0

دانلود کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن با صدای عادل فردوسی پور

 
lifestylelearn
lifestylelearn
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1397 
تعداد پست ها : 4
محل سکونت : tehran

دانلود کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن با صدای عادل فردوسی پور

کتاب فوتبال علیه دشمن

فوتبال چیزی جدا از مردم سرزمینش نیست. هر روز و هر لحظه در خیابان، خانه، محل کار و تحصیل، زن و مرد تحت تاثیر فوتبال هستند. هیجان طرفداری از تیم مورد علاقه و پیگیری مسابقات فوتبالی به کنار، حواشی ماجراهای فوتبالی از جذابیت‌های این پدیده‌ی جهانی به شمار می‌رود. فوتبال، در چنین شرایطی از یک بازی تیمی فراتر می‌رود و تبدیل می‌شود به یک آیین؛ آیینی درباره‌ی قل خوردن‌های بی‌وقفه‌ی یک توپ.

فوتبال عیله دشمن، سیاحتی در گوشه کنار جهان

فوتبال را می‌توان از جهات مختلفی بررسی کرد. دیگر عجیب نیست که فوتبال می‌تواند تماشاگرانش را تا نیمه‌های شب بیدار نگه دارد یا آن‌ها را از راه‌های دور به استادیوم‌ها برساند. عشق هواداران فوتبالی برای حمایت از تیم مورد علاقه‌شان و اشتیاق به داشتن عکس با بازیکنان تحسین شده هم یک جریان همگانی در سراسر جهان محسوب می‌شود.

کتاب فوتبال علیه دشمن با عنوان اصلی Football Against the Enemy با دیدی اجتماعی به فوتبال نگاه می‌کند. سایمون کوپر، نویسنده‌ی کتاب می‌خواهد بداند که هر جای دنیا چگونه فوتبال بازی می‌کنند و چطور به تماشای آن می‌نشینند. پس او به 22 کشور مختلف جهان سفر می‌کند، در هتل‌های ارزان‌قیمت مستقر می‌شود و با مردم فوتبال‌دوست کوچه و بازار حشر و نشر می‌کند تا پرده از راز جذابیت فوتبالی بردارد. ماجراهایی که او از حواشی فوتبال تعریف می‌کند مثل ماجرای ژنرالی آرژانتینی، خواننده را با یادآوری اتفاقات مشابه در جامعه‌اش با خود همراه می‌کند و باعث همذات‌پنداری او می‌شود.

در همه جای دنیا، فوتبال با سیاست گره خورده است. یادداشت‌های كوپر، کتاب فوتبال علیه دشمن را به یک سفرنامه فوتبالی تبدیل کرده که به دنبال واکاوی تاثیر سیاست بر فوتبال است. از این نظر، فوتبال به عنوان یک ابزار کارآمد برای همراه کردن طیف وسیعی هوادار فوتبالی در برابر یک هدف مشترک یعنی دشمن استفاده می‌شود.

بنابراین گاهی می‌شود نفرت تاریخی طرفداران دو تیم را در بازی‌های ملی آن دو کشور پی گرفت. از طرفی، سیاستمداران از راه محبوبیت این ورزش می‌خواهند برای خود امتیاز سیاسی به دست آورند و بازی‌کنان و مربیان مطرح هم در تلاش‌اند تا با استفاده از شهرت خود به جایگاهی سیاسی برسند یا حزبی را حمایت کنند. رد این استفاده‎‌های سیاسی را به سادگی می‌توان در اخبار و حواشی همیشگی فوتبال دنبال کرد. نکته‌ی جالب این است که این مسئله در سطح جهانی فراگیر است و به جغرافیای خاصی هم محدود نمی‌شود. فوتبال علیه دشمن با ترجمه‌ی عادل فردوسی پور توسط نشر چشمه منتشر شده است.

منبع: فیدیبو

سه شنبه 9 مهر 1398  4:41 PM
تشکرات از این پست
ehsan007060
دسترسی سریع به انجمن ها