0

معرفی کتاب کابوس ماهان

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 25724
محل سکونت : اصفهان

معرفی کتاب کابوس ماهان

 

درباره کتاب کابوس ماهان: هفت‌ گنبد می‌ خواستند از استخوان‌ هایش بیرون بزنند. یک نفر در رگ‌هایش فریاد می‌ زد؛ ماهان. هزار حرف نگفته، هزار شعر نسروده، هزار فریاد بی‌ صدا سرشان را به دیوار رگ‌ هایش می‌ کوبند و می‌ خواهند بیرون بریزند.

قلم در سفیدی‌ های کاغذی می‌ دوید. می‌ ترسید؛ هیچ‌ گاه چنین نترسیده بود و این همه از آنچه می‌نوشت واهمه نداشت. صدای شیهه‌ی اسبی را از ته حیاط می‌شنید…مرد شمشیرش را بیرون می‌ کشید و می‌گفت: حکم قتل تو را خلیفه مهر کرده است. من برای اجرای حکم آمده‌ام.

الیاس شاعری است که در کابوس از بین رفتن کودکانش یعنی شعرهایش می‌ سوزد. ماهان، شخصیت محوری داستان، طبیب مخصوص خوارزمشاه است و همچون ابن‌سینا می‌داند چگونه بیماران را درمان کند. او تعدادی صندوقچه دارد که هر کسی می‌ تواند درد دل‌ های خود، رازها و رویاهایش را برای آنها بازگوید. همین صندوقچه‌ ها نورهای آبی، بنفش، نارنجی، سبز، فیروزه‌ ای و زرد و اشعار الیاس را پخش می‌ کنند. در باغ درختان، اشعار هفت‌پیکر الیاس را زمزمه می‌کنند؛ اشعار چون برگ‌ هایی شفابخش هستند. همه‌ی نیروهای اهریمنی می‌ خواهند به ماهان و صندوقچه‌ها و باغ‌ های رؤیایی او دست یابند تا بر ایران‌ زمین چیره شوند.

مشخصات کتاب کابوس ماهان

معرفی کتاب کابوس ماهان
معرفی کتاب کابوس ماهان

نویسنده: مجید شفیعی

ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

گروه سنی: ۱۳ سال به بالا

سال نشر: ۱۳۹۲

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

دوشنبه 26 اسفند 1398  7:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها