سایه شوم تاریکی بر بزرگترین پارک سنگی بندرعباس!

 
ali_81
ali_81
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 8423
محل سکونت : اصفهان

سایه شوم تاریکی بر بزرگترین پارک سنگی بندرعباس!

با گذشت قریب به ۲۰ماه از بهره برداری از بزرگترین پارک سنگی بندرعباس امروزه علاوه بر خاموشی آبشارهای درون آن شاهد تاریکی مطلق آن نیز هستیم؛ نبود روشنایی در این پارک سبب شده زمان استفاده از این پارک تنها تا قبل از غروب خورشید باشد زیرا بعد از آن خوف ترسناکی محوطه این پارک بزرگ را فرا می گیرد.

 

سایه شوم تاریکی بر بزرگترین پارک سنگی بندرعباس!

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ پارک ها به عنوان مهمترین مکان بازی و ورزش به شمار می رود و در دنیای امروزی می توان به جرات گفت یکی از نیازهای ضروری جامعه داشتن پارک مجهز بوده تا شهروندان اوقات فراغت خود را در آن پر کنند.

با رونق آپارتمان نشینی و نبود حیات بازی برای کودکان ، پارک ها مهمترین تفرجگاه شهر ها محسوب می شود تا کودکان انرژی های کودکی خود را تخلیه سازند و بزرگسالان به گفتگو در کنار یکدیگر بپردازند.

پارک ها در کنار داشتن وسایل بازی برای کودکان باید مجهز به وسایل ورزشی نیز باشد تا نوجوانان در آن مکان ها به تخلیه انرژی ها و شور جوانی بپردازند.

شهر بندرعباس به عنوان پایتخت اقتصادی کشور دارای بوستان های فراوانی بوده که در سال های اخیر شهرداری بندرعباس شعار «هر محله یه تا پارک» را سر داده و در محلات مختلف اقدام به ساخت پارک کرده که این اقدام شایسته قابل تقدیر است.

سایه شوم تاریکی بر بزرگترین پارک سنگی بندرعباس

رشد روز افزون پارک ها در شهرها احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارد و این امر مسئولیت شهرداری را در قبال آن افزایش می دهد.

پارک دو نیم هکتاری معلم به عنوان بز  رگترین پارک محله ای بندرعباس در دهه فجر ۱۳۹۶ با حضور جمع زیادی از مسئولان استان به بهره برداری رسید و نوری امیدی را برای اهالی کوی امیر که زمان زیادی در انتظار داشتن پارکی مجهز بودند را روشن ساخت.

نمازخانه، پیست دوچرخه سواری، پیاده رو، فضای سبز مزین به نخل ازجمله مزیت های بزرگترین پارک محله ای بندرعباس بود که مسئولان از آن نام می برند.

امینی، شهردار بندرعباس در مراسم افتتاح این پارک به تشریح وضعیت مکان احداث پروژه و چگونگی دریافت ایده ساخت پارک پرداخت و بیان کرد: تا سال گذشته مکان فعلی پارک، محوطه ای خاکی و ناهموار بود که با پیگیری یکی از اهالی و پیشنهاد این شهروند، کلنگ احداث پارک به زمین زده شد.

وی افزود: با تصویب اعتبار، عملیات اجرایی پروژه از ابتدای امسال آغاز شد و امروز شاهد افتتاح یکی از پارک های نمونه شهر بندرعباس به نام معلم در کوی امیر هستیم.

امینی از اهالی کوی امیر خواست در حفظ و نگهداری پارک با عوامل شهرداری همکاری داشته باشند.

با گذشت قریب به ۲۰ماه از بهره برداری از این پارک امروزه علاوه بر خاموشی آبشارهای درون آن شاهد تاریکی مطلق بزرگترین پارک محله ای بندرعباس نیز هستیم نبود روشنایی در این پارک سبب شده زمان استفاده از این پارک تنها تا قبل از غروب خورشید باشد زیرا بعد از آن خوف ترسناکی محوطه این پارک بزرگ را فرا می گیرد.

تاریکی که مامنی امن برای نا امنی به شمار می رود به دنبال خود هزار و یک مشکل از جمله وقوع سرقت، ایجاد مزاحمت ها و بزه کاری های اجتماعی و…. را به دنبال دارد و این امر باعث گلایه مندی شهروندان محله کوی امیر شده است.

تاریکی پارک، مامنی امن برای نا امنی!

مریم محمدی، یکی از شهروندان محله کوی امیر در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز با اشاره به تاریکی مطلق بزرگترین پارک سنگی بندرعباس اظهار کرد: چندین ماه است که تاریکی بر این پارک حاکم شده و مسئولان همتی برای رفع ایرادات روشنایی آن ندارند.

این شهروند تصریح کرد: تاریکی فرصتی را برای سودجویان به وجود آورده تا این پارک تبدیل به پاتوقی برای بزه کاری های اجتماعی و یا مکانی برای استعمال دخانیات نوجوانان و جوانان به دور از چشم خانواده خود باشند.

محمدی عنوان کرد: وجود پارک مجهز به پیست دوچرخه سواری و مکانی برای بازی کودکان و پیاده یکی از نیازهای مهم محله کوی امیر بود که شهرداری آن را فراهم ساخت اما در حال حاضر نبود روشنایی تبدیل به معضلی عظیم برای شهروندان شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم که شهردار همان گونه که برای ساخت این پارک بنا به درخواست شهروندان در کمترین زمان ممکن اقدام کردند برای رفع مشکلات آن نیز در کوتاه ترین زمان اقدام کنند.

گفتنی است که تاریکی بوستان های بندرعباس تنها به این پارک ختم نمی شود بلکه پارک های فراوانی از جمله پارک دباغیان، بوستان خلیج فارس و…. نیز وجود دارد که علاوه بر تاریکی از مشکلات زیر ساختی مانند نبود وسایل بازی مناسب و فرسوده، نداشتن درخت و فضای سبز، وضعیت اسف بار سرویس های بهداشتی و…. رنج می برد.

علی ای حال انتظار می رود شهرداری بندرعباس همان گونه که شعار هر محله دارای یک پارک را سر می دهد رسیدگی به امورات پارک را نیز فراموش نکند و در کمترین زمان ممکن معضل تاریکی که بزرگترین پارک محله ای سنگی را نیز مرتفع بسازد.

یک شنبه 10 شهریور 1398  11:38 AM
تشکرات از این پست
mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها