عنايت امام زمان علیه السلام به موضوع غيبت

nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 70344

عنايت امام زمان علیه السلام به موضوع غيبت

شخص امام عصر عليه السلام به بحث غيبت عنايت خاصى دارد زيرا شيخ صدوق قدس سره كه يكى از اركان محدثين شيعه و از بزرگان جهان تشيع و فقاهت است در مقدمۀ كتاب كمال‌الدين و تمام النعمه مى‌نويسد:

مدتى در نيشابور توقف داشتم، حال آنكه زن و فرزند و برادران همه در شهر رى بودند و شبى در فكر رفته بودم كه چرا اينگونه اتفاق افتاده (ظاهراً اين جدائى باعث غم و غصه ايشان شده بود و برايش مشكل ايجاد كرده بود) و با همين فكر بخواب رفتم و در عالم رؤيا ديدم كه در مسجدالحرام هستم و مشغول طواف كردن در اطراف بيت بودم و بعد از شوط هفتم استلام حجر نمودم و دعاى آن را خواندم: اَمٰانَتيٖ اَدَّيْتُهٰا وَمِيثٰاقيٖ تَعَاهَدْتُهُ لِتَشْهَدَ ليٖ بِالْمُوٰافاةِ، «اين امانت و پيمان من است با تو، تا در موقعش به آن شهادت دهى» ، آنگاه مولايم صاحب الزمان را ديدم كه بر در خانۀ كعبه ايستاده بود و من با حالى پريشان به نزد ايشان رفتم. حضرت به چهرۀ من نگاه كرد و فرمود: چرا در باب غيبت كتابى تاليف نمى‌كنى تا اندوهت زائل گردد؟ عرض كردم: يابن رسول اللّٰه رساله‌هائى تاليف نموده‌ام (اشاره به اينكه در خلال مباحث و تأليفات در اين موضوع نيز بحث كرده‌ام) ، حضرت فرمود: كتابى مستقل پيرامون غيبت بنويس و غيبتى كه براى بعضى از انبيا رخ داده در آن كتاب متذكر شو، شيخ صدوق مى‌نويسد وقتى بيدار شدم تا طلوع فجر به دعا و گريه پرداختم و چون صبح دميد به تأليف اين كتاب (كمال‌الدين و تمام النعمه) مشغول شدم.(1)

پی نوشت:

1) . كمال الدين و تمام النعمه مترجم: ص ۶.

منبع: دوازده گفتار درباره دوازدهمین حجت خدا حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف , حسین اوسطی، ص133

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

جمعه 18 مرداد 1398  10:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها