آموزش شمارش اعداد به کودکان با نقاشی

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 38191
محل سکونت : اصفهان

آموزش شمارش اعداد به کودکان با نقاشی

 

آموزش مفاهیم پیچیده به کودکان به کمک نقاشی کردن

بازی آموزش شمارش اعداد به کودکان با نقاشی از سه تا پنج سالگی شروع می شود. کودک در این سن توانایی تفکیک کردن و نقاشی کردن با ابزار نقاشی را دارد و به احتمال زیاد رنگ ها را می تواند از یکدیگر تفکیک کند.نقاشی کردن کودک اهمیت فراوانی در پرورش خلاقیت او دارد.

نقاشی کردن فعالیتی آرام و انفرادی است با وجود این می تواند در ترکیب با آموزش های حمایتی والدین و مربیان به ابزاری برای یادگیری مفاهیم پیچده ی ریاضی و علوم گردد.

آموزش شمارش اعداد به کودکان با نقاشی

کشیدن حیوانات و اشیا در اندازه های مختلف به کودکان کمک می کند تا اعداد را به خاطر بسپارند.  یک اسب به همراه پنج عدد سیب بکشید. از کودک بپرسید: «اسب ما چند تا سیب برای خوردن دارد؟» اعداد را به خاطر بسپارند.

برای آموزش شمارش اعداد؛ بچه گربه ای به همراه سه کلاف کاموا بکشید. از کودک بپرسید: «بچه گربه چند کاموا دارد که با آن بازی کند؟» یک سگ بکشید و به کودک بگویید قصد دارید به سگ شش عدد استخوان بدهید.

از کودکتان بخواهید هنگامی که شما استخوانها را نقاشی می کنید، آنها را بشمارد و هنگامی که به عدد شش رسیدید، شمارش را متوقف کند. و اگر این بازی برای کودک آسان به نظر رسید، از او بخواهید خودش مثلا چهار تا هویج برای یک خرگوش، هفت تا تخم مرغ برای مرغ و ده تا شاخه نازک برای آشیانه پرنده بکشد.

چهارشنبه 29 آبان 1398  11:27 AM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها