معرفی کتاب چهل حدیث از امام محمد باقر (ع)« حکمت بیکران»ن

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 5631
محل سکونت : کرمانشاه

معرفی کتاب چهل حدیث از امام محمد باقر (ع)« حکمت بیکران»ن

معرفی و دانلود کتاب«چهل حدیث از امام باقر(ع)(حکمت بیکران)

در این کتاب اربعینی از سخنان امام باقر علیه السلام به همه ی دوستداران اهل بیت علیهم السلام تقدیم می گردد.

معرفی و دانلود کتاب«چهل حدیث از امام باقر(ع)(حکمت بیکران)

معرفی و دانلود کتاب«چهل حدیث از امام باقر(ع)(حکمت بیکران)

بازخواني سخنان گهربار امامانِ هدايت، ضرورتي فرا زماني است كه در هر روزگار و زماني مي تواند فرزندان آن روزگاران را به انديشه ی درست و مسیر حق، راهنمون سازد. و شايد به همین دلیل است كه در روايات، تأكید فراواني برحفظ احادیث پیامبر صلی الله علیه و آله و اهل بیت آن حضرت شده است و حفظ و انتقال احاديث، ارج و اهمیتي فراوان يافته و پاداش بهشت براي آن مقرر گرديده است.

روشن است كه انتقال و حفظ احاديث معصومین علیهم السلام به معناي حفظ و اشاعه ی گوهرهاي بي بديلي از دانش و حكمت است كه از معدن الهي آن استخراج شده و همواره همچون چراغي روشن، راه فرزندان آدم را نورافشان مي كند.

حفظ چهل حديث، مورد تأكید پیامبراعظم اسلام صلی الله علیه و اله و توجه ويژه ی عالمان دين بوده است.

از این رو اربعینی از سخنان امام باقر علیه السلام به همه ی دوستداران اهل بیت علیهم السلام تقدیم می گردد. تا مؤمنان از خورشید پر فروغ اندیشه ی آن حضرت، خوشه هاي نور بچینند و از فروغ عالم آراي آن، بهره ور گردند.

کتاب چهل حدیث از امام باقر علیه السلام (حکمت بیکران) توسط اداره امور فرهنگی آستان قدس رضوی ترجمه و تدوین شده و در ذيل هر کدام از احاديث، اشعاري با نگاه به سخنان آن حضرت آورده شده است.

فهرست احادیث:

رسم شادي -بركت شيعيان - سلام روشني - بهار قرآن - طلب آمرزش - شعله ي حسد - زبان ، كليد نيكي و بدي - خوش رويي - نعمت شكر – شيعه -سعادت پدر و فرزند -دانش و شكيبايي - گفتار پسنديده -اصرار به درگاه دوستخوشرفتاري و طول عمر - خوش بيني به آفريدگار - دعاي برادر ديني - زشت و زيبا - پرهيز از دشمني - دلداده ي حققطره ي اشك - ناصح نفس - صحبت از خلق - بيهوده گويي - قضاي خير - صله ي رحم - نقد ايام - خويشاوند دوستي - حاجت اصرار - نگهداري زبان – ايمان - اخلاق نكو - ايمان واسلام – بدعت – انتظار – پاكدامني - نيكويي هميشه - شاد كردن مؤمن - سفره ي دوست - مقام علم

برخی از احادیث:

شيعيان علي علیه السلام بركت همسايه و ماي هي صلح و صفا با معاشران هستند.

خداوند آشکار سلام كردن را دوست دارد.

در طلب آمرزش از خدا اصرار كنيد، كه موجب محو گناهان مي شود.

خوشرویی و گشاده رويي ماي هي جلب محبت مردم و قرب الهي است.

علی کفشگر فرزقی

دانلود کتاب

پنج شنبه 17 مرداد 1398  8:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها