0

ماشین لباسشویی مناسب خانه شما چیست؟

 
banehbazarche
banehbazarche
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1398 
تعداد پست ها : 5
محل سکونت : کردستان

ماشین لباسشویی مناسب خانه شما چیست؟

بدون شک ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین لوازم زندگی برای همه خانواده هاست. حتی تصور زندگی بدون ماشین لباسشویی و شستن حجم زیادی از  لباس ها به روش های سنتی، بسیار سخت و غیرقابل تحمل است. اگر قصد خرید لباسشویی برای جهیزیه را دارید، یا می خواهید ماشین لباسشویی قدیمی خود را با یک مدل جدید و پیشرفته تر تعویض نمایید، نیازمند کسب اطلاعات در مورد ماشین های لباسشویی، اصطلاحات مربوط به لباسشویی هستید تا لباسشویی مناسب خانه خود را بیابید.

در این مطلب به بررسی نکات مهم در مورد خرید ماشین لباسشویی می پردازیم.

ظرفیت ماشین لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی اولین و مهم ترین نکته ای است که باید هنگام خرید ماشین لباسشویی به آن توجه کنید. به طور کلی باید تعداد افراد خانواده و دفعات روشن کردن ماشین لباسشویی را در نظر بگیرید.

ظرفیت مناسب مصرف روزانه

بعضی خانواده ها ماشین لباسشویی خود را به دفعات زیادی در هفته روشن می کنند و به شستشوی روزانه لباس نیاز دارند. برای این دسته از افراد، الزامی وجود ندارد که ماشین های لباسشویی با ظرفیت بالا خریداری نمایند. اگر خانواده ای به صورت روزانه از ماشین لباسشویی استفاده می کند، حتی یک ماشین لباسشویی 6 کیلویی هم پاسخگوی نیاز آنان خواهدبود.

ظرفیت مناسب مصرف هفتگی

در صورتی که لباس های کثیف و ملافه های خود را در طول هفته جمع کرده و به یکباره شستشو می کنید، توصیه می کنیم با توجه به حجم لباس ها و تعداد اعضای خانواده، دستگاهی با ظرفیت مورد نیاز انتخاب نمایید. برای خانواده کوچک، ماشین لباسشویی با ظرفیت 5 تا 7 کیلوگرم، کفایت می کند. اما برای خانواده های پرجمعیتی که حجم لباس های آنان زیاد است، باید به ظرفیت های بالاتر مانند 9 تا 12 کیلوگرمی فکر کنید.

ظرفیت مناسب شستشوی قطعات بزرگ و حجیم

در صورتی که معمولا از ماشین لباسشویی خانگی برای شستشوی لباس های حجیم مانند کاپشن و پالتو و قطعاتی مانند پتو، لحاف و پرده استفاده می کنید، باید از ظرفیت های 9 کیلوگرم به بالا استفاده نمایید.

امکان شستشو با نصف گنجایش، برای هر ظرفیتی باید وجود داشته باشد!

توصیه می شود در هنگام خرید به وجود برنامه شستشوی اقتصادی یا شستشو با نصف ظرفیت توجه داشته باشید، زیرا با وجود این برنامه شستشو می توانید در صورت نیاز، پیش از جمع شدن لباس ها به اندازه ظرفیت ماشین، با تعداد کمتر لباس کثیف، ماشین لباسشویی را به کار انداخته و نگران مصرف انرژی و اسراف آب نباشید.

محل قرار گیری ماشین لباسشویی

محل قرار گیری ماشین لباسشویی و اندازه آن محل نکته دومی است که باید هنگام خرید و به خصوص خرید اینترنتی ماشین لباسشویی به آن توجه کنید.

ابتدا محل مورد نظر برای نصب ماشین لباسشویی در منزل را به دقت اندازه گیری نمایید. هنگام خرید اینترنتی ماشین لباسشویی یا خرید حضوری، در مورد ابعاد مدل انتخابی خود تحقیق کنید و مطمئن شوید که مدل مورد نظر شما در فضای مخصوص جای می گیرد.

طراحی درب از بالا یا درب از جلو

در سالهای گذشته تنها ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک و دستی، به صورت درب از بالا ساخته می شدند، اما اینک ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک دیجیتال نیز با طراحی درب از بالا تولید می شوند. تنها چیزی که برای انتخاب طراحی ماشین لباسشویی لازم است به آن توجه نمایید، محل قرار گیری ماشین در منزل شماست.

  • باید دقت داشته باشید که مدل های درب از بالا و همین طور درب از جلو برای همه خانه ها و فضا ها مناسب نیستند. مدل های درب از بالا بیشتر برای قرارگیری در حمام و رختشویخانه (لاندری) مناسب هستند.
  • در اکثر خانه ها جای مخصوص لباسشویی در قسمت زیرین سنگ کابینت آشپزخانه تعبیه شده است، بنابراین افراد ساکن در این خانه ها، نمی توانند از ماشین های درب از بالا استفاده نمایند.
  • از طرفی اگر محل قرارگیری ماشین لباسشویی کنار دیوار است باید به جهت باز شدن در آن دقت داشته باشید، زیرا ممکن است دیوار مانع از باز شدن کامل در دستگاه شده و ورود و خروج لباس ها با مشکل مواجه شود.
  • در اکثر خانه های ایرانی، فضای مخصوصی برای رختشویخانه وجود ندارد. اما درصورتی که فضای لاندری یا رختشویخانه جداگانه در منزل شما وجود دارد، محدودیتی در انتخاب نوع طراحی ماشین لباسشویی و اندازه آن نخواهید داشت.

نمایشگر دیجیتال

نمایشگر دیجیتال ماشین لباسشویی

وجود نمایشگر دیجیتال در ماشین های لباسشویی مزیت بزرگی محسوب می شود، زیرا باوجود این نمایشگرها، می توانید زمان باقی مانده شستشو ، دور خشک کن و سایر تنظیمات شستشو را ببینید و برنامه شستشو را راحت تر تنظیم کنید.

اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک

در ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک که بیشتر در دهه های گذشته استفاده می شد، شستشوی لباس ها باید با حضور کاربر انجام میشد. کاربر باید خود ماده شوینده را داخل محفظه شستشو ریخته و سپس درجه حرارت آب را تنظیم نموده و ورودی آب را باز نماید. پس از اتمام شستشو باید به صورت دستی، شیر تخلیه را باز نموده و منتظر تخلیه آب دستگاه بماند.

در ماشین های نیمه اتوماتیک دوقلو، پس از اتمام شستشو و تخلیه آب، باید لباس ها را برای خشک کردن در محفظه کناری قرار دهید تا عملیات چرخاندن یا خشک کردن انجام شود.

در تمام این مراحل به حضور کاربر و مداخله او نیاز می باشد. زیاد جالب به نظر نمی رسد، نه؟

اما ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک، در کنار معایب خود، مزایایی هم دارند. با استفاده از این ماشین های دوقولوی قدیمی می توانید از هرنوع ماده شوینده ای که بخواهید استفاده کنید. بنابراین در استفاده از مایع سفید کننده، صابون و حتی پودر شستشوی دستی، هیچ محدودیتی نخواهید داشت.

عملکرد این ماشین های لباسشویی در مقایسه با ماشین های پیشرفته و دیجیتال امروزی، بسیار ساده تر است. ماشین های لباسشویی دوقلو در صورت خرابی راحت تر تعمیر می شوند و به همین دلیل هزینه کمتری جهت تعمیر آن میپردازید.

مصرف برق کمتر از دیگر مزایای ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک است. علاوه بر این، ماشین های دوقلو قیمت کمتری دارند.

در ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک تمامی عملیات شستشو توسط ماشین انجام شده و هیچ نیازی به مداخله شما نیست. تنها لازم است در ابتدای شستشو، ماده شوینده را اضافه کرده و برنامه دلخواه خود را تنظیم نموده و دکمه استارت را بفشارید.

این ماشین ها فضای کمتری را اشغال کرده و با شستشوی اتوماتیک و عدم نیاز به حضور شما، در مصرف زمان صرفه جویی خواهد شد.

با خرید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک، می توانید از برنامه مختلف شستشو برای شستشوی لباس هایی با جنس متفاوت استفاده کنید و نگران خراب شدن الیاف پارچه های خود نباشید.

اهمیت قفل کودک در ماشین لباسشویی

اهمیت قفل کودک در ماشین لباسشویی

وجود قفل کودک برای خانوار هایی که فرزندان خردسال در منزل دارند، از هر آپشنی ضروری تر است. ممکن است کودکان به دلیل کنجکاوی طبیعی خود، در ماشین را باز کرده و خطرات جبران ناپذیری به وجود آورند.

علاوه بر این با وجود قفل کودک، برنامه شستشو به دلیل فشردن دکمه ها و چرخاندن بی مورد پیچ های تنظیم، دچار اختلال نمی شود.

موتور مستقیم یا تسمه ای

در ماشین های لباسشویی موتور مستقیم یا Direct Drive موتور دستگاه مستقیما به دیگ شستشو متصل است و عملیات شستشو و حرکت دادن درام ماشین، بدون نیاز به تسمه صورت میگیرد.

در صورتی که در ماشین های تسمه ای ، موتور در قسمت پایین درام قرار گرفته است و به وسیله تسمه عملیات چرخاندن و شستشوی لباس را انجام میدهد.

مزیت موتور های دایرکت درایو، سروصدا و لرزش کمتر هنگام شستشو است. علاوه بر این این ماشین های لباسشویی کمتر دچار خرابی موتور می شوند.

خرید اینترنتی ماشین لباسشویی از بانه بازارچه

  • با خرید اینترنتی ماشین لباسشویی از بانه بازارچه می توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. زیرا تمامی مدل های موجود در فروشگاه بانه بازارچه، با قیمت بانه ارائه می شوند.
  • بانه بازارچه با ارائه گارانتی 18 ماهه، ضمانت تعویض 7 روزه محصول و تضمین اصل بودن دستگاه، خیال شما را هنگام خرید اینترنتی لباسشویی آسوده می کند.
  • بانه بازارچه با داشتن نماد اعتماد الکترونیکی و پشتیبانی تلفنی موجب اطمینان بیشتر شما هنگام خرید ماشین لباسشویی خواهد شد.
دوشنبه 22 مهر 1398  12:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها