ساکاروز عسل چیست؟

 
yasamankr
yasamankr
کاربر جدید
تاریخ عضویت : شهریور 1398 
تعداد پست ها : 2

ساکاروز عسل چیست؟

ساکاروز عسل چیست؟


ساکاروز همان شکری است که روی میز صبحانه هر روز ما پیدا می‌شود. ساکارز یکی از انواع کربوهیدرات‌هاست که به تأمین انرژی مورد نیاز بدن کمک می‌کند. تقریبا ۸۰ الی ۸۵ درصد عسل از فروکتوز و گلوکز تشکیل شده است؛ دو مولکول قندی که با حفظ رطوبت عسل، ماندگاری آن را تا چندین سال افزایش می‌دهند. با توجه به اینکه معمولا ۱۰ درصد عسل هم آب است، پس تنها حدود 5 درصد از عسل برای ساکاروز باقی می‌ماند.

روش های خانگی تشخیص عسل طبیعی

ساکاروز عسل طبیعی چقدر است؟


عسلی که بیش از ۵ درصد ساکاروز داشته باشد در بیشتر موارد تقلبی است، چرا که بیشتر از این حد قند داشتن عادی نیست. اگر زنبورداران برای تولید عسل به شربت شکر روی آورند، میزان زیادی ساکاروز وارد بدن زنبور عسل خواهد شد که تبدیل به فروکتوز و گلوکز نمی‌شود و درصد ساکاروز در عسل بالا می‌رود. بر همین اساس گفته می‌شود عسلی که بیشتر از ۵ درصد ساکاروز داشته باشد، حاوی شیرین‌کننده‌های غیرطبیعی است و بهتر است مصرف‌کنندگان عسل، به خصوص کسانی که مبتلا به دیابت هستند، از مصرف آن خودداری کنند. 


آیا عسل تقلبی ویژگی ظاهری دارد؟


خیر ظاهر عسل طبیعی فرقی با عسل مصنوعی ندارد. تنها ممکن است با چشیدن طعم آن بتوانیم تفاوت آن ها را متوجه شویم. طعم عسل طبیعی شیرین است اما باید طعم خاص ناشی از گلی که زنبور روی آن نشسته را نیز بدهد اما عسل تقلبی فقط و فقط شیرین است. در کل مطمئن‌ترین راه برای تشخیص طبیعی بودن یک عسل، آزمایش کردن آن است. اگر میزان ساکاروز در برگه آزمایش کمتر از 5 درصد بود می‌توانیم مطمئن باشیم که عسل مورد نظر طبیعی است.


اهمیت خریداری عسل طبیعی از یک فروشنده مطمئن


اینکه عسل طبیعی را از یک فروشگاه مطمئن که از زنبورداران متعهدی دارد تهیه کنید اهمیت زیادی دارد زیرا در این صورت بیشترین اطمینان را از طبیعی بودن عسل خواهید داشت. فروشگاه محصولات سالم و طبیعی درکام، تمام عسل های طبیعی خود را به همراه برگ آزمایش به فروش می رساند و ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت مشتری از کیفیت محصولاتش را دارد. برای خرید عسل طبیعي لطفا به صفحه مربوط به آن در سایت https://dorkam.com/ مراجعه کنید.


منبع: مقاله ساکاروز عسل درکام

سه شنبه 12 آذر 1398  11:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها