سراوان؛ به بهشت کوچک ما خوش آمدید

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 38269
محل سکونت : اصفهان

سراوان؛ به بهشت کوچک ما خوش آمدید

ایرانگردی، گیلان، رشت

 

اولین جلوه منحصربه‌فرد پارک سراوان دریاچه آن است. در نگاه اول شبیه زمینی پوشیده از چمن است اما کمی بعد قایق‌های داخل آب، این شیطنت را لو خواهند داد.

سراوان

پارک جنگلی سراوان

پارک جنگلی سراوان

پارکی بسیار زیبا در رشت واقع‌ شده. یکی از پارک‌های جنگلی گیلان با جلوه‌ای بسیار تماشایی. دریاچه‌ای خوش‌منظره در دلش جای دارد به همین نام، سراوان. لذت قایق‌سواری را به شما می‌دهد و در زمین پینت‎بالش هیجان تیراندازی. آوای پرندگانش روح‌نواز است و سایه درختانش فرح‌بخش. اصلاً این پارک منتظر است تا حال دل‎تان را خوب کند.

جنگل سراوان

چطور برویم؟

به گیلان برسید. کیلومتر ۱۷ جاده رشت – تهران را بپیمایید. سمت غرب جاده یکی از جاذبه‌های دیدنی استان گیلان، از قدیمی‌ترین ﻋﺮﺻﻪ‌ﻫﺎی ﺟﻨﮕﻠﯽ این استان، با چشم‌اندازهای بی‌نظیری خود را می‌نماید.

پارک سراوان

بیشتر گردشگران و طبیعت‎گردان یک‌راست سراغ جنگل و رود و آبشار این پارک می‌روند. اما مسافران خارج گیلان و خود گیلانی‌ها بیشتر برای زمین پینت‎بالش به این پارک مراجعه می‌کنند

دریاچه پارک سراوان

در پارک چه کنیم؟

سالانه پارک جنگلی سراوان  میزبان گردشگران زیادی است که خاطرات خوششان را در این پارک تکمیل می‌کنند.

مثل قایق سواری

اولین جلوه منحصربه‌فرد پارک سراوان دریاچه آن است. در نگاه اول شبیه زمینی پوشیده از چمن است اما کمی بعد قایق‌های داخل آب این شیطنت را لو خواهند داد.

دریاچه سراوان

قایق‌ها را سوار شوید و در کنار زیبایی‌های چشم‌نواز جنگل می‌توانید به سمفونی باشکوه سکوت گوش جان بسپارید. صدای پرندگان ناشناخته گاهی این سکوت را می‌شکند اما خود جاذبه‌ای بی‌نظیر برای پرنده‌نگران این پارک است.

پاییز سراوان

مثل پیک نیک

از نظر نگارنده پیک‌نیک و کمپ‎زنی جزء لاینفک جنگل‌نوردی‌است. شلوغ‌ترین قسمت پارک سراوان لب رودخانه آن است. بیشتر گردشگران و مسافران را خواهید دید که در زیبایی شگرف جنگل، چادری زده و کمپی برپا کرده‌اند. افراد زیادی ترجیح می‌دهند قاب خاطراتشان پر از عکس‌های دسته‌جمعی با خانواده باشد. وه! چه آلبوم خاطره‌انگیزی خواهد شد.

پیک نیک در سراوان

مثل جاده گردی

چه کار لذت‌بخش دیگری را در شمال کشور سراغ دارید که غیر از رانندگی در جاده‌های زیبای شمال روح‎تان را تازه کند؟ با نم باران و نسیم خنکی که به صورت‎تان خواهد خورد. در جنگل سراوان جاده‌های بسیار زیبایی با درختان چندین ساله دارد که همچون نگهبانان دو طرف جاده ایستاده‌اند و ورود شما را به این قصر جنگلی اسرارآمیز تمجید می‌کنند.

درختان جنگل سراوان

مثل موتورسواری

یک جاذبه پر‌هیجان در سراوان هست که از کم‌نظیرترین آن‌ها در کل پارک‌های جنگلی ایران حساب می‌شود. در این پارک جنگلی، موتور چهارچرخه‌هایی است که می‌توانید جنگل را با آن‌ها بچرخید و خون‎تان را از آدرنالین و هیجان لبریز کنید.

موت.رسواری در سراوان

پینت بال

در پارک جنگلی سراوان فضایی جذاب برای انجام تفریح پینت‎بال تعبیه‌شده. و امکانات خوبی هم برای آن وجود دارد. نخستین زمین پینت‎بال جنگلی.  1200 متر مربع مساحت دارد و می‌توانید به‌راحتی دوست‎تان را از پشت درختان نشانه بگیرید.

پینت بال سراوان

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
سه شنبه 22 مرداد 1398  10:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها