0

قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس

قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس

 

نماینده مردم خراسان رضوی اظهار داشت: انتظار دارم دستگاه‌های امنیتی به این مسئله ورود کنند زیرا عقد این قرارداد فساد مسلم است. نهادهای نظارتی باید با این شبکه فساد برخورد قاطع داشته باشند. برخی افراد باید دستگیر شوند. حساسیتی که روی این مسئله ایجاد شده، باعث شد تا به این نتیجه برسیم که مسلماً فساد صورت گرفته، اما تشخیص این موضوع کار حقوقی بسیار ساده‌ای است که مطمئناً باید به آن ورود کرد و جلوی هزینه سنگین برای کشور گرفته شود.
قطعیت تبانی 7 میلیاردی قرارداد ویلموتسصبح روز گذشته نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم خراسان در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای را در بین نمایندگان پیرامون قرارداد فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس توزیع کرد. وی در این نامه سؤالاتی را پرسید و رونوشتی از آن را به قوه قضائیه و نهاد ریاست جمهوری ارسال کرد.
 
به گزارش اعتدال، در خصوص این اتفاق با نصرالله پژمان‌فر تماس گرفته که وی در خصوص دلایل توزیع این نامه اظهار داشت: اصل قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با این مربی بلژیکی جای تأمل دارد زیرا این مربی فردی نیست که بتواند برای یک قرارداد سه ساله ۷ میلیون دلار دریافت کند.
 
وی افزود: اگر ویلموتس با کشور دیگری قرارداد می‌بست، اصلا چنین ارقامی را پیشنهاد نمی‌داد. این مسئله نشان‌دهنده ابهاماتی است برای رسیدگی به پرونده. اینکه چگونه مسئولان مربوطه به مارک ویلموتس رسیده‌اند جای بررسی دارد زیرا عقد قرارداد با این مربی و مطرح شدن رقم قرارداد او، حیثیت و آبروی تیم ملی فوتبال ایران را هدف قرار داده است.
 
نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اینکه شرکتی به نام مرکز اقتصادی فرهنگی ایران و هلند مسیری را طی کرده و از طرفی شخص مسعود سلطانی‌فر زمینه‌های حضور این مربی را فراهم کرده، ابهام بزرگ دیگری است که باید به آن رسیدگی شود. ضمن آنکه وزیر ورزش که زمانی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان گردشگری بوده، با سفر به هلند، این شرکت یا همان انجمن فرهنگی اقتصادی ایران و هلند را افتتاح کرده که همه اینها نیز ایجاد شائبه کرده است.
 
پژمان‌فر خاطرنشان ساخت: متأسفانه دلال‌هایی در عقد این قرارداد فعالیت داشتند که باعث شدند یک قرارداد غیرکارشناسی بسته شود. از طرفی، افرادی در این قرارداد نقش دارند که در آلمان کارهای تجاری انجام می‌دهند که ما در حال بررسی اسنادی هستیم که به زودی به آن پرداخته خواهد شد. اگرچه آقایان تلاش می‌کنند پرونده ویلموتس را به سمتی ببرند که کار فیصله پیدا کند، اما طبیعتاً عقد قرارداد باید به شکلی صورت می‌گرفت که جمهوری اسلامی کمترین آسیب را در این زمینه ببیند.
 
قطعیت تبانی 7 میلیاردی قرارداد ویلموتسوی تصریح کرد: یکی از افرادی که در این قرارداد نقش آفرینی کرده، بندی را در آن گنجانده که اگر نبود، کشور با مشکل مواجه نمی‌شد. بر همین اساس، اکنون مجبورید ۷ میلیون دلار بازپرداخت به مربی بلژیکی داشته باشید و مطمئنا تعمدی در این موضوع صورت گرفته که نهایتاً یک کشور محکوم شود.
 
وی با اشاره به اینکه قرارداد در اختیار عموم قرار گرفته است، گفت: با وجود اینکه طرفین مجاز به انتشار این قرارداد نبودند، متأسفانه قرارداد در اختیار افکار عمومی قرار گرفته و تبعات سنگینی برای کشور ایجاد شده است. اگر جمع‌بندی در این زمینه صورت بگیرد، در زمینه‌های حقوقی مشخص می‌شود که چه کسانی دلالی کرده‌اند، اما قراردادی که بسته شده شائبه‌های زیادی دارد و برای ما محرز شده که این قرارداد تبانی است.
 
نماینده مردم خراسان رضوی اظهار داشت: انتظار دارم دستگاه‌های امنیتی به این مسئله ورود کنند زیرا عقد این قرارداد فساد مسلم است. نهادهای نظارتی باید با این شبکه فساد برخورد قاطع داشته باشند. برخی افراد باید دستگیر شوند و کسانی که خارج از کشور در این قرارداد نقش داشتند، باید از طریق پلیس بین‌الملل دراختیار کشور ما قرار بگیرند.
 
وی ادامه داد: حساسیتی که روی این مسئله ایجاد شده، باعث شد تا به این نتیجه برسیم که مسلماً فساد صورت گرفته، اما تشخیص این موضوع کار حقوقی بسیار ساده‌ای است که مطمئناً باید به آن ورود کرد و جلوی هزینه سنگین برای کشور گرفته شود.
 
وی با اشاره به اینکه حق مردم است مسائل ریز و درشت کشورشان را بدانند، گفت:‌ تا جایی که ممکن است سعی می‌کنیم روند پرونده را دراختیار عموم قرار بدهیم؛ هر چند ممکن است با اعلام اسامی متخلفین، از کشور فرار کنند یا به سمت و سوی دیگری پرونده را ببرند. معتقدم ضرورت دارد با عوامل امضای چنین قراردادی برخورد جدی صورت بگیرد.
 
وی در خصوص مصاحبه مسعود سلطانی‌فر مبنی بر اینکه مسئولیت عقد قرارداد با ویلموتس برعهده فدراسیون فوتبال است، عنوان کرد: اجازه نمی‌دهیم همه چیز را با یک خطای کارشناسی تمام کنند. من حتما جلوی این کار را خواهم گرفت و مطمئن باشید وقتی قراردادی با تبانی و فساد امضا می‌شود، عوامل آن باید منتظر برخورد قاطع و جدی باشند.
 

پژمان‌فر تصریح کرد: در شرایطی که دولت نمی‌تواند یارانه برخی از بچه‌های این سرزمین را پرداخت کند و ما در جامعه با چنین مشکلاتی مواجه هستیم، نباید قرارداد ۷ میلیون دلاری، آن هم به صورت تبانی امضا شود که هم کشور را زیر سؤال ببرد و هم از نظر حیثیتمان را خدشه‌دارد کند.

دوشنبه 19 خرداد 1399  12:25 PM
تشکرات از این پست
ali_81 nazaninfatemeh majid68 zahra_53 ravabet_rasekhoon mohammad_43 ali_kamali
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس

خیلی حالمون خوش میشه ..وقتی این خبرهای جدید را مطالعه می کنیم...ممنونیم..مسئولین

دوشنبه 19 خرداد 1399  12:28 PM
تشکرات از این پست
ali_81 nazaninfatemeh majid68 zahra_53 ravabet_rasekhoon ali_kamali
ali_81
ali_81
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 10633
محل سکونت : اصفهان
سه شنبه 20 خرداد 1399  10:58 AM
تشکرات از این پست
majid68 zahra_53 ravabet_rasekhoon ali_kamali
majid68
majid68
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 4493
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس

پژمان‌فر:

انگشت اتهام در قرارداد ویلموتس به سمت وزارت ورزش است/ لزوم ورود دستگاه‌های امنیتی به شبکه دلالی

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: در پرونده قرارداد ویلموتس مسئولان وزارت ورزش و به خصوص وزیر ورزش باید پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر در مورد انتخاب ویلموتس و پروسه رفتن و آمدن این مربی بلژیکی به ایران در مجلس مطرح است و آیا قرار است نهادهای نظارتی به این موضوع ورود کنند، گفت: در ارتباط با بسته شدن قرارداد و نحو آمدن و رفتن این مربی بلژیکی به فوتبال ایران و تبعاتی که داشته و متاسفانه به این سمت کشیده شده که فوتبال ایران را محکوم می‌کنند و خسارت هفت میلیون دلاری را باید بپردازیم، مجلس به آن ورود کرده و به عواملی که باعث به وجود آمدن چنین شرایطی شده را موشکافه و بادقت در مجلس جهت حفظ بیت‌المال و شناسایی افرادی که تبانی کردند این موضوع در حال پیگیری است.

وی در مورد نوع قرارداد یک سرمربی معمولی و خسارت سنگینی که فوتبال ایران به خاطر نوع بستن قرارداد او متحمل خواهد شد، اظهار کرد: سطح این مربی در این حد نبوده که قرارداد دو میلیون و دویست هزار دلار ببندند؛ قطعا سطح ویلموتس پایین‌تر از این بوده است. بنابراین کسی که با او چنین قراردادی بسته‌اند برای ما مسئله است. از طرفی رفتار و نتایجی که تیم ملی با این مربی به دست آورده است نشان می‌دهد این کار با ابهام شروع شده و با ابهام هم ادامه پیدا کرده است. عواملی که در این موضوع دخالت داشتند؛ چه کسانی که در داخل ایران بودند و چه کسانی که در خارج از ایران در این موضوع دست داشتند را بررسی می‌کنیم. برای مثال شرکتی که به‌عنوان مرکز فرهنگی و اقتصادی ایران و هلند در این نوع قرارداد بستن عامل بوده و زمینه آن را فراهم کرده است. دلالانی که در آلمان این زمینه را فراهم کردند، تمام این موارد طبق اسناد و مستنداتی که در دست داریم در حال بررسی است و از کنار این موضوع به‌طور حتم راحت نمی‌گذریم. برای انتخاب سرمربی تیم ملی گزینه‌های دیگر مطرح بودند و چطور به این گزینه می‌رسند و در نهایت او را به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌کنند. همه این مسائل از طرف ما در مجلس در حال پیگیری است.‌ ضمن اینکه قرارداد ویلموتس پر از ابهامات است و جالب اینکه بندی در قرارداد از ناحیه کسانی که در ایران عاملی  برای بستن قرارداد بودند اضافه می‌شود که در نهایت این خسارت را متوجه ایران کرد. در واقع اگر عوامل ایرانی حضور نداشتند و این بند را اضافه نمی‌کردند ما هیچ‌وقت چنین خسارت سنگینی را متحمل نمی‌شدیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس تاکید کرد: این مسائل اوج شیطنت جریان‌هایی بوده که تلاش می‌کردند این قرارداد یک طرفه به نفع طرف مقابل بسته شود.تبعاتی داخلی و خارجی که این موضوع دارد و اساسا این سوال به وجود می آید که چگونه این قرارداد در رسانه‌ها منتشر می‌شود و خسارت‌هایی که متوجه فوتبال ایران شده یک نتیجه‌گیری را برای ما دارد و آن این است که اگر از نگاه حقوقی یا امنیتی به این پرونده نگاه کنیم کسانی که در این قرارداد ورود کرده‌اند کاملا شائبه‌ جدی مبنی بر حضور دلالان وجود داشته و تضعیف بیت‌المال در این پرونده صورت گرفته که حتما دستگاه‌های امنیتی باید ورود پیدا کنند و این شبکه فساد و دلالی که منجر به این موضوع شده را حتما با آن برخورد و شناسایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته ما متاسفانه شاهد آن بودیم که اقداماتی در حال صورت گرفتن است که همین اقدامات منجر می‌شود که ایران سریعتر به محکومیت دچار شود. متاسفانه از ناحیه برخی عوامل ایرانی چنین اقداماتی در حال صورت گرفتن است که انتظار داریم دستگاه‌های امنیتی به سرعت نسبت به این موضوع ورود پیدا کنند و قبل از اینکه برای این موضوع اقداماتی صورت بگیرد جلوی آن گرفته شود. به نظر من این قرارداد کاملا باطل است و دستگاه‌های حقوقی باید در این موضوع ورود پیدا کنند. این قرارداد با تبانی و به ضرر ایران بسته شده و با کسی است که ارزش و قیمت آن درست نبوده است. اسناد فراوانی در این موضوع داریم که نشان می‌دهد این کار همراه با فساد بوده و حتما هم ما جلوگیری می‌کنیم. 

وی گفت: ما دو مسئله را در این موضوع داریم؛ اولا باید با عواملی که این کار را انجام دادند حتما برخورد شود و ثانیا این برخوردها باید به گونه‌ای باشد که جلوی اقدامات بعدی در آینده را بگیریم. متاسفانه یکی از اشکالات ما این است که برخوردها جدی نیست که بتواند از ارتکاب جرم جلوگیری کند و کس دیگری در این فضا ورود پیدا نکند یا اگر ورود پیدا کند مطمن باشند که برخورد جدی با او صورت می‌گیرد.

پژمان‌فر در پاسخ به این سوال که قبول دارد در موضوع قرارداد ویلموتس کم‌کاری صورت گرفته و فوتبال ما جولانگاه دلالان شده است، عنوان کرد: قطعا کم‌کاری صورت گرفته است. در این موضوع من انگشت اتهام را اول از همه به سمت وزارت ورزش و جوانان و شخص وزیر می‌برم چرا که آن‌ها باید پاسخگو باشند. البته ممکن است آن‌ها عنوان کنند این موضوع باید از فدراسیون فوتبال پاسخ داده شود اما به نظر من ما در مجلس وزیر را می‌شناسیم و او باید پاسخگو باشد.

 

چهارشنبه 21 خرداد 1399  11:51 AM
تشکرات از این پست
zahra_53 ravabet_rasekhoon ali_kamali
razdarealifateme15
razdarealifateme15
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1393 
تعداد پست ها : 1170
محل سکونت : تهران

پاسخ به:قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس

وقتی مقام معظم رهبری موضووع پیر شدن جمعیت واهمیت قرزند اوری را بیان میکنند عد های هم با وضع قوانین چدیدد مثل نبود بودجه وغیره  یارانه فرزندان جدید را ثطع کرده و برخلاف رویه عمل کرده وانوقت  بودجه مملکت در جای دیگران  به میلیون ومیلیارد هزینه شده وبین بعضی ها قسمت میشود بیچارهزن وبچه انها باید خرج میلیونیشان در بیاید وانوقت مادر وخواهران ما سال به سال یک لباس بخرند ودایما صرفه جویی وقناعت کنند

پنج شنبه 22 خرداد 1399  9:50 AM
تشکرات از این پست
aftabm zahra_53 ali_kamali
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس

نقل قول razdarealifateme15

وقتی مقام معظم رهبری موضووع پیر شدن جمعیت واهمیت قرزند اوری را بیان میکنند عد های هم با وضع قوانین چدیدد مثل نبود بودجه وغیره  یارانه فرزندان جدید را ثطع کرده و برخلاف رویه عمل کرده وانوقت  بودجه مملکت در جای دیگران  به میلیون ومیلیارد هزینه شده وبین بعضی ها قسمت میشود بیچارهزن وبچه انها باید خرج میلیونیشان در بیاید وانوقت مادر وخواهران ما سال به سال یک لباس بخرند ودایما صرفه جویی وقناعت کنند

 

امثال این مدیران چند نفرند تو این مملکت.....به همشون تبریک عرض می کنم.....ممنونم از وزیر ورزش...از جناب طبری .معاون قوه قضائیه......آفرین نوش جونتون... مسئولین دارن به مردم خدما می کنند...خاک بر سر تون که اسمتون را گذتاشتید حکومت عدل علی.....مردم را بیشتر دق مرگ کنید....هر چیز بگندد...نمکش می زنند...وای ز روزی  که نمک بگندد....

20 سال خدمت صادقانه همراه دزدی..

 

 

پنج شنبه 22 خرداد 1399  10:41 AM
تشکرات از این پست
zahra_53 ali_kamali
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس

هم سلطانی فر هم تاج و ... مقصرند و باید با آنها برخورد شود .

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

پنج شنبه 22 خرداد 1399  11:44 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon ali_kamali
maryam35444
maryam35444
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1397 
تعداد پست ها : 755
محل سکونت : خراسان شمالی

پاسخ به:قطعیت تبانی 7 میلیون یووریی در قرارداد ویلموتس

اصلا این فوتبال رو کلا منحل کنند چه خوب میشه که ریشه کن بشه و دیگه همچین ورزشی وجود نداشته باشه که اقتصاد کشور رو به تباهی کشونده

شنبه 24 خرداد 1399  2:49 PM
تشکرات از این پست
ali_kamali
دسترسی سریع به انجمن ها