۳۲ مجتمع گردشگری بین راهی در آذربایجان شرقی در حال احداث است

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37730
محل سکونت : اصفهان

۳۲ مجتمع گردشگری بین راهی در آذربایجان شرقی در حال احداث است

 

آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از احداث ۳۲ مجتمع گردشگری بین راهی در استان خبر داد. مرتضی آبدار در این خصوص اظهار کرد: با توجه به نظرسنجی‌های انجام شده از گردشگران در سال‌های اخیر و لزوم رفع نیازها و همچنین ارتقا رضایت گردشگران استان در محورهای مواصلاتی، با تلاش معاونت سرمایه گذاری اداره کل، جذب سرمایه گذار در زمینه احداث مجتمع های رفاهی و تفریحی گردشگری در دستور کار قرار گرفته است.

وی در این رابطه افزود: بر این اساس، در سال جاری شاهد اجرای ۳۲ پروژه فعال سرمایه‌گذاری مجتمع رفاهی و تفریحی گردشگری در استان هستیم.

آبدار با اشاره به اینکه در برخی از این مجتمع‌ها امکان اقامت و هتلینگ برای گردشگران نیز در نظر گرفته شده است، افزود: با اتمام مراحل ساخت قسمت‌های اقامتی مجتمع‌های گردشگری و خدماتی رفاهی، ۹۲۴ تخت نیز به ظرفیت اقامتی آذربایجان شرقی افزوده خواهد شد.

32 مجتمع گردشگری بین راهی در آذربایجان شرقی در حال احداث است

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با تاکید بر اینکه حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در این ۳۲ پروژه بالغ بر ۷۰۰۰ میلیارد ریال است، ادامه داد: با سرمایه گذاری انجام شده از سوی سرمایه‌گذاران و آغاز به فعالیت مجتمع‌های مذکور، برای حدود ۱۰۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی گفت: از میان ۳۲ مجتمع گردشگری بین راهی، هشت مجتمع در بستان آباد با محوریت آزادراه تبریز-زنجان، شش مجتمع در میانه، چهار مجتمع در تبریز، سه مجتمع در هر یک از شهرستان‌های اهر و شبستر، دو مجتمع در جلفا و یک مجتمع نیز در هر یک از شهرستان های مراغه، اسکو، کلیبر، مرند، هریس و خداآفرین در حال احداث است که در این راستا به همکاری سایر ارگان‌ها به ویژه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، وی در خاتمه اضافه کرد: ۲۰ پرونده جدید سرمایه گذاری برای دریافت موافقت اصولی نیز در استان تشکیل شده که در حال طی مراحل اداری است.

منبع:ایسنا

سه شنبه 12 آذر 1398  5:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها