmuosavi mamas_5924 mohammad_43 mr_nariiman farnaz_s maarej mahyaran waliallah fm1515 jimsaeed 1829474537
aftabm
aftabm
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 6302

نکات مهمی که در استفاده از ماسک باید بدانید

نکات مهمی که در استفاده از ماسک باید بدانید

استفاده از ماسک از امروز اجباری شد،

زدن ماسک برای مقابله با کرونا کافی نیست.

پاسخ به:پویش من ماسک میزنم.

«اجباری شدن استفاده از ماسک از ۱۵ تیر»،

ادارات دولتی، بانک‌ها یا شهرداری از این پس به افرادی که ماسک نداشته باشند، خدمت نمی‌دهند،

همچنین اگر کارمندی بدون ماسک در محل کار حاضر شود، غیبت خواهد خورد و باید به منزل بازگردد،

افزون بر این‌ها اجازه سوار شدن بدون ماسک در مترو واتوبوس داده نشود.

نمی‌توان یک نسخه واحد برای کل کشور پیچید.

توصیه رهبر انقلاب به استفاده از ماسک

رهبر معظم انقلاب هم در جلسات از ماسک استفاده می‌کنند و ایشان خود الگوی بزرگی برای همه جامعه محسوب می‌شوند، به طوری که باید استفاده از ماسک را یک تکلیف دانست و از آن استفاده کرد تا گرفتار ویروس مرگبار کرونا نشویم.

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری روز هفتم تیرماه ۹۹ با مسئولان قضایی نسبت به عدم استفاده از ماسک توسط برخی مسئولین که در اجتماعات حاضر می شوند، گلایه کردند و گفتند: اگر دو سه نفر دور من باشند، بنده هم حتماً ماسک میزنم، کما اینکه آدم میبیند این ماسک زده نمیشود؛ خب وقتی که شما که مسئول دولتی هستید، در یک اجتماع مردمی ماسک نمی زنید، این جوانی هم که در خیابان دارد راه میرود و حوصله‌ی ماسک ندارد، تشویق می شود که ماسک نزند.

سفارش به استفاده از ماسک یک کنش اجتماعی و امر به معروف است و برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا ضرورت دارد.

یادمان نرود زدن ماسک برای مقابله با کرونا کافی نیست

ماسک یکی از موثرترین راه‌ها در پیشگیری از انتقال ویروس کروناست و باید زودتر از این‌ها استفاده از ماسک اجبار می‌شد، اما باید توجه داشت که ماسک به تنهای کافی نیست و نباید انتظار داشته باشیم که با ماسک زدن شیوع اپیدمی به صفر برسد.

او ادامه داد: باید از ماسک مناسب به شکل درست استفاده کرد و افراد پر خطر باید بیشتر مراقبت کنند و رعایت بهداشت دست، فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از تراکم جمعیتی و ماسک زدن می‌تواند تا ۹۵ درصد مانع انتقال ویروس کرونا شود.

در چه صورتی می‌توان ماسک را درآورد؟

افراد در صورتی که از هر طرف ۲ متر با سایرین فاصله داشته باشند می‌توان از ماسک استفاده نکرد و در این صورت حداکثر ۳ نفر در یک اتاق ۱۲ متری می‌توانند حضور داشته باشند و در غیر اینصورت شانس ابتلا به کرونا افزایش پیدا می‌کند.

در اماکن عمومی افراد باید حتما از ماسک استفاده کنند

خطر ابتلا در اماکنی مثل مترو واتوبوس و فروشگاه‌ها بیشتر است

ماسک در پیشگیری از کرونا لازم است، اما کافی نیست

و همچنان باید از حضور در اجتماعات و سفر پرهیز کرد و به رعایت بهداشت دست توجه داشت و مردم توهم نزنند که با استفاده از ماسک می‌توانند همه کار‌ها را انجام دهند و دیگر به کرونا مبتلا نمی‌شوند.

در بسیاری از کشور‌ها استفاده از ماسک اجباری شده و از ورود گردشگران همچنان جلوگیری می‌کنند و حتی سفر‌های بین استانی ممنوع است

اینطور نیست که فکر کنیم می‌توانیم مساک بزنیم و مثل دوران پیش از شیوع کرونا عمل کنیم.

در چه فضاهایی باید از ماسک استفاده کرد؟

با استفاده از ماسک می‌توان انتشار ویروس را کاهش داد،  این استراتژی تنها یک جزء از مجموعه اقدامات جامعی است که برای کنترل پاندمی باید انجام شود.

بیماریابی فعال و جداسازی بیماران، پیگیری و قرنطینه تماس ها، رعایت فاصله فیزیکی، تامین وسایل حفاظتی برای پرسنل بهداشت درمان و بهداشت و آموزش همگانی ضوابط بهداشتی به مردم از جمله رعایت بهداشت تنفسی و بهداشت دست از اهم این اقدامات هستند.

فضا‌های بسته‌ای که افراد زیادی حضور دارند یا در فضا‌های روبازی که با تراکم جمعیت رو به رو هستیم و امکان فاصله گذاری فیزیکی وجود ندارد، باید از ماسک استفاده کرد.

مردم عادی از چه ماسکی استفاده کنند؟

افراد برای تهیه ماسک پارچه‌ای آموزش‌های لازم را ببینند و در عین حال استفاده از ماسک N-۹۵ برای مردم عادی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

از نظر تئوریک می‌توان ماسک جراحی را یک روز کنار گذاشت و مجدد استفاده کرد، اما از نظر عملی چالش‌هایی وجود دارد اینکه ماسک را در محل درست نگهداری کرد و آلودگی به مکان‌های دیگر منتقل نشود، چالش نگهداری و استفاده مجدد از ماسک است و لذا به نظر می‌رسد استفاده از ماسک‌های دست سازی که طبق اصول بهداشتی تهیه شده اند و قابلیت شستشو و استفاده مجدد دارند، برای مردم مقرون به صلاح‌تر باشد

زمان تعویض ماسک‌های مختلف

ماسک طبی را باید هر ۴ ساعت یک بار تعویض کرد و ماسک‌های پارچه‌ای را می‌توان شست و دوباره استفاده کرد.

استفاده از ماسک می‌تواند تا ۹۰ درصد مانع از انتقال ویروس کرونا شود و اگر فرد مبتلا به ویروس کرونا ماسک نزند می‌تواند در عرض ۱۵ دقیقه ویروس را به دیگران منتقل کند.

ترفندی برای ترغیب کردن کودکان برای استفاده از ماسک

اگر خودتان ماسک را می‌دوزید از پارچه‌هایی استفاده کنید که کودکتان آن را دوست دارد. می‌توانید از پارچه‌ای با رنگ مورد علاقه یا تصاویر کارتون‌های مورد علاقه کودکتان برای تهیه ماسک استفاده کنید. این موضوع در مورد ماسک‌های مورد استفاده خودتان نیز صدق می‌کند. ماسک‌های جراحی می‌توانند برای کودکان ترسناک به نظر برسند، اما ممکن است یک ماسک ساخته شده از پارچه‌ای رنگارنگ توجه آن‌ها را بیشتر جلب کند.

ماسک‌ها را به صورتی بدوزید که شبیه به ماسک‌های شخصیت‌های کارتونی و ابرقهرمان‌های خیالی باشند تا کودکان به پوشیدن آن‌ها ترغیب شوند. می‌توان این ماسک‌ها را در کنار لباس‌های این شخصیت‌ها برای کودکان تهیه کرد تا برای کودکان جذابیت بیشتری داشته باشد.

قبل از تهیه ماسک با کودک خود یک کاردستی درست کنید. با استفاده از پارچه‌های رنگی به کمک کودک خود شکلک‌ها و عروسک‌های پارچه‌ای درست کنید و در کنار ماسک قرار دهید و به کودک خود اجازه دهید تا در مراحل تهیه ماسک شما را همراهی کند.

پزشکان و پرستارانی که تمام روز ماسک می‌پوشند، اغلب از درد گوششان شکایت می‌کنند. برای اطمینان از این که کودک شما با این مشکل مواجه نمی‌شود، می‌توانید چند تغییر در ماسک آن‌ها ایجاد کنید. دخترانی که مو‌های بلندتری دارند می‌توانند ماسک را پشت مو‌ها یا گل سر خود قرار دهند. هم‌چنین می‌توانید به یکی از هدبند‌ها یا کلاه‌های کودکتان دکمه اضافه کرده و بند‌های ماسک را پشت آن‌ها قرار دهید. با استفاده از سنجاق نیز می‌توان دو بند ماسک را در پشت سر به یکدیگر وصل کنید.

نکاتی که باید هنگام ماسک زدن به آنها توجه داشته باشید

ماسک به میزان صد در صد از بیماری پیشگیری نمی‌کند و برای جلوگیری از بیماری باید حتماً اقدامات بهداشتی دیگری را رعایت کنید که عبارتند از:

•  فاصله بیشتر از یک متر و نیم با افراد به خصوص در مکان‌های عمومی و مکان‌هایی که رعایت فاصله اجتماعی دشوار است.
  • گرفتن دستمال جلوی دهان هنگام سرفه و عطسه و فاصله گرفتن از فردی که عطسه و سرفه می‌کند.
  • شستن دست‌ها به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون یا ضدعفونی کردن دست‌ها با آب و الکل ۶۰ درصد
  • هنگام بیماری حتما باید در منزل ایزوله شوید، استراحت کنید و از رفتن به بیرون خودداری کنید.
  • تغذیه سالم برای تقویت سیستم ایمنی و تسریع روند بهبودی در دوران اپیدمی کرونا بسیار مهم است.
  • همیشه قبل و بعد از پوشیدن ماسک، دستان خود را با آب و صابون بشویید یا با مایع مخصوص ضدعفونی کنید.
  • هنگام پوشیدن و در آوردن ماسک به قسمت پوشش پارچه‌ای جلوی ماسک دست نزنید و بند‌ها یا کش آن را گرفته و از صورت خود بردارید.
  • ماسک را زمانی که داخل خانه هستید بپوشید و در بیاورید، چرا که محیط آسانسور‌ها و راه‌پله‌ها می‌توانند مناطقی با آلودگی بالا باشند.
  • ماسک‌های پارچه‌ای خود را به طور روزانه شسته و تمیز کنید و سپس آن‌ها را در محیط خشک قرار دهید.
  • ماسک‌ها محافظت محدودی دارند و با وجود استفاده از آن‌ها باید فاصله خود را با دیگران حفظ کرده و دست‌های خود را مرتب بشویید.
  • فراموش نکنید در صورتی که حتی خودتان از ماسک استفاده کنید، نمی‌توانید تاثیرات دیگران بر شیوع ویروس کرونا را خنثی کنید و از همین رو رعایت تمامی نکات ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/

دوشنبه 16 تیر 1399  8:47 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon iustminers farshon majid68 zahra_53 fsmuosavi farnaz_s waliallah mahyaran
dzanjani
dzanjani
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 5

سلام بزرگواران

وقت بخیر خداقوت

دوستان به عنوان برادر کوچک ازتون خواهش میکنم مسائل بهداشتی رو رعایت کنید این کرونا تموم شه بره

غارعلیصدر نزدیک است به ما روز پنجشنبه اونجا بودم هیچکس نبود نه داخل غار نه تو بازار غار نه تو پارکش یعنی کار و کاسبی صفر شده اگه ماها رعایت کنیم کرونا تموم شه بره خیلی از این بنده خداها  کار و کاسبیشون راه میفته و از این مشکلات گذر میکنن البته الان همه جای ایران اینجوری شده فقط رعایت کنید و هر روز از خدا بخوایم شر این کرونارو کم کنه تمم شه بره

دوشنبه 16 تیر 1399  9:15 AM
تشکرات از این پست
aftabm ravabet_rasekhoon iustminers farshon majid68 fsmuosavi farnaz_s mahyaran waliallah
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 10325

به طور کلی ماسک سد راهی برای ورود و خروج میکروب و انتقال از فردی به فرد دیگر است . بهترین راه پیشگیری از انتقال ویروس کرونا همین ماسک می باشد. ماسک های پارچه ای قابل شستشو برای همگان قابل دسترس و ارزان می باشد .

دوشنبه 16 تیر 1399  1:23 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon iustminers farshon aftabm majid68 fsmuosavi farnaz_s mahyaran waliallah
maryam35444
maryam35444
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 699

من ماسک می زنم چون به حقوق خودم و دیگران احترام قائلم و احساس مسئولیت میکنم

دوشنبه 16 تیر 1399  7:21 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon iustminers farshon aftabm majid68 fsmuosavi mahyaran waliallah
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 9656

تصویر نوزاد بستری شده در بخش کرونا که به سختی نفس می‌کشد، به ما می‌گوید تمام اقشار جامعه در معرض این ویروس هستند. ماسک بزنیم.

عکس/ کرونا در کمین کودکان - مشرق

سه شنبه 17 تیر 1399  9:53 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon iustminers farshon aftabm majid68 fsmuosavi asrarkgjv farnaz_s
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 9656

اگر ماسک نزنیم؛

7 اتفاق وحشتناک که ماه‌های آینده در انتظار ماست

7 اتفاق وحشتناک که ماه‌های آینده در انتظار ماست

سلامت نیوز: مهم ترین روش انتقال کرونا "نفس کشیدن، حرف زدن یا سرفه" ناقلان کووید 19 است و مهم ترین دستاورد بشر در برابر کرونا تا این لحظه، "ماسک" است. استفاده از ماسک، خطر انتقال بیماری را تا حد بسیار بسیار زیادی کاهش می دهد. ما چاره ای جز ماسک زدن نداریم؛ هیچ چاره ای.

به گزارش سلامت نیوز، عصر ایران نوشت: مهم ترین روش انتقال کرونا "نفس کشیدن، حرف زدن یا سرفۀ" ناقلان کووید 19 است و مهم ترین دستاورد بشر در برابر کرونا تا این لحظه، "ماسک" است. استفاده از ماسک، خطر انتقال بیماری را تا حد بسیار بسیار زیادی کاهش می دهد. ما چاره ای جز ماسک زدن نداریم؛ هیچ چاره ای.7 اتفاق وحشتناک که ماه های آینده در انتظار ماست

اگر ماسک نزنیم به زودی شاهد اتفاقات زیر خواهیم بود؛ بی هیچ مبالغه ای:

1 - تعداد بیشتری از ما کرونا می گیریم؛ دیری نخواهد پایید که تقریباً در هر خانواده ای یک کرونایی داشته باشیم. با گذر از تابستان و رسیدن فصل سرما، میزان شیوع شدت وحشتناک تری خواهد داشت.

2 - تعداد پزشکان و پرستارانی که کرونا گرفته اند، بسیار بالا می رود و از گردونه خدمات درمانی خارج می شوند. به دلیل بالا رفتن تعداد بیمار از یک طرف و کاهش تعداد پزشک و پرستار، فشار مضاعفی بر کادر درمان وارد می شود و کارایی شان به شدت افت می کند و این وضعیت به نوبه خود به افزایش تلفات انسانی می انجامد.

3 - ظرفیت بیمارستان ها پر می شود. پذیرش بیماران اعم از کرونایی و غیرکرونایی به کندی انجام می شود و صف بیمار شکل می گیرد. بخش های مراقبت های ویژه نیز پر از بیماران بد حال می شوند و تعداد بیشتری از بیمارانی که نیاز به این بخش ها دارند، پشت درهای آن، جان می سپارند. تلفات بیماران غیرکرونایی هم بیش از پیش می شود.

4 - توسعه تخت های بیمارستانی و تولید تجهیزات درمانی مانند ونتیلاتور از رشد بیماران عقب می ماند و اوضاع وخیم تر می شود.

5 - با افزایش تصاعدی بیماران و فروپاشی ولو نسبی سیستم درمانی، درصد فوتی ها به نسبت بیماران بالا می رود و افرادی که در شرایط مشابه قبلی نجات می یافتند، فوت می کنند.

6 - سازمان های حمل و دفن اموات (آرامستان ها) با انبوه اجسادی مواجه می شوند که هر چه سریع تر باید دفن شوند. در همان حال، افرادی که حاضرند اجساد کرونایی را غسل کنند و دفن کنند، کمتر از میزان نیاز خواهد شد و دفن اموات، به مشکلی جدی تبدیل می شود.

7 - افزایش وحشتناک بیماران و فوتی ها، به تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، کند شدن روند امور عمومی جامعه و شیوع وحشت و اضطراب در جامعه خواهد انجامید. استرس همه جا را پر خواهد کرد.

جلوگیری از فاجعه دست خودمان است: ماسک بزنیم و به کسانی هم که ماسک نزده اند، تذکر بدهیم؛ کرونا وحشیانه، بی رحمانه و بی وقفه می کُشد.

سه شنبه 17 تیر 1399  10:07 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon iustminers aftabm majid68 fsmuosavi
negin9
negin9
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 383

پاسخ به:پویش من ماسک میزنم.(ممنون از مشارکت شما)

ماسک می زنم چرا که زندگی دیگران در خطر است و زندگی خودم هم تضمین می شود.

سه شنبه 17 تیر 1399  1:54 PM
تشکرات از این پست
iustminers farshon aftabm fsmuosavi
09133622029
09133622029
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 46

من ماسک میزنم تا سلامت دیگران و خودم را تضمین کنم . 

سه شنبه 17 تیر 1399  2:09 PM
تشکرات از این پست
iustminers aftabm fsmuosavi
saeedazimi
saeedazimi
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 688

من ماسک می زنم با دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا، از روز یکشنبه ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در تمامی اماکن سرپوشیده و همچنین مراکز پرازدحام اجباری شده است. این روزها با اوج گرفتن شیب شیوع ویروس کرونا، توصیه‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک در اجتماعات افزایش یافته است. به گفته کارشناسان استفاده از ماسک می‌تواند تا درصد قابل توجهی میزان شیوع ویروس را کاهش دهد. لزوم استفاده از ماسک به قدری جدی است که رهبر انقلاب نیز اخیراً به‌طور خاص به این مساله اشاره و بر استفاده همگانی از ماسک تاکید کرده‌اند.

سه شنبه 17 تیر 1399  2:20 PM
تشکرات از این پست
hermes65
hermes65
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 329

من با ماسك زدن، خودم، بچه های کوچکم و دیگران را در مقابل کرونای منحوس محافظت می کنم

سه شنبه 17 تیر 1399  2:38 PM
تشکرات از این پست
iustminers
iustminers
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 348

#من_ماسک_می_زنم

برای رهایی مردم کشورمان از دست این کرونا، رعایت بهداشت و بخصوص زدن ماسک را جدی می گیرم.

با اینکه در این گرما، در خیابان خیلی اذیت می شوم

سه شنبه 17 تیر 1399  2:42 PM
تشکرات از این پست
aftabm fsmuosavi
donya78
donya78
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 328

ماسگ در این شرایط از ضروری ترین خواست جامعه است باید همه ماسک بزنیم .

سه شنبه 17 تیر 1399  4:14 PM
تشکرات از این پست
farshon aftabm fsmuosavi
koraza
koraza
کاربر تازه وارد
تعداد پست ها : 2

سلام

من ماسک می زنم تا که دچار بیماری کرونا نشوم و به حقوق اجتماعی دیگران احترام بگذارم؛ این کار سبب می شود که این ویروس منحوس، زودتر از بین برود و کسی بیمار نشود.

سه شنبه 17 تیر 1399  6:09 PM
تشکرات از این پست
aftabm fsmuosavi
mansoor67
mansoor67
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 2912

پوشش صورت یقین حــافظ به جان

ماســـک زن بر صــــورتت با خانمان

هست گرداب خطر هشدارمیدان خطر

بامحافظ می شـود محفوظ ماند خانمان

فی البداهه: منصور مقدم 17/4/1399

سه شنبه 17 تیر 1399  6:51 PM
تشکرات از این پست
farshon aftabm fsmuosavi
دسترسی سریع به انجمن ها