چرایی اهمیت پیاده روی روز اربعین از آیت الله بهجت

 
bahes110
bahes110
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1397 
تعداد پست ها : 620
محل سکونت : قم

چرایی اهمیت پیاده روی روز اربعین از آیت الله بهجت

یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا

بهجت العرفا آیت الله محمدتقی بهجت فومنی(ره) درباره ی نقش پیاده روی روز اربعین می گوید:" روایت است که امام زمان(عج) که ظهور فرمود، پنج ندا می کند به اهل عالم، اَلا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین قَتَلُوهُ عَطشاناً، اَلا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین سحقوه عدوانا،...

 امام زمان، خودش را به واسطه ی امام حسین علیه السلام به همه ی عالم معرفی می کنند ... بنابراین در آن زمان باید همه  مردم عالم، حسین علیه السلام  را شناخته باشند... اما الان هنوز همه  مردم عالم، حسین علیه السلام را نمی شناسند و این تقصیر ماست، چون ما برای سیدالشهدا علیه السلام  طوری فریاد نزدیم که همه ی عالم صدای ما را بشنود، پیاده روی اربعین بهترین فرصت برای معرّفی حسین علیه السلام  به عالم است."

منبع: http://qurantv.ir/دانش-و-بینش/ویژه-نامه/405-اهمیت-پیاده روی-ازنجف-تا-کربلا

 

 

شش سالی هست که پیاده روی اربعین تا کربلا با جمعیّت زیاد شروع شده امسال بیست و شش میلیون نفراز شصت کشور جهان زائر کربلا شدند، و مبلّغ امام حسین علیه السلام. 

 معرّفی فرزند علی مرتضی و فاطمه زهرا  شروع شده، همزمان مظلومیّت زینب کبری و اهل بیت آخرین پیامبرخدا حضرت محمّد صلی الله علیه و آله  و اوّلین پیشوای مسلمین حضرت علی علیه السلام و دوّمین امام معصوم مسلمین حضرت حسن بن علی علیه السلام و دین اسلام نیز معرّفی می شود. 

حضور اقلیت های مذهبی در کربلا نیز این نوید را می دهد که این پیاده روی، طلیعه ظهور دوازدهمین امام معصوم و رهبر جهانیان هست.

هیچ نهاد و مرجع تقلید و... دعوت به پیاده روی مردم تا کربلا در اربعین را نکرده حتّی رسانه ها نیز هر سال در برابر عمل انجام شده عاشقان حسین قرار می گیرند و می دوند تا از سیل جمعیّت عقب ننمانند.

 پیاده روی اربعین، پیروزی شهدای عاشورا و اقتدار امام حسین علیه السلام و تسخیر قلوب مسلمانان، حتی آزادگان جهان را ثابت می کند. 

سال دیگر قطعا گسترده تر از حال خواهد شد، چون صدای پای یوسف زهرا می آید. لشکر امام زمان از ایران و عراق و... در حال شکل گیری هست عاشقان حسین، عاشقان مهدی هم هستند.

صدای پای حسین زمان مهدی زهرا می آید، با روشنگری مردم و جهانیان در شناساندن اباعبدالله الحسین علیه السلام در حدّ  توان بکوشیم. 

 

فلسفه پیاده روی اربعین چیست؟

شنبه 30 شهریور 1398  4:04 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon nazaninfatemeh khaliln victoryone mamadbayat ali_81
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1389
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:چرایی اهمیت پیاده روی روز اربعین از آیت الله بهجت

خدا به همه داخواهان قوت زیارت را عنایت فرمایند.

سه شنبه 9 مهر 1398  6:42 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
دسترسی سریع به انجمن ها