0

بهبود کیفیت هوای کلانشهر‌های کشور از عصرفردا

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

بهبود کیفیت هوای کلانشهر‌های کشور از عصرفردا

 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از عصر امروز (۶ آذرماه) از بهبود کیفیت هوا در کلانشهر‌ها از فردا خبر داد.

ایسنا: صادق ضیاییان اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۶ آذرماه) همچنان در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از جمله تهران، کرج، اراک، قم، اصفهان، تبریز و ارومیه افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا پدیده غالب است اما از عصر امروز با ورود سامانه بارشی به کشور علاوه بر بهبود تدریجی کیفیت هوا در شمال غرب و برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب و غرب بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا (۷ آذرماه) علاوه بر شمال غرب و غرب استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی و مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش باران و برف و وزش باد در مناطقی از جنوب غرب کشور مانند استان‌های ایلام، خوزستان و غرب خلیج فارس رگبار باران، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که از عصر فردا (۷ آذرماه) به‌تدریج از آلودگی هوا در تهران، کرج، اراک، قم و اصفهان کاسته می‌شود و کیفیت هوا بهبود می‌یابد، تصریح کرد: از روز جمعه (۸ آذرماه) بارش پراکنده در برخی نقاط غرب، جنوب غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه (۹ و ۱۰ آذرماه) در اغلب نقاط کشور جوی آرام حاکم خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۷ آذرماه) نیمه ابری در بعضی ساعات ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۸ آذرماه) نیز نیمه‌ابری، همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

چهارشنبه 6 آذر 1398  10:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها