آموزش اعداد با انگشتان دست

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 38191
محل سکونت : اصفهان

آموزش اعداد با انگشتان دست

 

 آموزش ریاضی به کودکان

آموزش اعداد با انگشتان دست یک ازگروه بازی های هدفمند است که کودک در حین بازی با مفهوم عدد و شمارش نیز آشنا می شود.این بازی هدفمند برای آموزش ریاضی به کودکان و افزایش هوش کودکان به کار می رود.

امروزه ارتباط بازی با افزایش هوش و مهارت های اجتماعی کودکان ثابت شده است.بر این اساس، استفاده از انگشت برای شمارش نه تنها باعث هماهنگی بیشتر میان ذهن و جسم می شود بلکه به تقویت کارکردهای مغز هم می کند. در واقع، به حرکت در آوردن بخشی از بدن به هنگام یادگیری توان مغز را برای یادگیری و به خاطر سپردن افزایش می دهد.کودکانی که عادت به شمارش با دست دارند اطلاعات بیشتری را در خاطر دارند و سریع تر می توانند آنها را بازیابی کنند.

اگر فرزند شما دوست دارد از انگشتان دست به عنوان یک ابزار کمکی استفاده کند مانع او نشوید؛ این دسته از بچه ها در هنگام مواجه با یک مشکل قدرت بیشتری در یافتن راه و شیوه ای جدید برای رفعش دارند.

آموزش اعداد با انگشتان دست

 

به کودک خود سه، چهار یا پنج انگشت نشان دهید و با صدای بلند عدد مربوط به هر کدام را نیز اعلام کنید و سپس دست خود را پشت سرتان پنهان کنید و از او بخواهید تا همان تعداد انگشت را به شما نشان دهد.

کودک شما با نشان دادن انگشتانتان خواهد فهمید که جواب را درست گفته است یا خیر. از تنوع بخشیدن به نحوه ی اشاره به رقم مورد نظرتان غافل نشوید،مثلا  برای عدد ۲ از انگشت سبابه وسط یا از انگشت سبابه و انگشتری استفاده کنید. بازی آموزش اعداد با انگشتان دست برای کودکان سه تا چهار سال پیشنهاد پیشنهاد می شود. این بازی قدرت حل مسئله، مهارت شناختی و مهارت ریاضی کودکان را افزایش می دهد.

چهارشنبه 29 آبان 1398  11:29 AM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها