0

رفیق بازی همسر در زندگی مشترک

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

رفیق بازی همسر در زندگی مشترک
رفیق بازی همسر,رفیق بازی همسر در زندگی مشترک,اثرات رفیق بازی همسر در زندگی مشترک

رفیق بازی همسر

 

نقش دوست را در زندگی مشترک نمی توان نادیده گرفت به دلیل آن که انسان همواره به رابطه با افراد دیگر نیازمند است، احتمالا بتوان مهم ترین دوران برای رفیق بازی را دوران نوجوانی و جوانی دانست که شخص در این برهه زمانی به دنبال استقلال و پیدا کردن هویت خویش است و برای اینکار به نوعی از خانواده دور و در گروه همسالان خویش بیش تر حضور دارد.

بسياري اشخاص با تشکیل خانواده روابط و رفیق بازیشان را کم تر می کنند و سعی می کنند بیش تر وقت خویش را صرف خانواده کنند ولی افرادی هم وجود دارند که بعد از ازدواج هم چنان به رویه گذشته ادامه داده و بیش تر وقت خویش را صرف رفیق بازی می کنند.

 

نکته قابل توجه آن است که اگر در این دوستی ها حد اعتدال رعایت نشود و اشخاص در روابط خویش دچار افراط و تفریط شوند، اسیب های جدّي به زندگیشان وارد می شود، اسیب هایی که امکان دارد حتی به جدایی و فروپاشی کانون گرم خانواده بیانجامد.

 

رفیق بازی همسر,رفیق بازی همسر در زندگی مشترک,اثرات رفیق بازی همسر در زندگی مشترک

اثرات رفیق بازی همسر در زندگی مشترک

 

راهکارهای پیشنهادی برای حل مشکل

 

اصلاح رابطه خویش

همسری که سعی می کند عادت ناپسند رفیق بازی را از سر همسرش بیندازد ولی موفق نمی شود، بدین دلیل است که رابطه بین آنها کم رنگ شده است. در این مواقع ممکن است زن یا شوهر به علت دلسوزی های زيادي که به هم دارند با شریک زندگیشان، با جملات امری یا دستوری برخورد کنند. این نوع حرف زدن بطور خاص با روحیات جنس مذکر به هیچ وجه سازگار نیست. خانم‌ها باید بدانند در صورتی که بخاطر عمل اشتباه شوهرشان، مرتب به وی دستور بدهند، نه تنها مشکل حل نمی شود بلکه فاصله عاطفی آنها از هم زیاد می شود.

 

دوست همسرتان باشید

با همسرتان صحبت کنید ، ذکاوت بیشتری به خرج دهید و لذت هایی را که با دوستانش تجربه می کند شناسایی کنید.

 

چه بسا شما بتوانید آن شرایط را آماده کنید. آنچه تفریح را لذتبخش می کند، حس رهایی از مشکلات روزانه و افکار نگران کننده است.

 

در صورتی که تفریح شما و همسرتان اینگونه نیست، هشیار باشید و موانع را بشناسید.

 

مهارت ایجاد اعتدال بین تمامی امور زندگی موضوعی است که همه اشخاص به آن احتیاج دارند و شما و همسرتان هم از این امر مستثنا نخواهید بود.

 

اما حضور شما هم در کنار همسرتان و همراهی او در این امور، حائز اهمیت ویژه ای است؛ به دلیل آن که زمانیکه شما و همسرتان زندگی مشترکی را آغاز کردید، این تعهد را دادید که در هر مرحله کنار یکدیگر باشید؛ بدین ترتیب مشکلات زمانی حل خواهد شد که شما همراه همسرتان باشید و نه در مقابل او.

 

استفاده از جملات محبّت آمیز را فراموش نکنید 

فرض کنید مردی به منزل دیر می آید. همسرش هم نگران شده و بخاطر دلسوزی می گوید« باز که دیر آمدی و خبر ندادی؟» یا« تو همیشه دیر می آیی». اینگونه جمله ها با این که توهین نیست ولی به مرد شوک وارد می کند و امکان دارد مرد هم در پاسخ بگوید« اصلاً خوب کاری کردم، که دیر آمدم» یا« از این به بعد دیر تر هم خواهم آمد!» همین طور که می بینید استفاده از جملاتی مانند این جمله ها، امکان دارد سبب قطع رابطه عاطفی زوجین شود.

 

اکنون اگر خانم به همسرش بگوید« نگرانت بودم» یا« دلتنگت شده بودم». این جملات برای مرد ها یک بار عاطفی دارد و سبب می شود آنها در مورد این عملشان بیش تر فکر کنند و در مورد آن تصمیم جدیدی بگیرند. استفاده از جملات مثبت، یکی از مهارت های ارتباط مناسب است. این را هم بدانید که درصورتی که این مشکل برطرف شد ، باید خاطرات آنرا در زباله دان تاریخ زندگی تان بیندازید و هیچ وقت نه به آنها فکر و نه آن روز ها را یادآوری کنید.

 

در حق همسر کوتاهی نکنید

شخصی که در زندگی مشترک در انجام وظایف زناشویی و همسرداری کوتاهی می کند، خواسته یا ناخواسته سبب می شود که همسرش بیش از گذشته اوقات فراغت خویش را با دوستانش سپری کند، در این حالت امکان دارد مرد یا زن رشد یافته باشند، ولی چون همسرشان در ایفای نقش همسری ضعف هایی دارد، شخص با بودن بین دوستانش حس ارامش بیشتری کند، در واقع هنگامی که یک مرد یا زن نتواند نقش آفرینی صحیحی در منزل داشته باشد، کانون خانواده سرد می شود و یکی از زوجین ترجیح می دهد نیاز عاطفی اش را در جمع دوستان و گاه با نشاط های کاذب تأمین کند.

 

درباره احساستان با وی صحبت کنید 

به جای این که بخاطر وقت گذرانی با دوستانش وی را سرزنش کنید و یا با قهر و دعوا با وی مقابله کنید، از مهارت های ارتباط مؤثر برای بهبود شرایط کمک بگیرید. در یک موقعیت مناسب، در خصوص احساساتتان صادقانه با شوهرتان صحبت کنید. به وی بگویید نیاز دارید زمان بیشتری را با هم بگذرانید و فکر می کنید این مسئله به صمیمی تر شدن روابط عاطفیتان کمک زيادي خواهد کرد.

 

رفیق بازی همسر,رفیق بازی همسر در زندگی مشترک,اثرات رفیق بازی همسر در زندگی مشترک

نحوه برخورد با همسر رفیق باز

 

در مورد اهداف بزرگ زندگی مشترک تان صحبت کنید 

در یک زمان مناسب و زمانیکه ارامش کامل در ارتباطتان برقرار است به وی درباره عواقب بلند مدت رفیق بازی هشدار دهید. این که روابط شما در 5 سال آينده در کجا قرار خواهد داشت؟ و چه کارهایی برای تحکیم روابط دونفرتان در اولویت است؟ از وی بخواهید که پیشنهاد دهد چه طور میتوانید کیفیت رابطه تان را ارتقا دهید و در زمانیکه در کنار هم هستید ساعتهای خوشی را بگذرانید.

 

مواظب فرزندانتان باشید

زوج هایی که فرزند دارند باید بدانند این نوع روابط ممکن است به فرزندان اسیب وارد کند و این سردی عاطفه به آنها هم سرایت پیدا کند. حتی بعضی از فرزندان ممکن است سوگیری کنند و فقط با یکی از والدین رابطه دوستانه ای داشته باشند. با این روند محیط منزل سرد خواهد شد و حتی صحبت ها بصورت تلگرافی بین اشخاص ردوبدل می شود.

 

دوستی هایتان را با هم شریک شوید

زنان امادگی بیشتری دارند که خویش را در رابطه با همسر و بچه ها غرق کنند و تمام وقتشان را به این روابط اختصاص دهند. در مقابل مرد ها پس از ازدواج دوستانشان را کنار نمی گذارند. زن ها به علت روحیه خویش از مرد ها انتظار دارند مانند آن ها رفتار کنند ولی این درست نیست. بهتر است هر دو نفر درکنار این که با دوستانشان ارتباط دارند، همسرشان را هم به داشتن این روابط تشویق کنند.

 

درصورتی که همسر شما دوستان زيادي ندارد، میتوانید به وی برای گسترش روابطش کمک کنید. وی را تشویق کنید دوستانش را به شما نشان دهد و گاهی در مهمانی ها با حضور آنها شرکت کنید. مطمئن باشید درصورتی که همسرتان را در داشتن روابط محدود کنید، وی هم به خود اجازه می دهد چنين توقعی در مورد شما داشته باشد.

 

۴ گام تا رسیدن به تعادل در زندگی

۱) اول وضعیت فعلی خویش را بررسی کنید:آنچه را که تا کنون انجام داده اید بررسی کنید و جاهایی را که به قول معروف از خط اعتدال خارج شده اید شناسایی کنید.

 

۲) اهدافتان را مشخص کنید:برای این منظور فهرستی از اهدافتان را بنویسید و بر اساس اولویت دستیابی، آنها را مرتب کنید. بطور دقیق و واضح هر هدف را توضیح دهید.

 

۳) دوباره برنامه ریزی کنید:حال وقت آن رسیده، باتوجه به اولویت ها و باتوجه به آنچه تا کنون انجام داده اید، برنامه ای مناسب را تهیه کنید. اندکی وسواس به خرج دهید و جز به جز امور را مشخص کنید.

 

۴) جنبه های مختلف زندگیتان را بشناسید:علائق، مسوولیت ها، توان مندی ها و نیازمندی های خویش را بشناسید و نگذارید آن ها کنترل شما را در دست بگیرند. با شناسایی آنها میتوانید در مواقع لزوم به آنها ، بپردازید.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

دوشنبه 29 مهر 1398  11:01 AM
تشکرات از این پست
fardost
fardost
fardost
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 987
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به: رفیق بازی همسر در زندگی مشترک

این موضوع دوطرفه است گاهی زوجه به اینکارمی پردازد

شنبه 13 دی 1399  3:02 AM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها