مهم‌ترین مسئله در حرکت امام رضا(ع)

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 71074
محل سکونت : تهران

مهم‌ترین مسئله در حرکت امام رضا(ع)

عضو جامعه مدرسین با بیان ارکان اساسی نظام حکومتی و دینی گفت: امام رضا(ع) از آغاز حرکت و هجرت خود مهم‌ترین مسئله تبیین مقام ولایت و جایگاه آن را در جمع کثیری از علمای شیعه و اهل تسنن مطرح ساختند.
 

عقیق:حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود رجبی در گفت‌وگویی در قم، با اشاره به اهمیت تبیین مقام ولایت در برطرف کردن مشکلات جامعه اظهار داشت: بسیاری از مشکلات جامعه اسلامی ما در دوران معاصر برخاسته از غفلت از این اصل مترقی و اساسی اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) است لذا تبیین مسئله ولایت‌فقیه نقش بسیار مؤثری در حفظ ارکان اساسی نظام حکومتی و دینی دارد.

عضو جامعه مدرسین یکی دیگر از اصول فرهنگ‌سازی ثامن‌الحجج را تربیت شاگردان برجسته و حضورشان در اقصی نقاط کشور برای هدایت و جهت‌دهی امت اسلامی دانست و تصریح کرد: شیوه مناظرات و رعایت ارزش‌های اسلامی در هنگام مناظره با رهبران پیروان و فرقه‌های مختلف، بخش مهمی از اصول فرهنگ‌سازی آن حضرت برای مقابله با تهاجم فرهنگی محسوب می‌شود.

وی برنامه‌ریزی دقیق برای جهت دادن اسلام ناب محمدی را گام دیگری از اقدامات در اصول فرهنگ‌سازی ثامن‌الحجج معرفی کرد و افزود: امام رضا(ع) در مناظره با رهبران ادیان مختلف و مواجهه با رهبران فرقه‌های دیگر همه اقشار جامعه را در دوایر متحدالمرکزی، به نقطه مرکزی مکتب اهل‌بیت(ع) سوق و راهنمایی می‌کردند.

استاد حوزه و دانشگاه در بیان تدابیر حکیمانه امام در برخورد با افراد سودجو یادآور شد: ایشان در تعاملات فردی و اجتماعی خود بهترین راهکار را در برخورد با جریانات سیاسی و نظام‌های حکومتی در پیش‌گرفته و از همه ظرفیت‌های ممکن برای ترویج فرهنگ اهل‌بیت(ع) استفاده کرده که در این‌ بین اصحاب فرهنگی این اصول را باید سرمشق کار خویش قرار دهند.

رجبی تقویت جبهه حق و جبهه فرهنگی درست را بعد دیگری از اصول فرهنگ‌سازی حضرت در تقویت مکتب اهل‌بیت(ع) دانست و خاطرنشان کرد: درسی که ما باید در هر شرایطی برای مسئله تقویت فرهنگ دینی، انقلابی، جهادی و مقاومت که از مؤلفه‌های اسلام ناب محمدی هستند بگیریم تقویت و حفظ و سیانت از ارزش‌های آن فرهنگ است.

وی در بیان تحقق جامعه رضوی گفت: نخستین قدم برای رسیدن به جامعه رضوی استخراج آموزه‌های فرهنگ رضوی و دومین اقدام عرضه آن‌ها به‌صورت جذاب و متناسب با حال مخاطبان بوده به‌گونه‌ای که بنابر فرموده مقام معظم رهبری بر عمق جان مخاطب نفوذ کند و در نهایت فرهنگ‌سازی نسبت به این آموزه‌ها در ابعاد مختلف است که این مهم نیازمند برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری دقیق خواهد بود.

منبع:تسنیم

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

سه شنبه 7 آبان 1398  8:30 PM
تشکرات از این پست
khaliln
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1274
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:مهم‌ترین مسئله در حرکت امام رضا(ع)

امامان بزرگوار باتوجه به اینکه خدای تعالی تقدیرشان را برایشان بیان فرموده بودن می دانستند که محل شهادت وچگونگی شهادت خود را.ولی رسالت اصلی آنها  آگاهی دادن به مردمان و تقویت دین اسلام وتقویت نیروهای اسلام بوده است.

جمعه 17 آبان 1398  7:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها