فایده مسافرت رفتن برای بدن

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 6447
محل سکونت : کرمانشاه

فایده مسافرت رفتن برای بدن

فایده مسافرت رفتن برای بدن

به طور علمی ثابت شده است که مسافرت شادی را در شما افزایش و افسردگی را کاهش می‌دهد و باعث خونسردی شما می‌شود.


سرویس سبک زندگی فردا: هنگامی که ما به مسافرت می‌رویم، قصدمان امتحان کردن تجربیات جدید و تماشای تمام دیدنی‌هاست و باید بدانیم هر چه باشد، ما برای رسیدن به آنجا هزینه کرده‌ایم بنابراین تمایل بیشتری برای استفاده از وقت و لذت از سفرمان داریم. در ادامه این مطلب را به نقل از بیتوته بخوانید.

 

 

 

تقویت ایمنی بدن با مسافرت

 

مسافرت شما را در معرض محیط‌های مختلف قرار می‌دهد که این مساله باعث ایجاد آنتی بادی‌های قوی‌تر میشود و سیستم ایمنی بدن شما را به شکل قابل توجهی تقویت می‌کند.

آنتی بادی‌ها پروتئین‌های کوچکی هستند که از سیستم ایمنی بدن شما در برابر پاتوژن‏های مضر محافظت می‌کنند. در واقع تحقیقات نشان می‌دهند که قرارگیری در معرض برخی آلودگی‌ها و بیماری‌های جزئی در حقیقت بدن و بنیه شما را قوی‌تر می‌کند. این مساله به این معنی نیست که نباید اصول اولیه بهداشت را در سفر نادیده گرفت.
 

پایین آوردن سطح استرس با مسافرت

 

 به طور علمی ثابت شده است که مسافرت شادی را در شما افزایش و افسردگی را کاهش می‌دهد و باعث خونسردی شما می‌شود.

در مطالعه‌ای نشان داده شد که سه روز پس از تعطیلات، مسافران احساس استراحت کافی، استرس کمتر و حال بهتری داشته اند. این بهبودی زمانی که آن‌ها به خانه باز می‌گردند از میان نرفته، بلکه برای هفته‌ها ادامه پیدا می‌کند.
 

 مسافرت باعث سلامت مغز شما می‌شود

 

سفر ذهن شما را باز می‌کند. افراد جدید را ملاقات می‌کنید. با شرایط جدید سازگار می‌شوید، نسب به مسایل جهانی و فرهنگی آگاهی بیشتری پیدا می‌کنید، و از آنجا که تجربه‌های جدید انعطاف پذیری شناختی شمارا افزایش داده و شما را از نظر ذهنی هشیارتر می‌کند، برای سلامتی شما مناسب است.
 
مطالعات، نشان دهنده رابطه میان مسافرت و افزایش خلاقیت، ادراک عمیق‌تر از آگاهی‌های فرهنگی و رشد شخصیتی هستند. با توجه به مطالعات پژوهشگران کسانی که مسافرت کرده و خارج از کشور تحصیل می‌کنند، افرادی با ذهن بازتر و از نظر احساسی باثبات‌تر هستند.
 

 کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی با مسافرت.

 

زیرا کسانی که برای یک تعطیلات کوتاه، دور از خانه هایشان به سر می‌برند عموما استرس و اضطراب کمتری دارند- یا حداقل می‌خواهند از عوامل استرس زای شان برای مدتی فارغ شوند.

به این دلیل، مطالعات طولانی در مورد قلب نشان داد که زنان و مردانی که سالانه به مسافرت می‌روند، احتمال کمتری در ابتلا به حمله قلبی یا بیماری‌های قلبی دارند.
 

مسافرت شما را خوش اندام می‌کند

 

درست است که مسافرت معمولا به معنی ساعت‌ها نشستن در یک وسیله نقلیه تا پایان سفر است، اما به معنی فرصت‏های فراوان برای مجبور کردن خودتان به فعال بودن نیز هست. هنگامی که ما سفر می‌کنیم، قصدمان امتحان کردن تجربیات جدید و تماشای تمام دیدنی هاست- هر چه باشد، ما برای رسیدن به آنجا هزینه کرده ایم- بنابراین تمایل بیشتری در تلاش برای بیشترین تفریحات را داریم.

بسیار بیشتر از زمانی که در حال برگشت به خانه هستیم در خیابان‌ها قدم می‌زنیم. یا اینکه برای دیدن بهترین مناظر اطرافمان، پیاده روی می‌کنیم. حتی اگر برنامه شما برای تمام طول روز ماندن در ساحل باشد، قدم زدن روی ماسه ماهیچه‌های شما را وادار می‌کند که دوبرابر سخت‌تر کار کنند.
 

مناطق بسیاری بر روی زمین هستند که ویژگی‌های درمانی دارند

 

رفتن در آب‌های سرشار از مواد معدنی، مانند چشمه‌های آب گرم می‏تواند سلامت پوست شما را بهبود ببخشد، درد و استرس را برطرف کند و طول عمر شما را افزایش دهد.
 

 مسافرت به شما اجازه می‌دهد که بیشتر زندگی کنید

 

درست است؛ کسانی که مسافرت می‏کنند، امید به زندگی بیشتری دارند. تمام اشکال مسافرت، چه داخلی باشد و چه خارجی، زندگی مارا طولانی‌تر می‌کند و در واقع می‌تواند امید به زندگی را در ما افزایش دهد.

مطالعات نشان می‌دهند که مسافرت استرس را کاهش می‌دهد، بدن شما را از درون و بیرون سالم نگه می‌دارد و سلامت مغز را افزایش می‌دهد. تمام این‌ها را اضافه کنید به افزایش شانس برای زندگی طولانی‌تر و لذت بردن بیشتر!

 

لینک کوتاه خبر: farda.fr/002zWy

سه شنبه 24 دی 1398  8:08 AM
تشکرات از این پست
javadinejad
javadinejad
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1397 
تعداد پست ها : 1100
محل سکونت : تهران

پاسخ به:فایده مسافرت رفتن برای بدن

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی, صوفی نشود صافی تا درنکشد جامی

سه شنبه 24 دی 1398  9:44 AM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
oskoui
oskoui
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 2495
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:فایده مسافرت رفتن برای بدن

مسافرت با خیال راحت و آسوده ،خیلی آرامش بخش است...

«آذربایجان، سرِ ایران است»

S.D.Oskoui

 

سه شنبه 24 دی 1398  4:10 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
maryam35444
maryam35444
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1397 
تعداد پست ها : 145
محل سکونت : خراسان شمالی

پاسخ به:فایده مسافرت رفتن برای بدن

قل سیروا فی الارض فانظرو عاقبه الذین کان ....

بهترین سوغات سفر از منظر قرآن عبرت از گذشتگان است

سه شنبه 24 دی 1398  10:35 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
دسترسی سریع به انجمن ها