ایرانیان در آخرالزمان

aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 5546

ایرانیان در آخرالزمان

ایرانیان در آخرالزمان

روزی در کوفه حضرت علی(علیه السلام) سخنرانی می‌کرد که در این زمان اشعث ابن قیس فرمانده عرب اعتراض کرد:
امیرالمؤمنین! ایرانیان در جلوی چشمان شما از #اعراب پیشی می‌گیرند و شما در این مورد هیچ کار نمی‌کنید. من نشان خواهم داد اعراب کیستند.

امام علی (علیه السلام) پاسخ دادند:
«وقتی اعراب تنبل در رختخواب نرم می‌خوابند ایرانیان در گرمترین روزها به سختی کار می‌کنند تا خدا را با اعمال خود شاد کنند.
واین اعراب از من چه می‌خواهند؟ تا به #ایرانیان ظلم کنم و یک ظالم شوم! به خداوندی که نطفه را شکافت و انسان را ایجاد کرد سوگند می‌خورم که من از #پیامبر خدا شنیدم که "همانگونه که شما اعراب امروزه با ایرانیان در راه اسلام می‌جنگید، روزی ایرانیان نیز در راه #اسلام با شما خواهند جنگید.»

الغارات : ج 2 ص 498
بحارالانوار : ج 34 ص 319
 شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید : ج 20 ص 284
 سفینه البحار مرحوم شیخ عباس قمی جلد ۲ صفحه ۶۹۳
به_امید_ظهور

دوشنبه 20 آبان 1398  11:18 AM
تشکرات از این پست
victoryone zahra_53 majid68 borkhar nazaninfatemeh mohammad_43 ali_81 fatemeh_75 ravabet_rasekhoon
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 4739

پاسخ به: ایرانیان در آخرالزمان

ایرانیان در هر حال مردمانی سخت کوش بوده و هستند.

سه شنبه 21 آبان 1398  12:32 AM
تشکرات از این پست
nazaninfatemeh ravabet_rasekhoon
majid68
majid68
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 2434

به گزارش خبرگزاری شبستان، بخش عمده ای از روایاتی که درباره رویدادهای پیش از ظهور و یاران حضرت مهدی(عج) آمده، درباره ایران و ایرانیان است که با تعبیرات گوناگونی مانند: اهل فارس، عجم، اهل خراسان، اهل قم، اهل طالقان، اهل ری و .. بیان شده است.

با بررسی مجموع این روایات، به این نتیجه می رسیم که در کشور ایران، پیش از ظهور امام زمان(عج) نظامی الهی و مدافع ائمه علیهم السلام برپا می گردد که مورد نظر امام زمان(عج) است و نیز مردم ایران، نقش عمده ای در قیام حضرت(عج) دارند.

رسول خدا(ص) می فرمایند: «مردمی از مشرق زمین قیام می کنند و زمینه را برای قیام حضرت مهدی(عج) فراهم می سازند.»(1)

و نیز می فرمایند: «پرچم های سیاهی از سمت مشرق خواهد آمد که دل های آنان همانند پاره های آهن است؛ پس هر کس از حرکت آنان آگاهی یافت، به سوی آنان برود و با آنان بیعت کند؛ هر چند لازم باشد که روی یخ حرکت کند.» (2)

پی نوشت:

1-بحارالانوار، ج1، ص 87؛

2-اثبات الهداه، ج3، ص 596.

*برگرفته از «نشانه هایی از دولت موعود»؛ نجم الدین مروجی طبسی

سه شنبه 21 آبان 1398  3:26 PM
تشکرات از این پست
nazaninfatemeh ravabet_rasekhoon
raoof_n
raoof_n
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 33

نقل قول aftabm

روزی در کوفه حضرت علی(علیه السلام) سخنرانی می‌کرد که در این زمان اشعث ابن قیس فرمانده عرب اعتراض کرد:
امیرالمؤمنین! ایرانیان در جلوی چشمان شما از #اعراب پیشی می‌گیرند و شما در این مورد هیچ کار نمی‌کنید. من نشان خواهم داد اعراب کیستند.

امام علی (علیه السلام) پاسخ دادند:
«وقتی اعراب تنبل در رختخواب نرم می‌خوابند ایرانیان در گرمترین روزها به سختی کار می‌کنند تا خدا را با اعمال خود شاد کنند.

مطلب ناقص شروع شده و مشخص نیست اشعث ابن قیس به چی اعتراض میکنه

پنج شنبه 30 آبان 1398  6:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها