احیای حق و از بین رفتن ظلم

hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 3209

اگر از عمر عالم یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را آنقدر طولانی می کند تا مردی از خاندان من که همنام من است، ظهور کند و زمین را….

به این آیات توجّه فرمایید: «وَ اُمِرتُ لأعدِلَ بَینَکُم»[1]...(بگو) مأمورم که در میان شما (به) عدالت (رفتار) کنم. «إعدِلُوا هُوَ أقرَبُ لِلتّقوَی»[2] به عدالت رفتار کنید که به پرهیزکاری نزدیک تر است! وجود مقدس ولی عصر «عجل الله تعالی فرجه الشریف» می خواهند بساط ظلم را برچینند و باطل را از میان بردارند و عدل را در سراسر جهان بگسترانند. در این رابطه، احادیثی وارد شده است که شاید شنیده باشید.
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرموده اند: «لَو لَم یبق مِنَ الدنیا إلّا یومٌ واحدٌ لَطوَّلَ اللهُ ذَلِکَ الیومَ حتَّی یبعَثَ اللهُ فِیهِ رَجُلاً مِن وُلدِی یوَاطِی اسمُهُ اسمِی یملَؤَهَا عَدلاً و قسطاً کَمَا مُلِئَت ظُلماً و جَوراً.»[3] اگر از عمر عالم یک روز باقی مانده باشد، خداوند آن روز را آنقدر طولانی می کند تا مردی از خاندان من که همنام من است، ظهور کند و زمین را همان طور که از ظلم و جور پُر شده است، مملو از عدل و داد کند. یکی از پیام های دین، احیای عدل و برچیدن ظلم است. اگر ما می خواهیم امروز قلب رسول الله (صلی الله علیه و آله)، ارواح ائمه طاهرین (علیهم السلام)، روح آقا امام رضا (علیه السلام)، قلب مقدس ولی عصر و در حقیقت خداوند متعال از ما راضی باشد، همت کنیم و ارزش های اسلامی را ارج نهاده و احیا کنیم.

سخنرانی: حجت الاسلام و المسلمین نظری منفرد، رواق امام خمینی رحمه الله، 21 تیر1390
منبع: کتاب مشکات، خاتم ولایت، معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی

یک شنبه 27 مرداد 1398  1:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها