اوقات بی‌فراغت کودکان روستایی

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 69633
محل سکونت : تهران

اوقات بی‌فراغت کودکان روستایی

 
بازی و شادی بخش جدایی‌ناپذیر و لازمه زندگی کودکان است. کودکان با بازی‌کردن به شناخت خود و محیط اطراف خود می‌رسند؛ همچنین خلاقیت‌هایشان شکوفا و قابل شناسایی می‌شود. در شهرستان کوهرنگ از توابع استان چهارمحال و بختیاری که ساکنین آن، بیشتر از ایلات و عشایر بختیاری متشکل هستند، اوقات فراغت کودکان با کار و محرومیت همراه شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: بازی و شادی بخش جدایی‌ناپذیر و لازمه زندگی کودکان است. کودکان با بازی‌کردن به شناخت خود و محیط اطراف خود می‌رسند؛ همچنین خلاقیت‌هایشان شکوفا و قابل شناسایی می‌شود. در شهرستان کوهرنگ از توابع استان چهارمحال و بختیاری که ساکنین آن، بیشتر از ایلات و عشایر بختیاری متشکل هستند، اوقات فراغت کودکان با کار و محرومیت همراه شده است.

تابستان‌ها همزمان با بازگشت عشایر مهاجر به موقعیت جغرافیایی اصلی خود، رنگ و بویِ زندگی کودکان زیر سایه «زردکوه» تغییر می‌کند. مستند پیش‌رو، بیانگر تأثیر فرهنگ غنی بختیاری در تفریحات محدود کودکان است که عدم توزیع مناسب امکانات، باعث شده که به کمترین‌ها تن دهند. دامداری در کوه و صحرا، اکتفا به کتابخانه کوچک سیار، خدمات محدود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تنها دلخوشی کودکان بختیاری است.

اوقات بی فراغت

اوقات بی فراغت

اوقات بی فراغت

اوقات بی فراغت

اوقات بی فراغت

اوقات بی فراغت

اوقات بی فراغت

اوقات بی فراغت

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

پنج شنبه 17 مرداد 1398  10:18 PM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها