0

دمنوش های لاغری با هم تفاوت دارند!

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 8554
محل سکونت : اصفهان

دمنوش های لاغری با هم تفاوت دارند!

 

چای سبز ، قهوه سبز و قهوه تلخ و برخی دمنوش ها مانند زیره در لاغری بسیار موثرند اما مزاج دمنوش های لاغری با هم متفاوت است . مثلا مزاج چای سبز ، سرد است و مناسب افرادی با مزاج گرم است . چای سبز مشکلات گوارشی ایجاد می کند ولی از آنجا که خاصیت آنتی اکسیدانی قوی ای دارد و به دفع سموم کمک میکند و در افرادی که رژیم کاهش وزن دارند می تواند عوارض ناشی از رژیم را کاهش دهد و مانع از تولید رادیکال های آزاد شود . بهتر است این نوشیدنی را با دارچین و زیره مصرف کنید .

 

 

 قهوه سبز

 

دمنوش های لاغری با هم تفاوت دارند ، لطفا بیشتر توضیح دهید :

بله ، کاملا صحیح است . مثلا قهوه تلخ ، مزاج گرم و خشک دارد و مناسب افراد با مزاج سرد است . قهوه سبز برعکس ، مزاج سرد و خشک دارد و برای افرادی با مزاج گرم مناسب است . قهوه در مقایسه با چای سبز عوارض کمتر و قدرت لاغرکنندگی بیشتری دارد ، اما باعث بی خوابی می شود بنابراین بهتر است شب ها مصرف نشود .

ما در مجله سلامتی راستینه توصیه می کنیم که قهوه های دستکاری شده که ادعا می شود لایت ترند را نخرید چون هر چه این نوشیدنی ها بیشتر دستکاری شوند ، تاثیرشان کمتر می شود .

نکته ی بعدی اینکه تمام دمنوش های لاغری تعریق بدن را بالا می برند و سبب افزایش چربی سوزی میشوند و غلظت خون را افزایش می دهند اما افراد چاق عموما کم خون هستند و نوشیدنی های لاغر کننده مشکلی برایشان ایجاد نمی کند . البته زیاده روی نکنید و به یک فنجان یا یک لیوان قناعت کنید .

بهتر است تنوع ایجاد کنید و مثلا صبح ، چای سبز ، ظهر قبل از ناهار قهوه و شب ، دمنوش زیره بنوشید .

 

پودر زیره

سخن پایانی

خوب است بدانید حتی اگر دانه قهوه را بجوید یا پودر زیره را میل کنید اثرش خیلی بیشتر از نوشیدنی آن است .

چهارشنبه 27 آذر 1398  11:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها