0

عواملی که باعث خراب شدن ماشین لباسشویی می شوند

 
banehbazarche
banehbazarche
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1398 
تعداد پست ها : 5
محل سکونت : کردستان

عواملی که باعث خراب شدن ماشین لباسشویی می شوند

نباید های ماشین لباسشویی

خرید لباسشویی یکی از اصلی ترین کارهایی است که هنگام خرید لوازم خانگی یا جهیزیه باید به آن توجه نمود. ماشین لباسشویی  از لوازم بسیار ضروری خانواده هاست و زندگی بدون یک دستگاه ماشین لباسشویی بسیار دشوار است.

شاید این جمله عجیب به نظر برسد، ولی اهمیت وجود ماشین لباسشویی در منزل، هنگامی مشخص می شود که ماشین لباسشویی دچار خرابی و مشکل شود، مجبور به شستن لباس ها با دست باشید.  عوامل متعددی باعث خرابی ماشین لباسشویی می شوند. بعضی از ما به صورت ناخواسته، به گونه ای از این وسیله استفاده می کنیم که موجب کوتاه شدن طول عمر مفید آن می شویم. در این مقاله تعدادی از مواردی که باعث خراب شدن ماشین لباسشویی می شوند را بررسی می کنیم.

1.  عدم توجه به وزن لباس ها

خرابی لباسشویی به دلیل عدم توجه به وزن لباس ها

بهتر است قبل از هر چیز هنگام خرید ماشین لباسشویی به ظرفیت دستگاه و نیاز خود توجه کنید. در صورتی که تعداد افراد زیادی در خانه شما زندگی نمی کنند، خرید ماشین لباسشویی 12 کیلویی چندان عاقلانه نیست.

در صورتی که ظرفیت ماشین لباسشویی شما بالاست، برای شروع به کار ماشین و شستشوی لباس ها باید صبر کنید تا لباس های کثیف به اندازه ظرفیت ماشین لباسشویی برسد. در غیر این صورت با روشن کردن ماشین و شستشوی مقدار کمی لباس، تنها آب، انرژی برق و مواد شوینده را به هدر داده اید.

در صورتی که بیش از اندازه لباس کثیف داخل دستگاه بریزید، فشار زیادی به دستگاه وارد می شود. لباس های کثیف به هم می چسبند و فضای کافی برای حرکت کردن داخل دیگ نخواهند داشت. شستشوی لباس بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی نه تنها به آن فشار زیادی وارد می کند، بلکه لباس های شما را نیز کاملا تمیز نمی کند.

نکته قابل توجه این است که هنگام خرید یک ماشین لباسشویی با ظرفیت 9 کیلویی، باید بدانید که مقدار لباس های خشکی که این ماشین می تواند بشوید، 9 کیلوگرم است. قطعا نه کیلوگرم لباس خشک، پس از شروع شستشو و خیس شدن، وزن خیلی بیشتری پیدا می کنند، اما در صورتی که بیش از ظرفیت دستگاه، لباس داخل ماشین نریخته باشید، هیچ مشکلی به وجود نمی آید.

 

2.  بستن درب لباسشویی بلافاصله بعد از شستن لباس ها

بستن درب لباسشویی بلافاصله بعد از شستن لباس ها

هنگامی که شستشوی لباس ها به پایان رسید، بهتر است در دستگاه را باز بگذارید تا رطوبت باقی مانده در ماشین لباسشویی کاملا خارج شود. به این ترتیب، هنگام شستشوی بعدی، بوی نامطبوع رطوبت های باقی مانده به لباس ها سرایت نخواهد کرد.

باز گذاشتن در ماشین لباسشویی پس از اتمام شستشو، باعث می شود تا فرصت رشد را از باکتری ها و قارچ ها بگیرید و محیط داخلی ماشین و دیگ شستشو را بهداشتی و سالم نگه دارید.

در صورتی که در ماشین لباسشویی پس از شستشو، تا مدت زیادی بسته بماند و رطوبت داخل دیگ خارج نشود، حتی ممکن است ، شاهد رشد کپک و مشکلات بهداشتی ناشی از آن در محفظه شستشو باشیم .

3.  استفاده از شوینده های نامناسب

استفاده از شوینده های نامناسب در لباسشویی

استفاده از شوینده مناسب برای ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین نکاتی است که می تواند باعث طول عمر دستگاه شما شود. شوینده های مناسب ماشین لباس شویی، فرمول ویژه ای دارند و در ترکیب با آب و حرکت کردن لباس ها، کف نمی کنند. از طرفی دیگر شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی، ذراتی با قابلیت حل شدن بالا دارند و به سرعت در آب ترکیب می شوند. این فرمول ساخت و ویژگی باعث می شود تا ذرات درشت مواد شوینده به صورت حل نشده وارد سوراخ های دیگ شستشو  نشده و ماشین لباسشویی آسیب نبیند.

پودرهای دستی و سایر مواد شوینده، برای استفاده در ماشین های لباسشویی مناسب نیستند. این مواد شوینده دستی، هنگام شستشو کف بسیار زیادی تولید می کنند که می تواند منجر به آسیب جدی دستگاه شود.

علاوه بر آن پودر های دستی، ذرات درشتی داشته و قابلیت انحلال آن کمتر است. از این رو ممکن است این ذرات درشت به صورت حل نشده وارد سوراخ های دیگ شستشو شوند و با تجمع و رسوب در آن ، آسیب جدی به ماشین وارد کنند.

4.  استفاده بی جهت از عملکرد یک برنامه در دراز مدت

استفاده بی جهت از عملکرد یک برنامه لباسشویی در دراز مدت

ماشین های لباسشویی تعداد زیادی برنامه برای شستشوی لباس هایی با شرایط و جنس های متفاوت دارند. بهتر است از برنامه های متنوع دستگاه خود استفاده کرده و به طور مداوم از یک برنامه خاص استفاده نکنید. استفاده از یک برنامه باعث می شود تا به دستگاه فشار وارد شود.

مثلا اگر همیشه از درجه حرارت بالای آب برای شستن لباس استفاده می کنید، ممکن است به مرور زمان به قسمت های تنظیم دمای ماشین آسیب وارد شود.

5. تراز نبودن ماشین لباسشویی

در صورتی که ماشین لباسشویی شما هنگام کارکردن، تکان های بسیار شدید و غیر عادی دارد یا به سمت اطراف خود حرکت می کند، در وضعیت مناسبی قرار نگرفته است. تراز نبودن سطح زیر ماشین لباسشویی، موجب می شود تا لباسشویی هنگام چرخش، نتواند تعادل خود را حفظ کرده و تکان های شدیدی بخورد و حتی به سمت جلو حرکت کند. این وضعیت در دراز مدت می تواند آسیب های جدی به دستگاه شما وارد کند.

استفاده از جرمگیر را فراموش نکنید

تمامی ماشین های لباسشویی پس از مدتی استفاده و شستشوی لباس ها، در قسمت های مختلف خود دچار جرم و رسوباتی می شوند که نیاز به تمیز شدن دارد. برای رسوب زدایی ماشین لباسشویی خود می توانید از قرص های رسوب زدا، پودر جرمگیر لباسشویی و یا ترکیبات خانگی مانند سرکه و جوش شیرین استفاده نمایید.

هنگام استفاده از این ترکیبات باید توجه داشته باشید که ممکن است مواد اسیدی به قسمت های پلاستیکی مانند واشر در دستگاه آسیب بزنند.

بهترین و مطمئن ترین راه برای جرمگیری، استفاده از پودر جرمگیر و روشن کردن بدون لباس ماشین است . در صورتی که به صورت منظم و پس از هر چند مرتبه شستشو از این پودرها استفاده نمایید، رسوبات و جرم باقی مانده در قسمت های پشت دیگ شستشو و فیلتر های ماشین نیز از بین می روند.

تمیز کردن لاستیک یا واشر دور در و محفظه مواد شوینده را نیز فراموش نکنید، زیرا این مکان ها می توانند رطوبت را در خود حفظ کنند و محل مناسبی برای رویش قارچ و باکتری های بیماری زا باشند. علاوه بر این آلودگی این محل ها، ممکن است باعث بوی نامطبوع لباس ها نیز بشود.

 

بانه بازارچه ، خریدی مطمئن و ارزان قیمت از بانه

برای خرید اینترنتی لباسشویی گزینه های مختلفی وجود دارد. بعضی از خانواده ترجیح می دهند خردی خود را از فروشگاه های لوازم خانگی انجام دهند. برخی دیگر خرید خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. در هردوی این موارد خرید ماشین لباسشویی به همراه ارائه گارانتی خواهد بود.

اما گزینه سومی هم وجود دارد. خرید ماشین لباسشویی از بانه، می تواند تصمیمی اقتصادی برای خانواده ها باشد.

خرید از بانه به دلیل حذف هزینه های مالیات و عوارض، هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

فروشگاه اینترنتی بانه بازارچه، برای کمک به اقتصاد خانواده ها و فراهم کردن خریدی راحت و مطمئن به کمک شما آمده است. با مراجعه به وب سایت بانه بازارچه می توانید انواع محصولات بازار بانه را به همراه مشخصات آنها بررسی کرده و پس از بررسی دقیق و مقایسه مدل های موجود، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش دهید.

ماشین لباسشویی مورد نظر شما در اسرع وقت به آدرس شما ارسال خواهد شد. می توانید هزینه محصول خریداری شده را در منزل و هنگام تحویل کالا به پیک بانه بازارچه بپردازید.

سه شنبه 16 مهر 1398  4:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها